• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečią savaitę internete netyla Suodaičių šeimos santykių drama. Kiekvieną dieną socialiniuose tinkluose pasidalina vis naujomis detalėmis. Apie tai, kaip galima atpažinti meluojantį žmogų dalinosi karjeros konsultantė ir veidotyros specialistė Laura Šukienė.

Trečią savaitę internete netyla Suodaičių šeimos santykių drama. Kiekvieną dieną socialiniuose tinkluose pasidalina vis naujomis detalėmis. Apie tai, kaip galima atpažinti meluojantį žmogų dalinosi karjeros konsultantė ir veidotyros specialistė Laura Šukienė.

REKLAMA

Anksčiau naujienų portalui tv3.lt specialistė teigė, kad yra tam tikri gestai, kurie paprastai naudojami tada, kai nesinori ištransliuoti tiesos ir bandoma ją nuslėpti.

Tą kartą paprašėme L. Šukienės įvertinti Lauryno Suodaičio ir Viktorijos Siegel kūno kalbą socialiniuose tinkluose, kai abu, išgyvendami santykių krizę, kasdien pateikia vienokius ar kitokius viešus pasisakymus.

Pagrindiniai melo gestai 

Pasak ekspertės, melą išduoda tam tikri gestai ir žmogus, žinodamas juos, gali pats įvertinti, ar pašnekovas meluoja.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai gauname nepatogų klausimą, paprastai dengiame burną arba imame kasytis. Dengiame burną tada, kai nenorime išsakyti pozicijos ar savo nuomonės. Jeigu pašnekovas nepatinka, netiko jo klausimas, pradedama kasytis akis, kad žvilgsnis būtų nukreiptas nuo pašnekovo“, – aiškina ekspertė.

REKLAMA

Taip pat ji sako, kad dažnai žmogus, kuris kalba netiesą, ima kasytis arba liesti ausis: „Perkeltine prasme galima sakyti, kad ausis norima užsidengti tam, kad pats meluojantis žmogus nenori girdėti netiesos, kurią pats kalba.“

L. Šukienė pastebi, kad vienas iš ženklų, kai žmogus tariamai sako žinąs 100 procentų tiesą, tačiau meluoja, yra peties kilstelėjimas:

„Jei žmogus sako, kad kažką žino 100 procentų, tačiau kilsteli vieną petį, vadinasi, jis žino ne viską arba tik bando įtikinti šalia esančius tuo, ką sako. Taip pat atkreiptinas dėmesys į kitą melo gestą – žmogaus mirksėjimą iškart po užduoto klausimo.

REKLAMA
REKLAMA

Tai dar vienas melo signalas, kai žmogus, išgirdęs klausimą, pasijuto nepatogiai. Jei žmogus po užduoto klausimo itin greitai sumirksi 3-4 kartus, tai, tikėtina, kad bus meluojama.“

Vis tik L. Šukienė pastebi, kad padažnėjęs mirksėjimas galimas dėl blogo apšvietimo, prasto miego arba didelio nuovargio. Dar viena įdomi detalė, tyrinėjant melą, yra noras „pasistatyti sieną“.

Ekspertės teigimu, jei žmogus ima jaustis nesaugiai arba jaučia spaudimą iš pašnekovo, tai bandys statytis sieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai daroma įvairiomis priemonėmis – kompiuterio ekranas, stiklinė, telefonas. Taip pat atkreipkite dėmesį į kūno kalbos pokyčius. Negalima kategoriškai vertinti išvardintų signalų – reikia stebėti, kaip keičiasi kūno kalba.

Jei pastebėjote vieną iš ženklų, pabandykite vėliau pakartoti klausimą ir pastebėkite, ar prieš tai buvęs gestas kartojasi. Stebėkite ne pašnekovo kūno kalbą, bet kūno kalbos pokyčius, kurie kinta priklausomai nuo pokalbio temas“, – pataria pašnekovė.

REKLAMA

Taip pat kiekvienas, norintis atpažinti melagį, turėtų atkreipti dėmesį į itin svarbią detalę – ar kalbėjimo tekstas nesikerta su kūno kalba, pavyzdžiui, žmogus sakosi esantis nuoširdus, tačiau tuo pačiu prisidengia veidą: „Tokios detalės visada išduos, kad žmogus tikrai nėra toks nuoširdus, koks sakosi esąs.“

Kiti galimi melo ženklai

Be minėtų melo ženklų, žemiau dalinamės ir dar keliais požymiais, kurie gali išduoti melagį. Visgi, atminkite, kad šie ženklai yra tik galimi nesąžiningumo požymiai, o ne aiškūs įrodymai.

REKLAMA

Staigiai keičiama galvos padėtis

Jei uždavę tiesioginį klausimą pastebite, kaip pašnekovas staigiai sujudina galva, gali būti, kad jis kažką nuo jūsų slepia.

