Mažasis Oscar Wren Williams gimė Anglijoje su sunkia širdies yda, kuriam iškart netrukus po gimimo prireikė daugybės atviros širdies operacijų.
Nepaisant to, jo mama Hollie Williams minėjo, kad jos mažasis berniukas visada žiūrėjo į gyvenimą su šypsena, kuri paskutinį kartą praskaidrino jų Kalėdas.
„Jam buvo pačios geriausios Kalėdos. Jis pabudo šypsodamasis, visą dieną jis tik šypsojosi, – sakė Hollie „Coventry Live“. – Tuomet viskas atsitiko taip greitai, jo būklė staigiai pablogėjo mūsų akivaizdoje. Prieš tai jis mirksėjo ir tada viskas tiesiog pasikeitė.“
„Žinojome, kad gali taip nutikti, jog jam nepavyks išgyventi, tačiau niekada nemanėme, kad tai įvyks taip greitai. Mes tiesiog norėjome daugiau praleisti laiko su juo“, – atviravo šeima.
Prireikė skubios operacijos
Koventryje gyvenanti pora, dar nėštumo pradžioje žinojo, kad jų kūdikis turi širdies ydą. Dėl šios priežasties nėštumas buvo atidžiai stebimas kiekvieną savaitė, kol vaikelis gimė praėjusių metų kovo 31 dieną.
Kai jis gimė, jam buvo diagnozuota Tricuspid atrezija, kai vožtuvas, kontroliuojantis kraujo tekėjimą iš dešinės viršutinės širdies kameros į dešinę, apatinę širdies kamerą, visiškai nesusiformuoja.
„Mes tai sužinojome per 20 nėštumo savaitę darytą echoskopą. Tuo metu kreipėmės į Birmingamo vaikų ligoninę ir kiekvieną savaitę tikrindavome jo vystymąsi iki pat gimimo“, – paaiškino sūnelio netekusi mama Hollie.
„Jam gimus, buvome perkelti iš Koventrio ligoninės į Birmingamo vaikų ligoninę ir balandžio 24 dieną jam buvo atlikta pirmoji operacija.
Mums buvo pasakyta pasiruošti, kad jam gali prireikti dviejų didelių atviros širdies operacijų ir vienos mažos operacijos. Mes nebuvome pasiruošę nuolatiniams vizitams ligoninėje ir buvimui išėjus iš jos, nes buvome tokie susirūpinę, dėl visų greitosios pagalbos kelionių, o tuo metu dar ir dėl skubios atviros širdies operacijos, kuri nebuvo planuota“, – pridūrė pasakodama Hollie.
Skubios operacijos prireikė medikams nustačius, kad berniukui į širdį įdėtas šuntas užsikimšo:
„Jis negauna kraujo, todėl jį reikėjo nuvežti skubiai operacijai. Jos metu jam buvo perpjautos balso stygos, todėl Oscar ištiko balso paralyžius ir nuo tada buvo maitinamas vamzdeliu.“
Tarp kelionių į ir iš ligoninės, šeima išnaudojo savo laiką vertingai: „Pavyko šiek tiek atšvęsti Tėvo dieną ir jo tėčio gimtadienį.“
„Mes kurį laiką buvome sveiki, o užsikrėtus infekcija, kuri buvo jam labai sunki, viskas tik pablogėjo. Bet kad ir ką jis išgyventų, jis išėjo šypsodamasis. Jam buvo atlikta atvira širdies operacija ir, nors buvo ventiliuojamas, jis vis tiek bandė nusišypsoti“, – prisimena sūnų šeima.
Paskutinės Kalėdos kartu
Didžiąją spalio ir lapkričio dalį praleidusi intensyviosios terapijos skyriuje, šeima pirmąsias Kalėdas ir šventes galėjo praleisti kartu namuose, bet tuomet ir ištiko baisioji tragedija.
„Ketvirtadienį (gruodžio 29 d.) pas mus atvyko bendruomenės slaugytoja. Viskas buvo gerai, tačiau jis numetė 300 gramų svorio. Kadangi jis turėjo širdies yda, kiekvieną kartą kažkam nutikus šiek tiek blogai, kelia susirūpinimą, turėjome skambinti į Birmingemą.Bendruomenės slaugytoja paskambino Birmingamui, tačiau jie nesijaudino dėl jo svorio, kol jo kvėpavimas ir širdies ritmas buvo toks pat“, – aiškina šeima.
Bendruomenės slaugytoja kartu su šeima susitarė vėl apsilankyti kitą dieną, tačiau šis susitikimas neįvyko, nes berniuko būklė pablogėjo tą pačią naktį:
„Tuo metu, kai ji turėjo atvykti pas mus, mes jau buvome pakeliu į ligoninę, jis tiesiog nepabudo. Jis buvo vėsus, tačiau tuo pačiu ir visas prakaituotas. bet jis buvo prakaituotas. Kai mes atvykome į ligoninę, jie išbandė ir darė viską. Tačiau kraujas negalėjo patekti į jo venas.“
Šeima pasakojo, kuomet medikai nusprendė skambinti į Birmingemo ligoninę, norėdami sužinoti, ar gali perkelti berniuką pas juos, jo širdis sustojo: „Maždaug valandą jie bandė jį sugrąžinti, bet mes jį praradome.“
Sūnaus netektis vis dar šeimai atrodo kaip sapnas. „Kadangi mes įpratome, kad jis guli ligoninėje, atrodo, kad jis ten vis dar yra. Mes vis tiek galime grįžti ir pamatyti jį morge. Toks jausmas, kad užsukę pabūti paskutinius kartus su juo, jis neatrodo miręs, o tiesiog miega. Jis dar nepaskendo giliam miegui“, – guodėsi moteris.
Po visų mirties aplinkybių nustatymo, šeimai dar reikės palaidoti savo vaiką, rašoma mirror.co.uk.
Hollie pridūrė: „Niekada negalvoji, kad turėsi palaidoti savo berniuką.“
Kenčianti širdies skausmus, dėl sūnelio netekties, šeima prašo bendruomenės pagalbos, kad suteiktų jam „geriausią dovaną, kurios nebegali paprašyti“.
Buvo sukurtas „GoFundMe“ puslapis: „Tiesiog negalime sau leisti mokėti vien už laidotuves. Aš tiesiog manau, kad jis nusipelno geriausios dovanos, kurios negali paprašyti.“
Puslapyje „Galutinis Oscar atsisveikinimas“ surinkta šiek tiek daugiau nei 800 svarų sterlingų, o norintys paaukoti vis dar gali prisidėti. Visos lėšos, viršijančios laidojimo išlaidas, bus paaukotos Didžiosios Britanijos širdies fondui, mažojo berniuko atminimui.