Balandžio gale, kuomet teko keliauti į vieną gražiausių Gruzijos kurortų – Batumį, į kurį plūste plūsta vasaros metu kaimynai turkai, teko išvysti ne tik visa ko žavinančią gamtą, tačiau ir visų lietuvaičių pavydui vertas vestuves.
Visi sutiks, kad kiekvienos mergaitės svajonė – gražiai ištekėti už savojo princo. Jeigu lietuviai į savo vestuves pakviečia vidutiniškai apie 40 žmonių, tai gruzinai nesikuklindami sukviečia jų daugiau nei 10 kartų.
Lūžtantys stalai nuo tradicinių patiekalų, tostai, plojimai ir daug dovanų – taip būtų galima apibūdinti gruziniškas vestuves. Beje, dovanos kaip ir pridera skirtos jaunai šeimai – pinigai. Jau nuo senų senovės gruzinai laikosi tradicijų – užrašyti į specialią knygą kiek kuris svečias padovanojo pinigų. Tuomet ateityje jauniesiems niekada nekils bėdų prisiminti kiek kam turėtų padovanoti jie.
Svečiams renkantis į pobūvių salę, prasideda tamados (tostų sakytojų) varžybos, kuris rėš įspūdingesnį ir už širdies giriebiantį tostą. Vakaro pabaigoje, dažniausiai po 33 tostų, laimėjęs tamada apdovanojimas ne kuo kitu, o karvės galva arba užkeptu avinėliu. Pralaimėjęs – šviežią upėtakį ir jautienos išpjovą, kuri turėtų simbolizuoti norą labiau pasistengti. Sakoma, kad iš viso yra 33 pagrindiniai tostai, tačiau jų iš viso skaičiuoja 333. Griežto sąvado šiame reikale gruzinai nesilaiko. Tostai sklinda iš lūpų į lūpas, į kuriuos įpinama sava patirtis ir išmintis.
Dažniausiai tostai yra už taiką, už šalį, už Dievą ir stačiatikių patriarchą Ilją II-ąjį, už moterį, už motiną, už tėvus, už vaikus, už visus išėjusius anapilin, už meilę, už draugystę, už ištikimybę ir pasiaukojimą, už šią užstalę, už šeimininkus, už kitą užstalę...
Kaukazo kalnų visuomėneje vis dar populiaru vedybos iš išskaičiavimo, nekaltybės suagojimas, vestuvės po kelių savaičių pažinties, šeimos pritarimas ar nepritarimas vedyboms, piršlių pareigos vis dar populiaru.
Tiesioginiai didžiausios pigių skrydžių bendrovės Centrinėje ir Rytų Europoje „Wizz Air” skrydžiai, pirmą kartą sujungę Lietuvą su Gruzija, iš Vilniaus į Kutaisį vyksta du kartus per savaitę – pirmadienį ir penktadienį.