Gauname per daug omega-6
Pasak laidos vedėjo A. Unikausko, daugelis pacientų vartoja per daug maisto, kuriame yra omega-6 riebalinių rūgščių, bet per mažai produktų, kuriuose gausu omega-3. Pasirodo, kad šių rūgščių pusiausvyra organizme labai svarbi, o idealus santykis yra vienas su vienu, kai abiejų rūgščių yra vienodai.
„Daugiausia omega rūgščių yra mūsų smegenyse, akių tinklainėje ir sėklidėse. Jeigu jums trūksta omega-3 arba balansas visiškai nepalankus, smegenys pilnai nefunkcionuos, gali sutrikti regėjimas, testosterono gamyba ir sutrikti vaisingumas“, – įspėja profesorius.
Laukia liūdnos pasekmės
Atsiradus omega-6 pertekliui labiausiai gali nukentėti kraujo kokybė, o to pasekmės gali būti negrįžtamos.
„Jei jūsų organizme yra per daug omega-6, atsiranda dar vienas nemalonus reiškinys – sustandėja raudonieji kraujo kūneliai. To pasekoje, jie ima sunkiai judėti kraujagyslėse, nepatenka į kapiliarus, todėl ima formuotis krešuliai, kraujas tirštėja, gali grėsti infarktas. Tam, kad atsistatytų šių rūgščių balansas, būtina padidinti omega-3 kiekį organizme“, – pasakoja prof. A. Unikauskas.
Svarbu pasirinkti kokybiškus preparatus
Profesorius A. Unikauskas sako, kad norint padidinti omega-3 kiekį organizme, vertėtų mitybą papildyti žuvies taukais ir menkių kepenėlių aliejumi bei pataria laikytis trijų taisyklių:
- Naudokite daugiau alyvuogių aliejaus.
- Bent 2 kartus per savaitę valgykite riebią žuvį.
- Rinkitės graikinius riešutus.
Tuo tarpu „Eurovaistinės“ vaistininkas Vygintas Milašius norintiems įsigyti žuvų taukų vaistinėse, pataria atkreipti dėmesį į preparatų sudėtis.
„Vertėtų atkreipti dėmesį, kad pigesnių preparatų maistingumo lentelėse paprastai nurodoma keleto kapsulių omega-3 vertė, tuo tarpu brangesni preparatai dažniau yra labiau koncentruoti, todėl jų užtenka mažesnio kiekio“, – teigia „Eurovaistinės“ vaistininkas V. Milašius.
Taip pat jis priduria, kad labiausiai iš vaistinių vagiami būtent žuvies taukai – ir ne be reikalo.
„Visų pirma, tai yra lengvai realizuojama prekė – žuvų taukai yra visada paklausi prekė. Manome, kad vogtus preparatus vėliau pacientai neša į turgų ir bando parduoti vyresnio amžiaus žmonėms“, – pasakoja vaistininkas.
Laida „Kviečiame daktarą!“ – šeštadieniais, 11.00 val. per TV3!