• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei jūsų vyras ar žmona sumanys pasisamdyti privatų detektyvą ir paprašys jo surinkti apie jus tą informaciją, kurią jūs dėl kokių nors priežasčių slepiate nuo savo antrosios pusės, jau po kelių mėnesių jis galės tai daryti remdamasis įstatymu - Seimas rudens sesijoje ketina įteisinti privačių detektyvų veiklą.

Vieno iš Privačios detektyvinės veiklos įstatymo projekto iniciatorių Arvydo Anušausko teigimu, tokia veikla vyksta, tačiau iki šiol ji nebuvo reglamentuota.

,,Siekiame, kad ši veikla, kuri liečia konstitucines žmonių teises, būtų aiškiai apibrėžta įstatymu: kokia veikla galima, koks informacijos rinkimas legalus, o koks nelegalus, ir už jį grėstų atsakomybė”, - naujienų portalui balsas.lt sakė konservatorius.

Pasak A. Anušausko, taip būtų įteisinta pati privačių detektyvų institucija. ,,Atsiranda privatūs detektyvai, kurie turi įstatyme apibrėžtą veiklos sritį – kokią informaciją, apie kokias bylas gali padėti surinkti. Pavyzdžiui, kai dingsta žmogus valstybės institucijos ne visada gali (padėti), gal resursų trūksta, o privatūs asmenys gali talkinti”, - aiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA

Esminis, dalykas, pabrėžė A. Anušauskas, turi būti sutartiniai santykiai, nubrėžtos ribos, kokiais pagrindais galima rinkti informaciją, kad bet kas, sugalvojęs apie kokį nors asmenį nei iš šio, nei iš to sužinoti privačią informaciją, to negalėtų padaryti. ,,Turi būti aiškiai apibrėžta kokie jų santykiai – ar tai vedybiniai ryšiai, ar verslo santykiai, ar tai yra darbuotojas, bet ne koks nors pašalinis asmuo, apie kurį norima sužinoti daugiau privačios informacijos. Bus apibrėžta, kokiais atvejais privatūs detektyvai gali imtis darbo, kokiais ne”, - aiškino jis.

REKLAMA

Balsas.lt žurnalistams pajuokavus, kad priėmus šį įstatymą vyras, įtardamas kuo nors žmoną, galės samdyti detektyvą, kuris ją seks, A. Anušauskas atsakė, kad tokie dalykai jau seniai vyksta. ,,Tai daroma dabar ir gana plačiai - yra rinka, yra paklausa, yra ir pasiūla. Bet priemonės, kurios naudojamos informacijai rinkti, dažnai būna neteisėtos, o šiame įstatyme bus legalizuota privačių detektyvų veikla. Tačiau bus labai aiškiai apibrėžtos ribos, kas gali būti privačiu detektyvu, kas negali. Atsiras reputacijos reikalavimas, kad, pavyzdžiui, atleistas iš teisėsaugos institucijų už asmens duomenų vagystę žmogus negalėtų apsisukęs tapti privačiu detektyvu ir rinkti informacijos apie kitus asmenis”, - sakė A. Anušauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Politikas pridūrė manantis, kad privačių detektyvų veiklą reglamentuojantsi įstatymas labai reikalingas, nes ,,iki šiol mes žinojome ir matėme, kad informacija privačių asmenų užsakymu yra renkama nesilaikant jokių taisyklių”. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete (TTK) visą rugpjūtį vyko šio įstatymo projekto klausymai, kuriuose dalyvavo ir savo nuomonę pareiškė įvairių institucijų atstovai. Jiems pasibaigus įstatymo projektą svarstys TTK, o vėliau jis keliaus į plenarinių posėdžių salę.

A.Anušauskas prognozuoja, kad parlamentarai Privačios detektyvinės veiklos įstatymą priims netrukus prasidėsiančioje Seimo rudens sesijoje, o įsigaliotų jis nuo kitų metų sausio. ,,Ir nuo sausio 1-os legalūs privatūs detektyvai bus“, - sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų