Šliužai taip pat mėgsta apėsti prinokusius vaisius, nes šie išskiria natūralią cheminę medžiagą – etileną, kuris šiuos kenkėjus ypač traukia, rašo express.co.uk.
Kad nereikėtų naudoti pavojingų pesticidų, sodininkas Reece Robinsas pasidalijo keliais patarimais, kaip apsaugoti sodą nuo šliužų ir kaip jų paprastai bei greitai atsikratyti. Štai keletas priemonių, kad šliužų sode nebeliktų nė kvapo.
1. Varinė viela
Ekspertas paaiškino, kad šliužams prisilietus prie varinės vielos įvyksta „reakcija, panaši į elektros smūgį“. Patirtas šokas juos atbaido, todėl jie greitai apsisuka ir į sodą nebešliaužia.
2. Spygliuotos augalų šakos
Kadangi šliužai nemėgsta aštrių daiktų, R. Robinsas pasiūlė panaudoti spygliuotas augalų šakas kaip barjerą, kad kenkėjai negalėtų pasiekti augalų.
Jis sakė: „Nupjovę spygliuotas augalų šakas ir apjuosę jomis augalus padarysite barjerą, kuris padės atbaidyti šliužus, nes šie negalės prisiartinti.“
3. Sutrupinti kiaušinių lukštai
Panašiai kaip ir su spygliuotomis augalų šakomis, aštrūs sutrupintų kiaušinių lukštų kraštai yra puiki atgrasymo priemonė, neleidžianti šliužams patekti į sodą.
Aštrūs kraštai jiems užšliaužus sukelia skausmą, todėl tai yra itin veiksminga atbaidymo priemonė. Sutrupintų kiaušinių lukštų paberkite aplink augalus, kad šliužai negalėtų prie jų prisiartinti.
4. Pasisodinkite tinkamus augalus
Tinkamai pasirinkti augalai gali būti puiki natūrali šliužų atbaidymo priemonė. Tam tikri augalai, pavyzdžiui, pelynas, pankolis, anyžius ir rozmarinas skleidžia kvapus, kurie atbaido šiuos kenkėjus. Šliužai taip pat vengia pūkuotų augalų.
5. Nuviliokite šliužus į vieną vietą
Galite palikti krūvą senų salotų lapų drėgname ir pavėsingame sodo kampe – tai privilios šliužus. Kai šliužai susirenka prie maisto šaltinio, galite paprasčiausiai juos surinkti ir jais atsikratyti.