Pirmas dalykas, kurį reikia suprasti apie trąšas, yra formulė, kurią sudaro trys skaičiai – 5-10-5.
Pirmasis skaičius reiškia azotą, kuris skatina vejos ir žalumynų augimą. Antrasis skaičius reiškia fosforą, kuris padeda augti šaknims. Trečiasis – kalis, kuris skatina ląstelių funkciją ir mikroelementų įsisavinimą. Taigi, kaip ir su kuo reikėtų tręšti?
Kada rudenį naudoti trąšas?
Sakoma, kad rugsėjis pats geriausias mėnesis vejos tręšimui. Žolė atsigauna po karštos vasaros ir atsibunda iš sausros sukeltos ramybės būsenos. Todėl reikia suteikti vejai azoto, kad ši vėl tinkamai augtų.
Trąšos, kurių formulė 20-8-8, padės vejai vėl augti. Visada laikykitės gamintojo rekomenduojamos naudojimo normos.
Nors ši rudeninė vejos trąšų dozė yra svarbi, spalio pabaigoje arba lapkričio pradžioje būtina ir purkšti. Tuo metu tręškite trąšomis, kurių formulė yra 13-25-12. Fosforo spaudimas paskatins šaknų augimą iki lapkričio ir net iki gruodžio pradžios.
Padėdami šaknims užaugti prieš prasidedant žiemai, užtikrinsite, kad pavasarį veja greičiau sužaliuos ir taps atsparesnė ligoms bei sausrai.
Augalų trąšos
Pasirūpinus veja, laikas apsvarstyti ir augalus. Šiuo metu daugiamečiai augalai pradeda vysti, tačiau jiems vis tiek bus naudingos 0–20–0 superfosfatinės trąšos. Jas išbarstykite aplink augalus rekomenduojamomis dozėmis, lengvai įdirbtoje dirvoje. Kitą pavasarį turėsite stipresnius ir gausesnius augalus.
Medžių ir krūmų trąšos
Ruduo taip pat puikus metas tręšti krūmus ir medžius. Manoma, kad visiems medžiams ir krūmams reikia trąšų, nes dauguma jų yra mulčio lysvėse, kurios sunaudoja azotą. Be to, kiekvieną rudenį nuo šių lysvių grėbiame lapus, atimdami iš augalų maistines medžiagas, kurias tradiciškai išskiria įrantys lapai.
Geriausia medžius ir krūmus tręšti rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje. Taip skatinamas šaknų augimas.
Šios maistinės medžiagos vis dar bus dirvoje pavasarį, kai augalai pradės augti. Jei turite blogai žydintį medį ar krūmą, superfosfato dozė padės skatinti gėlių augimą. Tačiau, jei augalas nėra tinkamoje vietoje, net ir visas superfosfatas nepadės jam geriau augti.
Svogūninių augalų trąšos
Ruduo – tinkamas metas ir svogūninių augalų sodinimui. Siūloma tręšti superfosfatu, kuris užtikrina šaknų augimą ir puikų žydėjimą pavasarį. Kai kurie žmonės sodindami svogūnėlius rekomenduoja naudoti kaulų miltus, tačiau yra manoma, kad jie traukia graužikus, kurie valgo ir kaulų miltus, ir svogūnėlius.
Pagrindinis rudens tręšimo tikslas – skatinti šaknų augimą. Stiprios šaknys užtikrina sveikus ir stiprius augalus, rašo thisoldhouse.com.