Sunkią akimirką norisi žmogaus, kuris moka išklausyti, ant kurio peties gera išsiverkti. Kokių frazių reikėtų vengti, kad, galbūt to net ir nenorėdami, priverstumėte kitą pasijusti dar blogiau?
„Jis/ji tau iš tiesų net netiko ir mes visi tai matėme“
Tie, kas išgyvena skyrybas, greičiausiai jau ir taip abejoja savo galimybe tinkamai pasirinkti. Paaiškėjus, kad visi draugai ir pažįstami jau seniai kalbėjosi apie tai, kad pora neturi ateities, vienas kitam netinka, tai privers jaustis dar blogiau.
Taip pat tai gali ir priversti suabejoti draugyste, ypač, jei anksčiau nieko nesakėte arba garsiai žavėjotės poros santykiais, tuo, kaip jie sutaria. Toks elgesys gali pasirodyti veidmainiškas, todėl žmogus gali norėti nuo jūsų atsiriboti.
„Kodėl tai įvyko?“
Jei esate pakankamai artimas žmogus, skyrybų priežastį jums pasakys patys draugai, tačiau jeigu jie to daryti neskuba, savo klausimais įkyrėti nereikėtų.
Tai greičiausiai yra nemažai skausmo sukėlęs įvykis, todėl apie jį ne visiems norisi kalbėti su kitais žmonėmis. todėl tiesiog nuoširdžiai paklauskite, kaip jūs laikotės, ar galite kuo nors padėti, tačiau neverskite žmogaus pasakoti dalykų, kurių jis nenori.
„Tu stiprus (-i), tiesiog negalvok apie tai ir eik pirmyn“
Prieš žengdami žingsnį į priekį, žmonės turi liūdėti, atsigauti ir tai yra visiškai normalu. Nebandykite įtikinti, kad viskas gerai, nes jūs nė nenutuokiate, kaip iš tiesų jaučiasi kitas žmogus, kas dedasi jo viduje.
Išklausykite, būkite šalia, parodykite, kad jums rūpi ir šalia jūsų žmogus gali liūdėti, neapsimetinėti, kad jam viskas gerai. Kartais net nereikia jokių patarimų, pakanka tiesiog būti šalia.