Vienas toks drąsuolis antradienį, vasario 11 dieną, buvo užfiksuotas ties Karčiupio kaimu, ant šalia Kauno marių tekančio Krunos upelio.
Lipti ant ledo ypač pavojinga
„Informuojame, jog įsivyravus neigiamai oro temperatūrai apie 2-4 cm storio ledu apsitraukė nedideli ir vidutinio dydžio ežerai (iki 5 m gylio). Kad ir kaip norėtųsi užsilipti ant ledo, tai daryti yra ypač pavojinga. Dienų su neigiama temperatūra dar buvo per mažai, kad tai daryti būtų saugu“, – rašė LHMT.
Meteorologų duomenimis, naktimis gali šalti žemiau 10 laipsnių šalčio, todėl ledas toliau pamažu storės. Manoma, kad ant nedidelių ežerų saugų storį ledas pasieks ne anksčiau savaitgalio.
„Visada prieš lipant ant ledo būtina įsitikinti ar tai daryti yra saugu. Saugus ledas būna žalios arba mėlynos spalvos. Baltas, gelsvas, o ypač juodas ledas yra pavojingas. Taip pat nesaugus ledas būna vietose, kur yra įšalusių medžių, šakų, properšų, kur įteka šaltiniai, auga nendrės.
Ežeruose ledo storis laikomas tvirtu ir jau gali išlaikyti žmogų, kai yra daugiau nei 7 cm. Grupei žmonių išlaikyti ledo storis turi būti ne plonesnis kaip 12 cm.“, – priminė specialistai.
Ant ledo lipantiems drąsuoliams verta žinoti, jog vaduojantis iš šalto vandens gniaužtų gelbsti ne tik (privalomi ant savęs turėti) ledo smaigai, bet puikiai pasitarnauti gali ir šalia turima ilgesnė lazda ar lenta.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!