• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kelionė jums – neatsiejama atostogų ar darbo dalis? Svarstote, kaip deramai pasiruošti ir nusiteikti kelionei, kad ši neapkarstų? Štai Edmundas Pavlovas, patyręs keliautojas, sako, kad planuojant kelionę autobusu svarbu pagalvoti ne tik apie būtiniausius daiktus, bet ir apie komfortą bei pramogas.

Kelionė jums – neatsiejama atostogų ar darbo dalis? Svarstote, kaip deramai pasiruošti ir nusiteikti kelionei, kad ši neapkarstų? Štai Edmundas Pavlovas, patyręs keliautojas, sako, kad planuojant kelionę autobusu svarbu pagalvoti ne tik apie būtiniausius daiktus, bet ir apie komfortą bei pramogas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patyręs keliautojas pateikia atmintinę, kuri kiekvienam keliautojui padės lengviau pasiruošti išvykimui bei išvengti nepatogumų kelionės metu.

REKLAMA

1. Teisingai susipakuokite daiktus

Paprastai kelionė prasideda dar ankščiau nei įsėdate į autobusą, kadangi išsirinkus kelionės kryptį tenka atitinkamai susiplanuoti ir bagažo turinį.

„Atkreipkite dėmesį ne tik į tai, ką dedate į kelioninius krepšius, bet ir kaip pakuojate daiktus. Visi daiktai bus laikomi autobuso bagažinėje, o tik reikalingiausias krepšys keliaus į autobuso vidų, tad sutalpinkite į jį viską, ko gali prireikti“, – sakė patyręs keliautojas.

REKLAMA
REKLAMA

E. Pavlovas primena, kad kelionėje neapsieisite be asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų, užkandžių, gėrimų, vaistų. Nepamirškite ir higienos reikmenų, o tarp jų ir – rankų dezinfekatoriaus bei drėgnų servetėlių. „Keliaujant nuolat lankomės viešose vietose, todėl itin svarbu pasirūpinti higiena. Rankų dezinfekatorius pravers, kai keliaudami trumpam sustosite pavalgyti, o drėgnos servetėlės išgelbės jus karštą dieną“, – sakė keliautojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Su vaikais sėskitės autobuso viduryje

Dauguma linkę manyti, kad keliaujant su vaiku reikia sėstis autobuso priekyje, tačiau E. Pavlovas paneigia šį mitą.

„Pačiame priekyje neleidžiama sėdėti keleiviams su mažamečiais vaikais. Su vaiku geriausia sėdėti prie vidurinių autobuso durų. Taip užtikrinimas visų keleivių patogumas“, – sakė vyras.

REKLAMA

Beje, kalbant apie komfortą, E. Pavlovas pastebi, kad sėdimoji vieta kiekvienam keleiviui – individualus dalykas. „Vieni mėgsta sėdėti priekyje, kiti – gale. Visos sėdynės, išskyrus esančias paskutinėje eilėje, atsilenkia vienodai, todėl kur patogiau išsimiegoti tikrai nepriklauso nuo autobuso vietos“, – teigė E. Pavlovas.

REKLAMA

Nepamirškite, kelioninė pagalvėlė – būtinas kelionės atributas pavargusiam kaklui. Pasidomėkite iš anksto – galbūt pagalvėlę gausite nemokamai autobuse ir jums nereikės nei rūpintis, kur ją gauti, nei sukti galvą, kaip ją sutalpinti krepšyje.

3. Pasirinkite tinkamiausią išvykimo laiką

Išsiruošus į kelionę verta apgalvoti ir tinkamą išvykimo laiką – vieniems yra patogiau dieniniai maršrutai, o kiti linkę keliauti naktimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Renkantis išvykimo laiką, reikėtų atsižvelgti į kelionės planus ir asmeninius poreikius. Tie, kuriems įspūdingi miestų vaizdai pro langus – neatsiejama kelionės dalis, labiau yra linkę rinktis dieninius maršrutus. Visgi pastebime tendenciją, kad jauni žmonės vis labiau mėgsta keliauti tamsiuoju paros metu, o šviesųjį paros metą išnaudoti svečios šalies pažinimui, nes į šalį atvyksta iš pačio ryto. Dažniausiai taip pasiekiami tokie miestai kaip Varšuva, Talinas ar Gdanskas“, – sakė E. Pavlovas.

REKLAMA

Beje, nors yra paplitusi nuomonė, kad naktiniuose autobusuose – labai vėsu, vyras pastebi, kad temperatūra – visada pastovi. Anot jo, būtiniausia yra pasiimti patogią avalynę. Jeigu bijote, kad trūks jaukumo – įsidėkite šiltesnį šaliką.

REKLAMA

4. Atvykite anksčiau

Pasak E. Pavlovo, į išvykimo vietą verta atvykti bent pusvalandžiu anksčiau.

„Jeigu pageidaujate sėdėti autobuso priekyje – būtinai atvykite anksčiau, nes keleiviai į autobusą sodinami iš eilės, taip, kaip atvyko. Nevėluoti ypač svarbu ir tuo atveju, jeigu vežatės daugiau daiktų, vykstate su vaikais ar į kelionę pasiėmėte dviratį, kurį dar reikės pritvirtinti. Beje, nepamirškite tinkamai jo supakuoti“, – priminė E. Pavlovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Nepamirškite pramogų

Pakuojant savo lagaminą, pagalvokite ne tik apie daiktus, be kurių neapsieisite kelionės metu, bet ir apie tai, kokia veikla užsiimsite, kai nebenorėsite miegoti ir ilsėtis. Gal skaitysite knygą, žurnalą, o gal klausysite muzikos ar žiūrėsite filmą? Pasidomėkite autobuso privalumais – galbūt sutaupysite laiko prieš kelionę ir nereikės siųstis nei filmų, nei muzikos, o beliks tik pasiimti turimą įrenginį.

E. Pavlovas atkreipia dėmesį, kad, išsiruošus į kelionę su vaikais, vertėtų pasirūpinti, kuo užimti juos. Kad mažieji nenuobodžiautų, galima pasiimti žaidimų ar kryžiažodžių. Dar viena idėja skubantiems – jeigu neturėjote laiko kruopščiai susiplanuoti kelionės prieš išvykstant, išnaudokite laisvą laiką autobuse ir pasidomėkite, ką galima nuveikti ir pamatyti mieste, į kurį vykstate.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų