Tokiu unikaliu būdu pagerbti išėjusius brangius žmones kviečia skaitmeninė platforma „Neverlost.lt“, rašoma pranešime spaudai.
Ragina padaryti vieną veiksmą
Pasak idėjos autorių, dovana išėjusiems brangiems žmonėms nieko nekainuoja, tačiau turi didžiulę vertę – tai prisiminimų dovana.
„Mūsų žiniomis, esame pirmieji tokiu neįprastu ir, matyt, daugeliui netikėtu būdu kviečiantys šventiniu laikotarpiu prisiminti tuos, kurių netekome. Laikui bėgant, net ir patys ryškiausi prisiminimai išblunka, nuotraukos ir vaizdo įrašai pradingsta, yra išbarstomi. Kai tai suvokiame, būna vėlu.
Taip kilo mintis pakviesti visus Lietuvos žmones prisiminti tuos, kurių netekome, ir įteikti jiems ypatingą prisiminimų dovaną – sukurti skaitmeninę atminties vietą, kur galima saugoti prisiminimus apie mylimus artimuosius. Taip jų gyvenimo istorijos liks gyvos ne tik mūsų, bet ir ateities kartų galvose“, – pasakoja skaitmeninės platformos bendraautorė Agnė Byčiūtė.
Drąsi idėja tarp socialinių tinklų vartotojų įplieskė nemažai diskusijų. Vieni sveikina tiek skaitmeninės platformos atsiradimą, tiek ir dovanos mirusiam artimajam iniciatyvą, kiti – į tai žvelgia santūriau.
Vis tik, pasak platformos įkūrėjų, šventinių dovanų išėjusiems artimiesiems krepšelis kasdien pildosi naujomis gyvenimo istorijomis ir vaizdinių prisiminimų gausa.
„Norisi tikėti, kad stovime ant naujos tradicijos slenksčio. Turbūt nerasime žmogaus, kuris nebūtų kažko netekęs. Pavartykime ne tik galeriją telefone, archyvą kompiuteryje ar debesyje – paimkime į rankas ir senus fotoalbumus.
Suskaitmenininkime nuotraukas ir suguldykime jas į istorijas apie mylimą senelį, močiutę, mamą, tėtį, brolį ar sesę, o gal tiesiog brangų draugą ar kitą artimąjį. Atgiję primiršti prisiminimai tikrai sušildys širdį šventiniu laikotarpiu“, – rasti laiko prisiminti kviečia bendraautorė.
Platformos veikimas
Lietuvoje populiarėjanti skaitmeninė platforma primena socialinį tinklą, tik pritaikytą mirusiesiems atminti. Žmonės čia kviečiami kurti iškeliavusių artimų žmonių skaitmenines atminties vietas ir jose patogiai kaupti bei saugoti surinktus prisiminimus.
Sukurtoje atminties vietoje galima talpinti vaizdo bei garso įrašus, nuotraukas ir kitokius aktualius prisiminimus apie išėjusįjį.
Pildyti ir peržiūrėti atminties vietą gali ne tik ją sukūręs asmuo, bet ir šeimos nariai, draugai bei kiti artimieji, kuriems tokia teisė suteikiama. Taip pat galima pasirinkti, kiek ir ką norima apie artimąjį rodyti viešai.
Pasak platformos bendraautorės, prisiminimai yra tarsi šaltinis, iš kurio galime semtis energijos, meilės, šiltų emocijų bei gyvenimiškos išminties. Tai suteikia stiprybės ir žinojimo, kad esi ne vienas.
„Paprastai mūsų dėmesys išėjusiems net ir mylimiausiems žmonėms šventiniu laikotarpiu apsiriboja tuščia lėkštele ant Kūčių stalo. Tai labai graži tradicija, tačiau skaitmeninės technologijos ir pažangūs sprendimai šiemet jau leidžia vardan jų padaryti kai ką daugiau“, – pažymi A. Byčiūtė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
yra nepatyrę netekties, nebent seno seno dieduko. Galu gale tai yra intymu