Reporterė iš Ukrainos buvo apimta emocijų, kai klausinėjo Boriso Johnsono apie jo pagalbos Ukrainai strategiją. D. Kaleniuk, dirbanti įstaigoje „Anti–Corruption Centre“, sakė, kad keletas Ukrainoje likusių jos kolegų vis labiau bijo būti nušauti Rusijos karių.
Ji Jungtinės Karalystės ir NATO prašė Ukrainos teritorijoje įvesti neskraidymo zoną, kad Rusijos oro pajėgos nebegalėtų šalies bombarduoti. Nuo praėjusio ketvirtadienio, kai prasidėjo karas, Kijevas intensyviai apšaudomas, rašoma express.co.uk.
Iš dangaus krenta bombos ir raketos
D. Kaleniuk sakė: „Dauguma mano šeimos narių, mano komandos narių yra Ukrainoje – Kijeve ir Lvive. Viena kolegė iš mano komandos yra Berezivkoje, ji ten su dviem vaikais. Į miestą įsiveržė Rusijos pajėgos ir ji labai bijo būti sušaudyta. Charkivas – miestas, kuriame studijavau – šiandien buvo bombarduojamas.
Jūs kalbate apie Ukrainos žmonių stoiškumą, bet šiandien Ukrainos moterys vaikai labai bijo, nes iš dangaus krenta bombos ir raketos. Ukrainos žmonės desperatiškai prašo Vakarų apsaugoti jų dangų.
Prašome neskraidymo zonos, bet mums atsako, kad tai sukeltų trečiąjį pasaulinį karą. Bet kokios alternatyvos, Ministre pirmininke? Žiūrėti, kaip mūsų vaikai saugo NATO nuo raketų ir bombų, užuot žaidę? Kokia alternatyva neskraidymo zonai?
Turime čia lėktuvų, turime apsaugos sistemą Lenkijoj, Rumunijoje – NATO turi savo oro apsaugos sistemą – ši sistema galėtų saugoti bent jau Vakarų Ukrainą, kad moterys ir vaikai galėtų keliauti link sienos. Dabar sienos kirsti neįmanoma, ten 30 km ilgio eilė. Įsivaizduokite, kaip atrodo toks sienos kirtimas su kūdikiu ar su dviem vaikais“.
Kare kaunasi Ukrainos vaikai
D. Kaleniuk tęsė: „Didžioji Britanija Budapešto memorandumu įsipareigojo mus saugoti, todėl jūs važiuojate į Lenkiją, ne į Kijevą. Į Lvivą jūs nevažiuojate, nes bijote. NATO bijo trečiojo pasaulinio karo, bet jis jau prasidėjo. Šiame kare kaunasi Ukrainos vaikai“.
Borisas Johnsonas žurnalistei atsakė, kad jam džiugu, jog jai pavyko pasiekti Lenkijos sieną, ir kad jis gerai žino, kad JK vyriausybė negali Ukrainai padėti taip, kaip prašoma.
Jis sakė: „Čia būsiu atviras. Kai kalbate apie neskraidymo zoną, kaip jau sakiau Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, turbūt porą kartų, deja, tokiu atveju JK šaudytų Rusijos lėktuvus ir taip tiesiogiai įsitrauktų į karą su Rusiją – to padaryti mes negalime. Manau, kad tokio sprendimo pasekmės būtų labai labai sunkiai kontroliuojamos“.