Dr. Shanna Swan yra garsi aplinkos ir reprodukcijos epidemiologė. Neseniai ji išleido knygą, kurioje ji susieja kasdieniuose produktuose randamus pramoninius chemikalus su mažesniais peniais, sumažėjusiu spermatozoidų skaičiumi spermoje ir erekcijos sutrikimais.
Ekspertė bendraautorės teisėmis dalyvavo 2017 metais atliekamame tyrime, kuriame buvo nagrinėjamas vakarų šalyse gyvenančių vyrų dramatiškas spermatozoidų skaičiaus spermoje sumažėjimas.
Dr. Swan yra įsitikinusi, kad mažesnių penių ir mažesnio spermatozoidų kiekio priežastimi yra ftalatai, chemikalai, esantys plastiko gaminiuose, ir jie veikia endokrininio hormono gamybą bei gali būti priežastimi net tokių problemų kaip žemesnis intelekto koeficientas, priešlaikinis gimdymas ar žemesnis testosterono lygis, rašo dailystar.co.uk
Pasak jos ir kitų ekspertų, šie trikdantys veiksniai yra ne tik perduodami per motinos pieną, bet daro poveikį ir kūdikiui įsčiose. Ji rašo:
„Kūdikiai į šį pasaulį ateina jau užteršti cheminėmis medžiagomis, kurias sugeria į save dar būdami gimdoje“.
Leidiniui „The Intercept" ji teigė, kad jos tyrimų metu nustatyta, kad jei per pirmuosius tris nėštumo mėnesius berniukus veikė keturių skirtingų rūšių ftalatai, tada sumažėja jų anogenitalinis atstumas – atstumas tarp išangės vidurio ir penio, ir nors niekam nepatinka tas terminas, bet apie jo svarbą žinoma seniai.
„Mūsų tyrimas parodė, kad chemikalai, įskaitant dietilheksilo ftalatus, sumažina anogenitalinį atstumą. Deja, sumažėja ne tik vyriškasis pasididžiavimas, bet tarša sumažina ir lytinį potraukį. Taip pat nustatėme tiesioginį ryšį tarp moters ftalatų kiekio ir lytinio pasitenkinimo“, − tvirtino ji.
Kinijoje mokslininkai nustatė, kad darbininkai su didesniais bisfenolo A (BPA) kiekiais kraujyje gali turėti daugiau seksualinių problemų, ne vien tik sumažėjusį lytinį potraukį.
2018 metais Italijoje atliktas mokslininkų tyrimas parodė, kad jei vyrai ilgą laiką valgė maistą, gamintą nelimpančiose keptuvėse, dėl jose esančių chemikalų poveikio jų gimsiantys kūdikiai turės pusę colio trumpesnius penius. Šie chemikalai yra pavojingi ne tik nėštumo metu. Tyrėjai nustatė, kad pavojus kyla ir paaugliams. Jei berniukai auga ten, kur didelis PFC chemikalų kiekis, jų peniai būna 12.5% trumpesni ir 6.3% plonesni, nei bendraamžių vidurkis.