„Tokiais atvejais galvos padėtis gali būti staigiai atitraukta atgal, nulenkta arba pakreipta į šoną“, – aiškina psichologė.

Be to, toks procesas įvyks dar prieš pašnekovui atsakant į klausimą.

Žodžių ar frazių kartojimas

Meluojantis asmuo gali imti kartoti tam tikrus žodžius arba frazes pats to nejausdamas. Taip yra todėl, kad savo melu jie bando patys save įtikinti. Kitaip tariant, siekia patvirtinti savo melą mintyse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, psichologė pastebi, kad neretai žodžių ar frazių kartojimas yra vienas iš būdų uždirbti daugiau laiko bandant mintyse sudėlioti savo melus ar pagalvoti, ką atsakyti.

Per daug detalių

„Kai kas nors kalbėdamas jums suteikia per daug informacijos, kuri yra visai neprašoma ir ypatingai skamba daugybė smulkių detalių, yra didelė tikimybė, kad su jumis kalbantis asmuo stengiasi nutylėti nuo jūsų tiesą“, – teigia psichologė.

REKLAMA

Ji priduria, kad meluodami žmonės tikisi, kad pateikdami kuo daugiau detalių jie sukurs pasitikėjimo savimi įvaizdį, nes tokia išraiška kitiems pasirodys itin atvira. Deja, dažnu atveju, viskas būna atvirkščiai, rašoma businessinsider.com.

 

Kūno dalių lietimas

„Kai suaugusieji prideda rankas prie lūpų, tai reiškia, kad jie ne viską atskleidžia, o tiesiog nenori sakyti tiesos. Toks gestas yra tiesioginis bendravimo nutraukimas“, – aiškina ji.

REKLAMA

Be to, melagiai yra linkę instinktyviai uždengti pažeidžiamas kūno dalis: gerklę, krūtinę, galvą arba pilvą.

Kiti požymiai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, yra staigus lūpų prikandimas arba jų sučiaupimas.

Spoksojimas

Dažnai sakoma, kad meluodami žmonės vengia palaikyti akių kontaktą. Tačiau neapsigaukite, kadangi viskas gali būti ir atvirkščiai.

Psichologė teigia, kad kiti melagiai kaip tik stengiasi nenutraukti nuo jūsų akių žvilgsnio, kad sukurtų pasitikėjimo atmosferą.


Raimondas Šimaitis yra šioje vietoje: Siegel's Cottonwood Farm.
19 val. · Lockport, Jungtinės Amerikos Valstijos ·
Suodaičių konflikto ištakos
Ryte Suodaitis prabudo anksčiau už Suodaitienę ir pamatęs kažkokią bobą gulinčia šalia, trenkė jai ir išmetė iš lovos, bei rėkdamas, ir maskatuodamas rankomis pabėgo.
Belakstydamas po namus, sulaukė netikėto smūgio į pakaušį ir išgirdo Suodaitienės balsą: čia tau, žąsine, už tai kad išmetei mane iš lovos.
Atsisukęs pamatė tą pačią baisią bobą ir klykdamas išbėgo iš namų, šoko į automobilį ir nulėkė į ligoninę. Kokias paslaugas jam suteikė medikai, nepranešama.
Vėliau, į ligoninę atvyko policijos pareigūnai ir suėmė Suodaitį.
Apklausos metu paaiškėjo, jog ta boba kurią Suodaitis išspyrė iš lovos ir yra Suodaitienė, kuri tą rytą tingėjo keltis anksčiau, ir pasidažyti.
Pasirodo, Suodaitis dar niekada gyvenime nebuvo matęs nepasidažiusios Suodaitienės, nes ši visada atsikeldavo anksčiau ir pasidažydavo dar prieš Suodaičiui prabundant.
Policija, pamačiusi nedažytos Suodaitienės nuotrauką, priėmė Suodaičio pareiškimą dėl smurto artimoje aplinkoje. Suodaitienės atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuris, tikėtina, gali būti papildytas dar vienu straipsniu: Sukčiavimas.
Tai, kad Suodaitienė iki vestuvių niekada nepasirodė Suodaičiui be 5 kilogramų špakliaus, vertintina ne kas kita kaip sukčiavimas, nes Suodaitis, nematydamas realios situacijos buvo apgautas, ko nebūtų įvykę jei nebūtų sukčiavimo elementų.
Byla dar nebaigta.
Jėzau, kokia tetule matriona
Jėzau, kokia tetule matriona
ivanovna be make up. Suodaitis vieną rytą pamatė svetima bobą lovoje, gal ir sumušė išsigandęs. Visai nepananasi gi. Aš nemokėčiau taip savęs pakeisti, net jei ir kibirą priemonių pastatytų prie manęs.
Poniai Viktorijai, žvaigždės gęsta! Ne kažka poniai! :)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų