Užtenka greitos paieškos internete, kad pamatytumėte, kiek naujų namų valymo gudrybių pasirodo kasdien. Kiekviena jų rekomenduojama kaip naujausias ir lengviausias būdas išvalyti įvairias namų vietas, bet kartais nelengva atsirinkti, kurias išbandyti verta, o kurios tėra internetiniai mitai.
Anot profesionalių valytojų įmonės „Fantastic Cleaners“ kokybės kontrolieriaus Paulo Mangoldo, vienas patogus triukas, apie kurį daugelis nežino, daromas su kavos filtrais.
„Daugelis modernių kavos aparatų filtrų nebenaudoja, bet jei jų kur nors užsiliko, kavos filtrai nuostabiai tinka televizoriams, telefonams ir monitoriams valyti.“ – sako jis. – „Jie darbą atlieka geriau nei popieriniai rankšluosčiai, nes kavos filtrai sugeria visą drėgmę ir ant paviršiaus nepalieka jokių atplaišų.“
Dar vienas patogus triukas padeda dezinfekuoti čiužinius – P. Mangoldas sako, kad žmonės dažnai nesusimąsto, kaip tai svarbu:
„Kad čiužinys būtų higieniškas, nepakanka jį pridengti čiužinio apvalkalu ir paklode. Čiužiniuose prisikaupia labai daug dulkių, dulkinių erkučių ir kitų nemalonių dalykų, čiužiniai yra linkę pelėti, o mes ant jų miegame kiekvieną naktį.“
Laimei, yra lengvas būdas išvalyti čiužinį namuose:
„Jums tereikės dulkių siurblio ir valgomosios sodos. Pirma, išsiurbliuokite čiužinį, kad jame neliktų dulkių. Tuomet čiužinį apibarstykite valgomąja soda ir palikite taip bent valandai. Valgomoji soda sugers drėgmę ir nemalonius kvapus, o taip pat dezinfekuos ir atgaivins audinį.“
Tuomet teliks dar kartą išsiurbliuoti čiužinį.
Valant namus dažnai padaroma klaidų – štai keletas dažniausių:
„Viena didžiausių klaidų, kurias žmonės daro valydami namus – tai tos pačios šluostės naudojimas skirtingiems paviršiams.
Net jei ir naudojame valiklį, ant šluostės vis tiek lieka bakterijų ir nešvarumų nuo kiekvieno iš valytų paviršių, ir viskas persikelia į kitą mūsų valomą paviršių. Tai reiškia, kad virtuvės bakterijos patenka ant kavos staliuko svetainėje, ir gal net nekalbėsiu apie tualete esančias bakterijas.“
Kitos dažnai pasitaikančios klaidos – tai plunksninių dulkių šluosčių naudojimas (iš tiesų taip tik išjudinate dulkes), valiklių purškimas tiesiai ant jautrių paviršių, sunkiai išplaunamų įrankių, pavyzdžiui, česnako spaudyklės, dėjimas į indaplovę ir ilgai neskalbtos užuolaidos.
Jei norite nublizginti baldus, rekomenduojamas alyvuogių aliejus.
„Alyvuogių aliejų galima naudoti mediniams baldams blizginti – jis net užmaskuoja smulkius įbrėžimus. Tai gera alternatyva įprastiems baldų valikliams, nes taip apsieinate be jokių chemikalų naudojimo.“
Yra du būdai alyvuogių aliejumi blizginti baldus:
Įprastam blizginimui ir dezinfekavimui: Keletą alyvuogių aliejaus lašų stikliniame indelyje sumaišykite su citrinos sultimis. Į mišinį įmerkite minkštą blizginimui skirtą šluostę ir tuomet švelniai valykite baldų paviršius. Prieš baldus statydami į vietą, palaukite, kol natūraliai nudžius.
Giluminiam valymui ir įbrėžimų maskavimui: Vietoj citrinos sulčių naudokite baltąjį actą. Ingredientus sumaišykite tokiomis pačiomis proporcijomis ir mišinį tepkite ant norimų paviršių. Per stipriai netrinkite ir palikite kelias minutes įsigerti. Kai nudžius, švelniai dar kartą paviršių nupoliruokite minkšta šluoste.
Kalbant apie grindų dangą, kuo rūpestingiau ją saugosite, tuo mažiau paskui reikės valyti.
„Visi žino, kad vienas nemaloniausių darbų yra tarpų (siūlių) tarp plytelių valymas – tai užtrunka labai ilgai ir rezultatai ne visuomet būna tokie, kokių norime. Jei norite greito ir paprasto būdo, išbandykite vašką iš žvakių.“ – sako F. Mangoldas. –
„Tiesiog pasiimkite baltą ploną žvakę ir ja trinkite tarpus tarp plytelių, kol padengsite juos visus. Jei reikia, procedūrą pakartokite keletą kartų. Vaškas nepraleis vandens bei nešvarumų į sunkiai pasiekiamas vietas ir neleis formuotis pelėsiui.“