Irena sako, kad vienas svarbiausių žingsnių – pasirinkti tinkamas veisles ir užsiauginti stiprius daigus. Sodininkė pasidžiaugia, kad ant jos palangės jau žaliuoja nemaži daigai ir priduria, kad jiems reikia nedaug: pakankamai šilumos, šviesos ir drėgmės.
Ne ką mažiau svarbu sudaryti tinkamas sąlygas ir pomidorų auginimui šiltnamyje. Pirmiausia – tinkamai paruošti dirvą.
„Pomidorams patinka vos vos rūgštesnė dirva, kurios pH yra tarp 6.2-6.8. Pomidorams reikia ir daug maistinių medžiagų, todėl sodindama pomidorus į šiltnamį, į dirvą įterpiu komposto.
Vėliau svarbu nepamiršti tręšti pomidorų. Aš renkuosi specialiai pomidorams skirtas trąšas – jų sudėtis subalansuota, yra visos reikiamos medžiagos, bet nereikia ir persistengti, nes kas per daug, tas nesveika.“, – sako Irena.
Išdavė pomidorų auginimo patarimus
Persodindama pomidorus į šiltnamį, o tai padaro maždaug iki gegužės pirmos savaitės pabaigos, nes augina juos stikliniame šiltnamyje, ji pasakoja visada sodindama užkasanti apatinius lapus, kad pomidorai išaugintų stipresnę šaknų sistemą.
Sodininkė taip pat pabrėžia, kad sodinant pomidorus į šiltnamį, negalima jų susodinti per tankiai, kad cirkuliuotų oras ir nesikauptų drėgmė.
„Kai pomidorai jau auga šiltnamyje, svarbu juos pakankamai laistyti, priklausomai nuo orų – jeigu labai karšta, laistau kone kasdien, jei vėsiau, pakanka ir rečiau. Visada visiems primenu laistyti atsakingai, neaptaškant lapų, nes šlapi lapai – tiesus kelias įvairioms ligoms“, – pridūrė sodininkė.
Auginamus pomidorus ji taip pat pamulčiuoja, o kai pomidorai gerokai paauga, juos pariša. Pomidorams užaugus iki maždaug metro, Irena pasakoja pašalinanti apatinius lapus, kurie yra labai arti žemės arba ją liečia. „Tai sumažina ligų riziką“, – paaiškino.
Vienas svarbiausių pomidorų priežiūros darbų, anot sodininkės, yra genėjimas. Tai padeda užtikrinti gerą oro cirkuliaciją, pagerinti vaisių kokybę:
„Genėti yra tiesiog būtina, jei norima, kad augalas augintų ne naujus lapus, o vaisius. Visada pašalinu šakas, kurios neturi žiedų, kaip ir šakas, lapus, kurie liečia žemę.
Tarp sodininkų yra amžina diskusija, kaip stipriai nugenėti pomidorus – vieni pašalina beveik visus lapus, kiti tik dalį, bet aš visada sakau – darykite taip, kaip jums atrodo geriausia, išbandykite ir vieną, ir kitą būdą – taip pamatysite, kuris jums labiausiai pasiteisina.
Svarbiausia mylėkit savo pomidorus, apeikit juos kasdien, apžiūrėkit, jei reikia, nuskinkit kokį lapelį, palaistykit ir visada apžiūrėkite, ar nepuola ligos, nes, pavyzdžiui, įsimetus marui, kelio atgal nebėra.“