Vienas iš nerimą keliančių simptomų gali pasireikšti suvalgius riebaus maisto – nenumokite į tai ranka. Tulžies pūslės ligos ir tulžies pūslės akmenys kankina maždaug vieną iš 10 suaugusiųjų.
Po kepenimis esanti tulžies pūslė yra nedidelis maišelis, kuriame kaupiama kepenyse gaminama tulžis. Išskiriama tulžis padeda virškinti riebalus, suskaidydama juos į mažas daleles, taip pat skatina kasos sulčių fermento išsiskyrimą, be to, tulžies pūslės veikla glaudžiai susijusi su kepenų funkcija.
Susirgus tulžies pūslės ligomis, jos funkcija sutrinka – tai gali išduoti keli požymiai, kuriuos pajutus gydytojas ragina nenumoti ranka. Gydytojas gastroenterologas dr. Josephas Salhabas savo „TikTok“ paskyroje pasidalino vaizdo įrašu, kuriame įspėjo, kokie simptomai gali išduoti sutrikusią tulžies pūslės veiklą.
Pilvo skausmas
„Pirmasis simptomas yra dešiniojo viršutinio kvadranto arba epigastriumo skausmas, kuris nesilpnėja tuštinantis arba išleidžiant susikaupusias dujas“, – vaizdo įraše kalbėjo gydytojas.
Jei šie terminai skamba nesuprantamai, epigastriumo skausmas – nemalonus jausmas žemiau šonkaulių, viršutinėje pilvo dalyje. Gydytojas pridūrė, kad šis skausmas gali plisti į nugarą arba dešinį petį, taip pat šis simptomas paprastai pasireiškia po valgio ir dažniau naktį, rašo express.co.uk.
Diskomfortas po valgio
„Kartais, suvalgius itin riebaus maisto, gali pasireikšti prakaitavimas, pykinimas ar vėmimas“, – sakė dr. J. Salhabas. Jis paaiškino, kad šis skausmas gali trukti nuo 30 minučių iki maždaug šešių valandų ir palaipsniui nuslopti.
Johno Hopkinso medicinos centro specialistų teigimu, tulžies pūslės ligas galima diagnozuoti atlikus kraujo tyrimus arba ultragarso ir kitus vaizdavimo tyrimus.