Nors žinoma, kad dažniausiai aknė kamuoja paauglius, spuogai gali atsirasti bet kokiame amžiuje. Be to, nėra jokios universalios spuogus visam laikui išgydančios priemonės, todėl kas tinka vieniems, gali dar labiau pakenkti kitiems.
Tačiau vieta, kurioje keliasi spuogai, gali padėti išsiaiškinti tokios odos sudirginimo priežastį.
Jei spuogai keliasi ant žandikaulio, gali būti, jog pats metas susitvarkyti hormonų disbalansą arba jums užsikimšo liaukos. Taip pat pamėginkite sumažinti saldumynų vartojimą.
Ant kaklo ir pečių atsiradę spuogai susiję su stresu. Jums patiriant nerimą arba dėl kažko susirūpinus, spuogų kiekis gali tik dar labiau padidėti.
Tuo tarpu, jei spuogai keliasi itin keistoje vietoje – ant nugaros – tai gali būti sutrikusios virškinimo sistemos pasekmė arba taip nutikti gali dėl per didelio nervinimosi. Tikslesnę aknės priežastį padės nustatyti tik dermatologas.
Aknė ant krūtinės srities taip pat gali byloti apie virškinimo problemas, galbūt pats metas pakeisti mitybą.
Jei spuogai pradėjo rastis ant alkūnių, taip nutikti gali dėl mirusių ląstelių sankaupos arba prastos kraujotakos. Tai išgydyti galima pradėjus vartoti trūkstamus vitaminų papildus.
Nors retai kada, bet būna, jog spuogai išsikelia ant pilvo. Tai rodo, jog jūsų kraujyje sumažėjo cukraus kiekis, tačiau to priežastys gali būti pačios įvairiausios, todėl reikėtų kreiptis į gydytoją, kuris padės nustatyti tikslią diagnozę.
Aknė ant užpakalio dažniausiai atsiras dėl drabužių kaltės, o ne dėl vidinių priežasčių. Pabandykite tai išgydyti pradėdami dėvėti odai kvėpuoti leidžiančius apatinius arba pakeiskite higienos įpročius.
Diagnozuoti aknės priežastį gali būti labai sudėtinga, be to, svarbu parinkti ir tinkamą gydymo būdą. Taip pat pravartu žinoti ir aknės stadijas, nes tik taip galėsite sekti ar situacija gerėja, ar ne.
Didelėmis spuogų atsiradimo priežastimis taip pat laikoma mityba, alergijos bei makiažo priemonės, todėl būtina pagalvoti ir apie tai bei keisti savo kasdieniu įpročius.
Gal ir nepavyks sumažinti spuogų kiekio patiems, tačiau verta išbandyti ir šias priemones situacijai pagerinti, tarp kurių ir reguliarus prausimasis, lengvų ir odai kvėpuoti leidžiančių audinių dėvėjimas bei, bene svarbiausias dalykas, būtina nustoti spaudyti ir krapštyti ar kitaip liesti spuogus. Jei situacija negerėja, būtinai kreipkitės į gydytoją ar dermatologą.