• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šventiniu laikotarpiu daugelis tėvų pasirūpina gausiomis baterijų atsargomis, kad jų atžalos galėtų ramiai žaisti su Kalėdų Senelio po eglute paliktais naujais žaislais.

Šventiniu laikotarpiu daugelis tėvų pasirūpina gausiomis baterijų atsargomis, kad jų atžalos galėtų ramiai žaisti su Kalėdų Senelio po eglute paliktais naujais žaislais.

REKLAMA

Žinoma, išmintinga įsigyti keletą papildomų baterijų ir jų pritrūkus visada kelias rasti stalčiuje, kai pirmosios neišvengiamai išsikrauna, bet ekspertai įspėja apie labai dažnai pasitaikantį ir mažai kam žinomą pavojaus šaltinį, rašoma mirror.co.uk.

Nors daugelis tėvų išsikrovus vaikų žaislams nebijo paaukoti iš kitų namie esančių įrenginių ištrauktų baterijų, specialistai iš energijos giganto „Duracell“ įspėja, kad tame pačiame įrenginyje maišyti senas ir naujas baterijas – pavojinga.

„Duracell“ teigia, kad taip baterijos gali įskilti ar pradėti leisti skystį, tokiu būdu išleisdamos chemikalus, kurie yra pavojingi žmonėms ir naminiams gyvūnams, o taip pat gali pažeisti įvairius namų paviršius.

REKLAMA
REKLAMA

Jų tinklapyje rašoma: „Nemaišykite senų ir naujų baterijų. Taip pabloginsite bendrą baterijų veikimo kokybę, o taip pat baterijos gali suskilti ir pradėti leisti skystį. Rekomenduojame tame pačiame įrenginyje visas baterijas pakeisti tuo pačiu metu. Naudota baterija ištrauks energiją iš naujosios, todėl sumažės bendras baterijų veikimo laikas.“

REKLAMA

Taip pat įspėjama, kad jokiu būdu negalima maišyti skirtingų baterijų tipų, nes kiekviena jų yra pritaikyta skirtingiems poreikiams: „Jei ličio bateriją įdėsite kartu su šarmine baterija, įrenginio veikimo kokybė nepagerės.

Atvirkščiai – veikimo kokybė pablogės, o taip pat įrenginys gali būti pažeistas arba baterijos gali pradėti tekėti arba suskilti. Taip pat tame pačiame įrenginyje nemaišykite skirtingų gamintojų baterijų. Taip irgi pabloginsite bendrą baterijų veikimo kokybę, o baterijos gali suskilti ir pradėti leisti skystį. Rekomenduojame vienam įrenginiui naudoti tokio paties tipo baterijas.“

REKLAMA
REKLAMA

Jei baterija pradeda tekėti, „Duracell“ rekomenduoja prieš valant užsidėti apsaugines pirštines ir akinius, ir ištekėjusį skystį iš elektros energijos kontakto taškų pašalinti senu dantų šepetėliu arba kosmetiniu pagaliuku. Taip pat pridedama: „Prieš dėdami naują bateriją įsitikinkite, kad elektroninis įrenginys yra visiškai sausas.“

Tame pačiame tinklapyje taip pat pateikiami patarimai, ką daryti, kad baterijos veiktų ilgiau. Rekomenduojama baterijomis varomus radijo bangų aparatus ir kitus įrenginius išjungti, kai jie nenaudojami, ir išimti baterijas iš tokių įrenginių, kurių artimiausiu metu naudoti neplanuojate. Baterijas reikėtų laikyti sausoje vietoje, kambario temperatūroje, sudėtas taip, kad jos viena su kita nesiliestų.

„Duracell“ priduria, kad žaislams naudojant įkraunamas baterijas nekyla jokių pavojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų