• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors šiandien žurnalistės Gretos Kondrataitės-Paleckienės gyvenimas atrodo it rožėmis klotas – moteris dirba mylimą darbą, augina du sūnus ir yra laimingai ištekėjusi – jos kelias į laimę nebuvo lengvas. Moteris išgyveno ne vieną skaudų sukrėtimą. Praeityje ji patyrė fizinį ir psichologinį smurtą iš buvusio vaikino, o dėl smūgių lavinos prarado kūdikį – patyrė persileidimą.

Nors šiandien žurnalistės Gretos Kondrataitės-Paleckienės gyvenimas atrodo it rožėmis klotas – moteris dirba mylimą darbą, augina du sūnus ir yra laimingai ištekėjusi – jos kelias į laimę nebuvo lengvas. Moteris išgyveno ne vieną skaudų sukrėtimą. Praeityje ji patyrė fizinį ir psichologinį smurtą iš buvusio vaikino, o dėl smūgių lavinos prarado kūdikį – patyrė persileidimą.

REKLAMA

Santykiai su buvusiu vaikinu užsimezgė, kai Gretai buvo vos 17 metų. Jie susipažino per socialinius tinklus – kurį laiką susirašinėjo, o vėliau nusprendė susitikti.

„Neilgai trukus pradėjome draugauti.  Atrodė, kad pirmas mūsų draugystės pusmetis buvo labai gražus. Netrūko nei dėmesio, nei laiko. Kartu keliaudavome, leisdavome laisvalaikį. Net nebūčiau pagalvojusi koks likimas manęs laukia ateityje“, – teigia Greta.

Bėdos su alkoholiu ir pirmasis smurto protrūkis

Vis tik, laikui bėgant, kaip pasakoja moteris, paaiškėjo, kad tarp jų buvo šešerių metų skirtumas, kurį vyras itin kruopščiai stengėsi nuslėpti. Pradėjus draugauti jis Gretai pasakė, kad yra vyresnis vos keliais metais.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikrąjį amžiaus skirtumą nuspėti buvo sunku, nes iš išvaizdos to nesimatė. Viską išsiaiškinau tik atsitiktinumo dėka, praėjus kiek daugiau nei metams nuo mūsų pažinties dienos. Tačiau jis teisinosi, kad buvo labai įsimylėjęs ir manė, kad išsigąsiu tokio amžiaus skirtumo“, – atskleidžia ji.

REKLAMA

Vis tik, Greta pasakoja, kad pati buvo jį „aklai“ įsimylėjusi ir šio fakto labai nesureikšmino, nes tai nebuvo 10 ar 20 metų skirtumas, kuris iš karto būtų išgąsdinęs.

Vis tik, moteris su vyru pradėjo draugauti dar būdama nepilnametė, o pirmieji draugystės metai, iki kol jai suėjo 18 metų, buvo labai gražūs ir viskas ėmė keistis tik vėliau.

„Mūsų santykiuose įvyko tarsi kažkoks lūžis, kai man suėjo 18 metų. Prasidėjo ir psichologinis, ir fizinis smurtas. Nors psichologinio smurto pasitaikė dar ir pirmaisiais draugystės metais, tačiau galbūt tuo metu jo taip aiškiai neatpažinau ir nesuvokiau, kaip tą gebu padaryti šiandien“, – apie pirmuosius smurto protrūkius pasakoja pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji priduria, kad prieš pat pirmųjų draugystės metinių minėjimą, iš vyro sulaukė pirmojo smūgio. Nors dėl smurto jos buvo atsiprašyta daugybę kartų, viskas tik aštrėjo – vyras vis labiau klimpo į alkoholio liūną ir jų barniai ėmė dažnėti.

„Po pusmečio draugystės jis pradėjo vartoti vis daugiau alkoholio, vis dažniau pasitaikydavo ginčų, tačiau jie dažniausiai baigdavosi tiesiog apsižodžiavimais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi, nusprendėme pabandyti gyventi kartu. Ir vieną vakarą jis į namus grįžo neblaivus ir bežiūrėdami filmą mes susiginčijome. Tuomet jis man pirmą kartą trenkė“, – skaudžią patirtį prisimena ji.

Vis tik, po įvykio, kai prieš Gretą buvęs tuometinis vaikinas pakėlė ranką, jis jos atsiprašė daugybę kartų, o moteris atleido. Nors kurį laiką jų santykiuose viskas klostėsi kaip anksčiau, pasak Gretos, ji bandė vyrą pateisinti, nekaltinti ir suprasti:

REKLAMA

„Labai klydau tą darydama. Moterys turėtų atminti, kad sulaukus vieno smūgio, visada bus ir antras, ir trečias.“

Kaltindavo, kad pati išprovokavo

Neilgai trukus smurto protrūkiai prieš moterį ėmė kartotis, o ji vis dar bandė pateisinti jo elgesį. Ji pasakoja, jog naiviai vylėsi, kad daugiau smurtas nesikartos, bet smarkiai klydo.

„Smurto atvejai vis dažnėjo, po jų jis atsitverdavo tylos siena. Praėjus kuriam laikui atsiprašydavo, įtikinėdavo, kad daugiau tai nepasikartos.

REKLAMA

Galiausiai visa situacija apsiversdavo aukštyn kojomis, atrodė, kad mūsų santykiuose auka yra jis. Po to sekdavo kaltinimai, kad tai aš jį išprovokavau“, – smurtaujančio vyro elgesį įvardija Greta.

Pasak žurnalistės, smurtas tęsėsi maždaug pusantrų metų. Jei iš pradžių galvojo, kad tai vienkartiniai atvejai ir viskas pasikeis, vėliau suprato, kad bus tik blogiau.

Situacija, pasak jos, dar paaštrėjo, kai vaikinas neteko darbo, nes jį darbo metu užtiko neblaivų. Vis tik, tuomet dėl visų jo nesėkmių ir nelaimių vyro akyse kalta tapo pati moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Neilgai trukus fizinis ir psichologinis smurtas peraugo į seksualinį smurtą. Šito pateisinti ir suprasti aš nebesugebėjau. Ir meilė staiga pavirto į didžiulę baimę. Tik ji ir neleido nutraukti šių santykių.

Man kasdien buvo grasinama. Vėliau jis man pradėjo grasinti ne tik dėl mano pačios gyvybės. Tikino, kad susidoros su mano šeima, jeigu jį paliksiu“, – skaudžius prisiminimus pasakoja ji.

Po smurto atvejų su Greta vyras išvis nekalbėdavo, o tarp jų „stodavo“ tylos siena. Tik moteriai prakalbus, kad daugiau taip tęstis nebegali ir santykius nori nutraukti, jis imdavo jos atsiprašinėti, o jei atsiprašymai neveikdavo, grasindavo.

REKLAMA

Po žinios apie nėštumą – smūgių lavina

Vis tik, Greta teigia, kad vieno iš „atsitraukimų“ šių santykių metu sužinojo, kad laukiasi. Nors prieš tai, pasak jos, ne kartą bandė nutraukti santykius, tačiau vis nesėkmingai, nes vyro grasinimai nesiliaudavo ir ji manė, kad grasinimai gali būti įgyvendinti realybėje.

„Visgi, pamačiusi teigiamą nėštumo testą pamaniau, kad galbūt ši žinia mūsų santykiuose kažką pakeis, galbūt jis pasikeis. Po ilgų dvejonių nusprendžiau šia naujiena pasidalinti ir su juo“, – sako moteris.

REKLAMA

Gretos teigimu, žinia apie nėštumą iš buvusio partnerio tikrai nebuvo priimta taip, kaip ji tikėjosi, kad bus. Eilinį kartą moteris sulaukė smūgių lavinos, o tokios džiugios naujienos pasidalinimas virto tragedija – Greta patyrė persileidimą.

„Po šios nelaimės supratau, kad viskas, dabar atėjo pabaiga ir jau nebesvarbu, kas bus toliau. Tai buvo lemiamas taškas mūsų santykiuose, kai suvokiau, kad jokios bendros ateities tarp mūsų niekada negalės būti“, – sako pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak moters, tai buvo juodžiausias laikotarpis gyvenime. Nors santykius su smurtautoju ir nutraukė, tačiau labai ilgai save kaltino, kad prieš tiek daug dalykų, būnant santykiuose, ji užmerkė akis:

„Kaltinau save ir dėl to, kad naiviai tikėdavau jo atsiprašymais, kad leidau baimei mane valdyti, tačiau labiausiai save „graužiau“ dėl neišsaugotos gyvybės.“

Siunčia patarimą

Nors praėjus kuriam laikui po nelaimės Greta suprato, kad pati sau nebepadės, nes ją ėmė lankyti įvairios mintys, moteris nebenorėjo gyventi ir kaltino save dėl visko, kas nutiko, ji vis tik vieną dieną nusprendė apsilankyti pas psichologą, o vėliau ir pas psichiatrą.

REKLAMA

„Įveikti užklupusią depresiją, nerimą ir baimę vyrams po tokių santykių užtruko nemažai laiko. Tačiau labiausiai man padėjo kreipimasis į specialistus. Vėliau ir tai, kad sugebėjau sau atleisti, nekaltinti savęs dėl visko, kas nebuvo mano valioje pakeisti“, – priduria pašnekovė.

Be to, ji pasakoja, kad sugrįžti į save jai prireikė laiko, o dar daugiau jo prireikė tam, kad galėtų pasitikėti kitais žmonėmis, o ypač kitais vyrais, nes net pasisveikinti ar pažiūrėti į akis kitam vyrui jai buvo labai sunku.

REKLAMA

Tačiau šiuo metu moteris yra laimingai ištekėjusi ir augina du sūnus, o dabartinis vyras, nuo pat pradžių žinodamas visą situaciją, ją labai palaikė ir nė karto neleido suabejoti, kad dviese gali būti laimingi.

Dabar Greta mato didelę prasmę kalbėti šia tema, nes žino, kiek daug moterų gyvena baimėje, manančios, kad išeities nėra.

„Galbūt mano istorija leis suvokti, kad nereikia laukti, kol įvyks nelaimė, reikia čia ir dabar nutraukti santykius su smurtautoju. Žinau, sakysite lengva pasakyti, kai pati to nedarei, bet jeigu dabar galėčiau atsukti laiką atgal, daugelį dalykų būčiau dariusi kitaip“, – atskleidžia Greta.

REKLAMA
REKLAMA

Žurnalistė siunčia patarimą moterims, kurios šiuo metu susiduria su panašiais išgyvenimais.

„Jūs nesate vienos. Yra daugybė žmonių, kurie nori ir gali jums padėti. Tereikia žengti žingsnį į priekį, kad ir mažą, bet dėl savęs, dėl šviesesnio rytojaus, nes gyventi smurte nėra normalu ir tik jūs galite nuspręsti, kokia bus jūsų ateitis.

Žinau, kaip bus sunku žengti tą pirmą žingsnį, žinau, kad daugybę kartų sugrįšite atgal, tačiau viliuosi, kad mano istorija leis suvokti, kad nereikia laukti nelaimės, reikia priimti sprendimus dėl savęs čia ir dabar, nes po to gali būti per vėlu“, – užbaigia pokalbį pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų