• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skyrybų etiketas: apie ką vertėtų pagalvoti

Skyrybos pastaruoju metu vyksta bemaž taip pat dažnai, kaip ir vestuvės. Tiesa, be iškilmių ir fejerverkų. Kaip elgtis per tuoktuves, žinome visi. O kaip laviruoti etiketo seklumose, kai kas nors iš artimų draugų ar giminaičių skiriasi?

REKLAMA
REKLAMA

Sužinojus apie poros, su kuria bendraujate, skyrybas kyla aibė klausimų: apie ką vis dar galite kalbėtis? Kurių temų geriau neliesti? Ar privalote palaikyti kurią nors pusę?

REKLAMA

Draugė ką tik pranešė, kad skiriasi. Sveikinti ją ar užjausti?

Geriausia priminti, kad ją palaikote. Skyrybas išgyvenanti bičiulė, net jei pati troško kuo greičiau nutraukti nenusisekusią santuoką, išgyvena į gedulą panašų laikotarpį. Taigi draugei jūsų paramos reikia labiau nei bet kada. Kaip elgtis? Tai priklauso nuo bičiulės poreikių. Galbūt ji norės tiesiog paplepėti nė neužsimenant apie buvusįjį.

Tuomet paplepėkite. Gal jai reikės pavakaroti „kaip kadaise“ su pokalbiais apie meilę ir šviesias viltis. Ir tai galite

dėl jos padaryti, tiesa? Arba pasisiūlykite prižiūrėti keletą valandų bičiulės vaikus, kol ji nueis į kiną, teatrą, pasivaikščios po parduotuves. Visa tai padės greičiau atsigauti po smūgio ir

atsitiesti.

REKLAMA
REKLAMA

Sesuo skiriasi, o jums atrodo, kad daro klaidą.

Teks susitaikyti su mintimi, kad niekada taip ir nesužinosite, ar sesers skyrybos – išties klaida, ar išsigelbėjimas. Pašaliniam žmogui, net artimam, nelemta žinoti visos tiesos, kas vyksta tarp sutuoktinių užvėrus miegamojo duris. Turėkite galvoje, kad sesei kelias ištuokos link prasidėjo gerokai anksčiau nei buvo paduotas prašymas skirtis. Viena aišku: jūsų atkalbinėjimai nepadės. Todėl priimkite tai kaip faktą ir stenkitės sesei padėti kiek galite.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skiriasi šeimos draugai. Į kieno pusę turėtumėte stoti?

Jei iki bičiulių skyrybų draugavote poromis, pasistenkite laviruoti taip, kad netektų stoti nė į vieno pusę. Kai žmonės skiriasi, jie ir taip netenka dalies draugų. Tad kuo ilgiau palaikysite santykius, maksimaliai artimus ankstesniems, tuo lengviau jūsų draugams bus išgyventi skyrybas. Būkite jiems tarsi rami salelė, į kurią galima grįžti pavargus nuo permainų savame gyvenime. Atminkite: neprivalote palaikyti vienos ar kitos pusės. Tačiau pagal galimybes padėti ir vienam, ir kitam – būtina. Gerbkite jų jausmus ir venkite apkalbų, neminėkite, ką apie buvusį sutuoktinį kalbėjo kita pusė.

REKLAMA

Brolis skiriasi su žmona. Ji buvo tapusi gera jūsų drauge. Ar turėtumėte bičiulės išsižadėti?

Nėra priežasties, kodėl turėtumėte nutraukti draugystę su buvusia svaine. Vis dėlto socialinis etiketas siūlo elgtis atsargiai. Jei su broliene jums būdavo smagu paplepėti per šeimos šventes ir giminės susitikimus, be abejo, nuo šiol to nebebus. Bet juk galite su ja susitikti kitomis aplinkybėmis, be giminaičių ir šeimos narių. Tai gali reikšti netgi kai kurių švenčių dubliavimą: pavyzdžiui, buvusi brolienė gali įsižeisti, jei nepakviesite jos į gimtadienį, nors visada kviesdavote. Taigi vieną gimtadienio šventę teks rengti su broliu ir giminaičiais, kitą – su broliene ir draugais. Jei brolis prašys jūsų nutraukti santykius su buvusia žmona, paaiškinkite, kokia jums svarbi ši draugystė, kad ir kas tarp jų būtų nutikę. Net jei brolis dėl to įsižeis – jūs turite teisę rinktis draugus!

REKLAMA

paaiškinti vaikams?

Apie skyrybas tėvai turėtų pakalbėti su vaikais patys. Nutinka visaip: kartais atmosfera būna tokia įkaitusi, kad atžaloms niekas deramai nepaaiškina, kas vyksta. Tad nieko nuostabaus, kad nutaikę progą apie tėvų skyrybas jie gali paklausti jūsų. Arba, tikėdamiesi patarimo ar paaiškinimo, pirmi praneša žinią, kad gimdytojai skiriasi. Kaip reaguoti? Kaltinti ar smerkti kurio nors iš tėvų nevalia. Pasistenkite visų pirma paaiškinti vaikams, kad net jei tėtis su mama pastaruoju metu nesutaria, jie vis tiek myli juos ir abu jais rūpinsis. Tą patį paaiškinkite ir savo vaikams: jūsų draugai skiriasi, bet tai nereiškia, kad sumažėjo jų meilė vaikams. Tiesiog jie nusprendė, kad gyventi atskirai bus geriau. Taip kartais nutinka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vieni draugai skiriasi, kiti juos apkalba.

Taip nutinka dažnai. Draugų rate besiskiriančios poros santykiai išnarstomi po kaulelį. Jis buvo neištikimas?

Ji bet kokia kaina siekė karjeros? Kad ir kokias išorines priežastis matytų aplinkiniai, pasistenkite jų neaptarinėti, net jei tiksliai žinote, kaip viskas buvo iš tikrųjų. Leiskite liežuvautojams suprasti, kad neketinate nieko aiškinti ir laikotės nuomonės, jog pora santykius turi išsiaiškinti pati. Ir jokiu būdu neperpasakokite nugirstų gandų besiskiriančiai porai. Taip tik dar daugiau druskos užpilsite ant žaizdos.

REKLAMA

Vos išgyvenusi skyrybas draugė stačia galva nėrė į naują romaną.

Nepritariate jai. Vis dėlto prikąskite liežuvį. Visų pirma, nežinote, ar nauji santykiai – klaida. Nauji ryšiai neretai padeda išsituokusiems žmonėms iš

naujo atrasti, pažinti save, suvokti pasikeitusį statusą ir pasidžiaugti atsiveriančiomis galimybėmis. Tad neturėtumėte draugės saugoti nuo galimo naujo nusivylimo. Visų pirma, jis nebus toks stiprus kaip skyrybos. Antra – bičiulė bando kurti asmeninį gyvenimą iš naujo. Tai darydamas nė vienas neišvengia klaidų.

REKLAMA

Draugė skiriasi. Jūs – ištekate. Ar neįskaudinsite jos įteikdama kvietimą į vestuves?

Nenuostabu, kad karčią piliulę bičiulei nuryti teks. Tačiau kvietimas į tuoktuves neturėtų jos labai nustebinti. Kol tai tik kvietimas, o ne įkyrus lindimas į akis pasakojant, kokią suknelę siūdinsitės ir kokią puokštę ketinate išsirinkti, netakto iš jūsų pusės nėra. Tik nedarykite klaidos, nelaukite paskutinės minutės kvietimui įteikti. Jei apie planuojamas vestuves draugė sužinos iš kitų bendrų pažįstamų, bus tik blogiau: ji gali pasijusti ignoruojama ir išduota. Beje, jei draugė skyrybas išgyvena kaip tik tomis dienomis, kai planuojamas jūsų vestuvių pokylis, priminkite, kad trokštate, jog ji dalyvautų šventėje, tačiau jei nuspręstų pasilinksminimo atsisakyti – suprasite ir nepyksite. Leiskite pasirinkti.

Parengė Laura Mureikaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų