• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keliautojas, nusprendęs ryžtis nuotykių kelionei iki šio, užmiršto pasaulio krašto, pasijus tarsi įmestas į laukinį kraštovaizdį: statūs slėniai, garuojantys geizeriai, tarpekliai, ramstantys lašišų pilnas upes,  stebuklinga tundros žemė, šen bei ten slampinėjantis rudasis lokys ir viską  akylai stebintys didingų ugnikalnių šešėliai.

REKLAMA
REKLAMA

Tolimuosiuose Rytuose, pačiam Rusijos pakrašty, kur baigiasi Sibiras, atrandame 1250 kilometrų ilgio, vulkaninės kilmės pusiasalį, kuris susilieja su Ramiuoju vandenynu. Teritorija, kurioje susitelkę ugnikalniai nuo 1996 metų įrašyta į  UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Kamčatką supa Ochotsko ir Beringo jūros, o tarp pusiasalio ir Ramiojo vandenyno išsibarsčiusios Kurilų salos.

REKLAMA

Šis didžiulis pusiasalis beveik 50 metų buvo uždarytas turistams, dėl čia buvusios, itin slaptų karinių infrastruktūrų būstinės.

Dabar po truputį šis gamtos kampelis įsileidžia keliautojus atverdamas savo lobius. Nuo melsvo miškų peizažo atsiveria negyvenami tyrai, kuriuos juosia kalnų grandinės, juose 160 ugnikalnių, iš kurių 29  aktyvūs.

REKLAMA
REKLAMA

Aukščiausias pusiasalio taškas, tai 4.835 metrų aukščio Kliučevsko ugnikalnis, nors įspūdingiausia viršūnė priklauso Kronotskio ugnikalniui, kuris dėl savo  tobulos kūgio formos yra vadinamas gražiausiu planetos ugnikalniu.

Atrodo, kad žemė šiuose kraštuose sustingusi formavimosi procese amžinai. Kamčatkoje reikėtų pamatyti ne tik ugnikalnius, kelionių agentūros organizuoja išvykas malūnsparniu, kurių metu galima apžvelgti neaprėpiamus kalnus ir lavos užlietą žemę. Pusiasalio gyvūnija taip pat ypatinga - Rudieji lokiai ateinantys prie Kurilsko ežero pasigaudyti lašišų ir paįvairinti savo laukinių mėlynių dietos, vanagai, lapės, briedžiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinis Nalyčevo parkas apjungia 10 ugnikalnių, tarp kurių teka gryniausios ir švariausios upės, gausi ir įvairi vietos augalija ir gyvūnija.  Dėl neseniai pradėjusio populiarėti turizmo ir palankių geologinių teritorijos sąlygų, čia įrengti keli terminio vandens sveikatingumo centrai.

REKLAMA

Atvažiavus jau galima apsistoti jaukiuose mediniuose nameliuose prie  Kurilsko ežero kranto ir kalnų, išsimaudyti terminiuose Khodutka upės vandenyse ar pasivaikščioti Biosfera de Kronotsky rezervate.  Jeigu nuspręstumėte nueiti prie Tolbačik ugnikalnio kraterio, esančio 3.085 metrų aukštyje, atmintyje amžinai išliks jį supančių kitų ugnikalnių vaizdai.

REKLAMA

Sekanti ekskursija, tai Mutnovky ir Gorely, aktyvių ugnikalnių krateriai. Sakoma, kad pasilenkti ir pažvelgti į Mutnovskio ugnikalnio kraterį, tai tas pats, kas pažvelgti į velnio virtuvę. Ir nors vulkanas ramus, tačiau karts nuo karto „spjaudosi“ didžiule energija, t.y. dujomis ir siera. Priartėję prie Gorely ugnikalnio kraterių ir sustingusios lavos upių, pamatysite, kad šios vis dar verda ir burbuliuoja primindamos, kad Kamčiatkos pusiasalis tik atrodo tylus ir ramus, tačiau iš tiesų slepia stiprią visa valdančios gamtos jėgą.

Daugiau informacijos:

Kelionė iki Kamčiatkos tikrai ne pats lengviausias tikslas, tačiau keletas kelionių agentūrų organizuoja tokias išvykas, todėl kad tokia kelionė prilygsta ekspedicijai į kurią reikėtų vykti su grupe.



http://www.travelkamchatka.com/

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų