Dar atostogų su šeima metu mergaitei pasidarė bloga, ji ėmė justi skrandžio skausmus, viduriuoti. Vos atvykus su šeima į Vilnių, ji buvo paguldyta į Santaros klinikų vaikų ligoninę. Medikai, atlikdami tyrimus nustatė Clostridium difficile bakteriją.
Pavieniai atvejai
Vaikų ligoninės infekcinių ligų slyriaus vedėja Inga Ivaškevičienė tv3.lt sakė, kad tokie atvejai, kai randama Clostridium difficile bakterija, skyriuje nėra dažni, tačiau pabrėžė, kad nemažai žmonių, išvykusių atostogauti svetur, grįžę skundžiasi viduriavimu.
„Jei kalbame konkrečiai apie mūsų skyrių, tai tokie atvejai, kai randama tokia bakterija keliautojams, nėra dažni.
Yra keli skirtingi atvejai: vieni grįžta iš atostogų ir skundžiasi viduriavimu, tačiau tai praeina po kelių dienų, o konkrečiai tokios bakterijos atvejis yra gana retas.
Savo šalyje prie tam tikrų sukelėjų esame pripratę, tačiau kai keliaujame svetur, ypač į Indiją ar Azijos šalis, atsiranda naujų.
Šiuo atveju mergaitė prastai jautėsi. Tai nebuvo tik viduriavimas. Jį lydėjo ir kiti klinikiniai požymiai. Nesilaikant rankų higienos, užsikrėtus šia bakterija, gali pasireikšti stiprūs šie simptomai: viduriavimas su kraujo priemaišomis, aukšta temperatūra, apetito stoka, nemalonūs pojūčiai pilve“, - aiškino medikė.
Ji teigė, kad dažniausiai, diagnozavus šią bakteriją, skiriamas gydymas antibakteriniais preparatais. „Šiuo atveju gydymas nebuvo skirtas iš karto, nes mergaitė apsirgo kitoje šalyje.
Atsiradus didesniems pažeidimams, su šia bakterija gali būti kovojama ilgiau“, - kalbėjo gydytoja ir pabrėžė, kad sergantieji gali būti ir vaikai, suaugę, tačiau imlesti ir sunkiau serga tie, kurie turi lėtinių ligų, ilgą laiką vartoja antibakterinius vaistus.
Būtina plautis rankas
Užkrečiamųjų ligų ir aids centras skelbia, kad dažniausiai šia bakterija užsikrečiama dėl higienos trūkumo, per reto rankų plovimo.
Nors rankų higiena yra paprastas veiksmas, kuris turėtų būti įprastinis darbuotojų elgesys, tačiau įvairiose pasaulio šalyse atlikti tyrimai rodo, kad rankų higienos laikymasis yra visuotinai prastas.
Tyrimų duomenimis, iki šiol darbuotojų rankų higienos laikymosi atvejai sudaro mažiau kaip 50 %.
Patararaisiais dešimtmečiais atlikti tyrimai rodo, kad taikomi įvairūs rankų higienos būdai reikšmingai sumažina bakterijų skaičių ir užkerta kelią kryžminiam bakterijų perdavimui.
Rankų higiena yra svarbiausia priemonė užkirsti kelią mikroorganizmų atsparumui antibiotikams ir hospitalinėms infekcijoms.