„Tikiu, kad mano pavyzdys įkvėps ir kitus siekti savo svajonių, didelių tikslų“, – sako Kaune gyvenantis rekordininkas ir prasitaria, kad jo artimiausių metų planuose – maratonas ir „Iron Man“ varžybos.
Treniruojasi kasdien
Nuo 2024 m. kovo iki 2025 m. sausio Marius Praniauskas pasiekė keturis Gineso rekordus: stovėjimas viena ranka ant balansinio kamuolio (1 min. 7.65 sek.); „diamond grip“ stovėjimas abiem rankomis ant žemės (2 min. 4 sek.); balansavimas stovint abiem rankomis ant balansinės lentos (95.15 sek.); didžiausias svoris, pakeltas stovint viena ranka ant balansinio kamuolio – 40 kg. Pastarasis rekordas pašnekovui buvo pats įspūdingiausias. „Įsitikini, kad žmogaus galimybės – beribės“, – sakė jis.
Jėgos akrobatas, asmeninis sporto treneris ir šou pasirodymų atlikėjas Marius Praniauskas visus rekordus pasiekė iki 30-ojo gimtadienio.
„Šešias dienas per savaitę treniruojuosi po 4 val. per dieną, sekmadienį mažiau. Galima sakyti, prie įprasto darbo dar pusę etato dirbu disciplinuotu savo kūno treneriu”, – sakė jis ir prasitarė, kad sveria 95 kg, o tai gimnastikoje – daug, sunkėja triukų darymas.
Vyras aktyviai sportuoja nuo trylikos, tad jau 17 metų. Siekiant rezultatų jį dar labiau stengtis įkvėpė treniruojami auklėtiniai, iš arti matę pasiruošimą, dedamas pastangas.
„Pirmas pasiektas rekordas buvo pats saldžiausias, liejosi emocijos… Džiugu dėl savęs ir kad garsinu Lietuvos vardą. Apetitas kyla bevalgant, tad užsibrėžiau pasiekti dar kelis rekordus. Tikiuosi ir kitus įkvėpti!“, – kalbėjo M. Praniauskas, pridūręs, kad šią progą pažymėjo pasilepindamas saldumynu – „Napoleono“ tortu, kurį labai mėgsta, kartu pasidžiaugė su salės lankytojais.
Ilgi metai darbo
Pasakodamas apie nueitą kelią iki pasiekimų, M. Praniauskas pažymėjo, kad sportu užsiimti pradėjo gimtojo Kupiškio kieme ant skersinių.
„Pradėjau sportuoti, nes artimoje aplinkoje buvo smurto, norėjau apginti mamą. Laimei, jėgos tam niekad neteko panaudoti. Buvau energingas vaikas, mokykloje į pažymių knygelę mokytojos klijuodavo papildomus lapus pastaboms – nebuvo, kur energijos padėti, tad išdykaudavau per pamokas. Pradėjus aktyviai sportuoti, situacija ėmė keistis“, – teigė M. Praniauskas.
Jis mena, kad būdamas 14-os padarydavo tik vieną prisitraukimą, bet aktyvios treniruotės rezultatus sparčiai pagerino.
Baigęs 12 klasių jis išvyko į Angliją užsidirbti mokslams. Po 12 valandų darbavosi daržovių sandėlyje, kur tekdavo kilnoti 20-30 kg sveriančias dėžes. Kelionė į darbą pirmyn ir atgal trukdavo apie keturias valandas, tad belikdavo aštuonios valandos laiko sau.
„Užsibrėžiau neapleisti sporto, tad grįžęs namo dar apie keturias valandas sportuodavau ir tik 4 val. likdavo miegui. Tai tęsėsi aštuonis mėnesius. Tokiai disciplinai motyvavo vienas vyras fabrike, pakomentavęs, kad nepajėgsiu ir liepė „rišti sportus“.
Užsispyriau, plėšiausi, buvau truputį zombis, iš šono gal ir pamėlęs atrodžiau, bet sporto neapleidau. Dabar savęs klausiu, iš kur tiek valios turėjau nepasiduoti, gal iš didelį užsispyrimą turinčios mamos?“ – kalbėjo M. Praniauskas.
Disciplina atnešė rezultatų: vyras tapo daugkartiniu gatvės gimnastikos varžybų nugalėtoju, Baltijos šalių fitneso varžybų laimėtoju, 2022 m. pateko į „Lietuvos talentų“ superfinalą, o 2024 m. tapo Gineso rekordininku.
Planuose – „Iron Man“ iššūkis
Paklaustas, kas svarbiausia siekiant didelių tikslų, M. Praniauskas nedvejodamas akcentavo discipliną. Jos jam prireiks siekiant ateities siekių: vyras planuoja nubėgti maratoną, o vėliau – įveikti „Iron Man“ iššūkį, kurio metu reikia nuplaukti 3,8 km, dviračiu numinti 180 km ir nubėgti 42 km.
Šiuo metu pašnekovas ruošiasi fitneso čempionatui, vyksiančiam gegužės mėnesį. Tiesa, sportininkas yra patyręs tris kelio traumas, tad geriau jaučiasi būdamas ant rankų, nei ant kojų.
„Maratono gal ir nepradėsiu bėgioti ant rankų, bet paskutinius porą šimtų metrų tikrai nueičiau ant rankų“, – šypsodamasis kalbėjo vyras ir tęsė:
„Mėgstu iššūkius, noriu save realizuoti. Nenoriu po kokių 20 metų gailėtis, kad nepamėginau. Tikiuosi ir senatvėje būsiu aktyvus, užsienyje matau 60-mečių ir vyresnių akrobatų, tai – pavyzdys man“, – sakė M. Praniauskas.
Po ilgų, varginančių treniruočių ir darbų rekordininkas pailsi draugų kompanijoje, nueina į baseiną, pakeliauja. Nors prasitaria, kad laisvo laiko turi nedaug.
„Linkiu žmonėms nusimesti baimes ir pamėginti siekti aukštų tikslų, rezultatų. Kol pasiekiau keturis Gineso rekordus – bandžiau šimtus kartų, patyriau nesėkmių, o dabar džiaugiuosi, kad nepasidaviau – tokio žodžio mano žodyne nėra. Tad, pirmyn – paverskite savo planus realybe!“, – atsisveikino M. Praniauskas.
Teksto autorė: Skirmantė Javaitytė
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!