• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atostogaujantiems užsienio šalyse po sočių pietų gali kilti dilema: palikti padavėjams arbatpinigių ar ne? Jei palikti, tai kiek?

REKLAMA
REKLAMA

Kokiose šalyse arbatpinigiai nepaliekami?

Arbatpinigiai nepaliekami Japonijoje, nes jie gali būti suvokiami kaip dovana ar paslauga, o tai gali reikšti pataikavimą. Šioje šalyje tiesiog reikia sumokėti tokią kaina, kokia numatyta sąskaitoje.

REKLAMA

Kur arbatpinigiai pageidaujami?

Visose šalyse, išskyrus Japoniją, padavėjai pageidauja, kad klientai jiems paliktų arbatpinigių.

Net Prancūzijoje ir Australijoje, kur aptarnavimo mokestis yra įtraukiamas į sąskaitą, galima palikti arbatpinigių ant staliuko.

Tose šalyse, kur arbatpinigių nereikalaujama, jie būna dar labiau vertinami, nes joks padavėjas nenusimintų gavęs papildomų pinigų.

REKLAMA
REKLAMA

Kiek pinigų palikti padavėjams?

Didžiojoje Britanijoje standartinis aptarnavimo mokestis, įtraukiamas į sąskaitą, yra 12,5 proc. nuo klientų išleistos pinigų sumos. Tose kavinėse, kur aptarnavimo mokestis į sąskaitą neįtraukiamas, priimtina arbatpinigių palikti 10 proc. nuo mokamos sumos, skelbia Guardian.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiaurės Amerikoje mažesni nei 20 proc. dydžio arbatpinigiai gali sukelti nemalonumų – yra pasitaikę atvejų, kai klientai buvo išprašyti iš restorano dėl to, kad padavėjams paliko 10 proc. dydžio arbatpinigių.

Dėl didžiausios sumos, kurią derą palikti padavėjams, nerimauti neverta – arbatpinigių per daug nebūna.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų