• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar vienas įspėjimas „Android“ išmaniųjų telefonų savininkams – jei ignoruosite jį, laukia liūdnos pasekmės. Naujausią perspėjimą pateikė „Kaspersky“ saugumo ekspertai, kurie aptiko 11 populiarių programėlių, kuriose yra vadinamojo prenumeratų trojano. 

Dar vienas įspėjimas „Android“ išmaniųjų telefonų savininkams – jei ignoruosite jį, laukia liūdnos pasekmės. Naujausią perspėjimą pateikė „Kaspersky“ saugumo ekspertai, kurie aptiko 11 populiarių programėlių, kuriose yra vadinamojo prenumeratų trojano. 

REKLAMA

Įdiegus programėles su šia klaida, ji gali apimti visą prietaisą ir nieko neįtariantiems naudotojams nepastebimai įrašyti brangias mėnesines prenumeratas, rašo mirror.co.uk

„Nukentėję naudotojai dažnai iš karto nepastebi nepageidaujamų prenumeratų, jau nekalbant apie tai, kad jie nė nežino, kaip jos atsirado. Kibernetiniams sukčiams tai yra neteisėtas pajamų šaltinis“, – aiškino „Kaspersky“ atstovas Dmitrijus Kalininas. 

Ištrinkite šias programėles

Tai rimta problema, ypač atsižvelgiant į tai, kad pavojingos programėlės, kaip manoma, buvo atsisiųstos daugiau nei 620 tūkst. kartų. 

REKLAMA
REKLAMA

Sužinojus apie pavojų, visos pavojingos programėlės buvo iškart pašalintos iš „Play Store“ parduotuvės, tačiau tai nepadės tiems, kurie šias programėles yra įsidiegę savo telefone. 

REKLAMA

Jei savo įrenginyje turite bet kurią iš žemiau išvardytų programėlių, patarimas paprastas: nedelsdami jas ištrinkite ir pasitikrinkite, ar nėra atlikta mokėjimų, kurių neautorizavote. 

Jei savo telefone turite bent vieną iš šių 11 programėlių, nedelsiant jas pašalinkite: 

1. Beauty Camera Plus (com.beauty.camera.plus.photoeditor); 

2. Beauty Photo Camer (com.apps.camera.photos); 

3. Beauty Slimming Photo Editor (com.beauty.slimming.pro); 

4. Fingertip Graffiti (com.draw.graffiti); 

5. GIF Camera Editor (com.gif.camera.editor); 

6. HD 4K Wallpaper (com.hd.h4ks.wallpaper); 

7. Impressionism Pro Camera (com.impressionism.prozs.app); 

8. Microclip Video Editor (com.microclip.vodeoeditor); 

9. Night Mode Camera Pro (com.urox.opixe.nightcamreapro); 

10. Photo Camera Editor (com.toolbox.photoeditor); 

11. Photo Effect Editor (com.picture.pictureframe). 

Manoma, kad dauguma naudotojų, nukentėjusių nuo šių kenkėjiškų programų, gyveno Tailande, Lenkijoje, Malaizijoje, Indonezijoje ir Singapūre, nors pranešimų gauta iš viso pasaulio. 

REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas apie naujausias pavojingas programėles, D. Kalininas pridūrė: 

„Mūsų duomenys rodo, kad šis trojanas veikia nuo 2022 metų. Aptikome vienuoliką pavojingų programėlių „Google Play“, kurios buvo įdiegtos daugiau nei 620 tūkst. įrenginių. 

Iki mūsų ataskaitos apskelbimo visos programėlės buvo pašalintos iš rinkos, tačiau kenkėjiškos programos gali tykoti ir kitose programėlėse, todėl tikrasis įdiegimų skaičius gali būti dar didesnis.“ 

Tai jus patys ir darykit, kad programos nekenktu, arba jeigu jos kenkiancios, kad antivirusine jas pasalintu ar neutralizuotu, nes kitaip kam tos antivirusines tada, jei nepadeda? :D o siaip tos programeles daugiausiai su camera susijusios, net nekilo mintis tokiu isirasinet, nes normaliam telefone pati kamera veikia puikiai be jokiu programu, t.y. jos visiskai nereikalingos. Cia tik visokiem 14meciam gali mintys kilti tokias atsisiuntineti pazaidimui
bukagalviai net ikonu programėlių į straipsnį nesugebėjo įdėti
Geriausia naudoti tik esamas programėles, kurias sukūrė ir įdiegė Google, taip pat gerai žinomas kaip Instagram ar PayPal.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų