Janina pasakoja hortenzijas pradėjusi auginti dėl plataus jų pasirinkimo – yra daugybė spalvų, rūšių, be to, jos nereikalauja daug priežiūros.
„Hortenzijos kuo puikiausiai išgyvena be didelės priežiūros, net išvykus keletui savaičių jos visada atrodo gražiai. Bet visada stengiuosi jas patręšti, kad gražiau žydėtų – galiu pasigirti, kad pas retą mačiau tiek daug žiedų“, – sakė sodininkė.
Naminės trąšos hortenzijoms
Ji sako neperkanti trąšų iš parduotuvės – kam to reikia, jei jas gali pasigaminti pati? „Man visada labiau patinka daryti pačiai, tada tikrai žinau, kuo jas tręšiu ir kuo papildau žemę“, – priduria.
Janina trąšas gamina vos iš kelių ingredientų – citrinos ar kitų citrusinių vaisių sulčių, acto, magnio sulfato, dar vadinamo Epsom druska, ir alyvuogių aliejaus:
„Viskas labai paprasta – supilu alyvuogių aliejų į plaktuvą, įpilu puodelį citrinos sulčių, galima ir kitų citrusinių vaisių, bet citrinos – geriausias pasirinkimas, pusę puodelio acto ir porą šaukštelių magnio sulfato. Jį dažniausiai perku internetu.
Tada belieka viską gerai suplakti, kol masė tampa vientisa. Visą šį gėrį supilu į stiklainį, statau į šaldytuvą trims dienoms, kad dar pasifermentuotų, po to pramaišau su vandeniu arba pilu mišinį tiesiai į laistytuvą su vandeniu ir laistau savo hortenzijas.“
Nors ne kartą yra sulaukusi klausimo, kam reikia ir citrinos sulčių, ir acto, Janina turi paprastą paaiškinimą – hortenzijos mėgsta rūgštesnę dirvą.
„Tačiau šiomis trąšomis negalima tręšti per dažnai, nes užrūgštinus dirvą irgi bus negerai, kas per daug – tas nesveika“, – pastebi sodininkė.
Ji pati sako tręšianti hortenzijas šiuo mišiniu maždaug kas mėnesį, kartais ir dažniau, priklausomai nuo to, kaip atrodo augalas – jei mato, kad krauna daug žiedų, per daug ir netręšia, o jei augalas atrodo varganai, tręšia kiek dažniau.
Actas rūgštis, citrinų rūgštis irgi, tai kam 2 skirtingos rūgštys, kas čia per raganavimas?
Dirvos ir taip rūgščios dauguma, ir žydi tos hortenzijos puikiai ir be citrinų...