Nekaltybė iki vestuvių. Platoniška meilė. Šaipomasi, kad tai – būdinga tik nevykėliams, bet gal susilaikymas yra geriausia kontracepcija modernioje visuomenėje? Skaistybę išsaugoję žmonės džiaugiasi tuo, jog yra vieninteliai ir pirmieji savo išrinktiesiems.
Vieninteliai ir nepalyginami
Išvaizdus, išsilavinęs, talentingas 24-erių vyras santuokoje gyvena dvejus metus. Žmona jo su niekuo kitu negali palyginti. Vyras jai – nei blogesnis, nei geresnis už kažkurį kitą, nes jis yra – pirmasis ir vienintelis. Ji jam – taip pat pirmoji ir vienintelė.
„Nuostabus jausmas, skatinantis dar labiau stengtis dėl šeimos“, – sakė vyras.
Niekur jis nebuvo išvežtas ar izoliuotas. Vaikščiojo tomis pačiomis gatvėmis, kur į akis šoka pusnuogės reklamos, iš visų pusių atakuoja – geisk, imk, vartok.
Užuot su banda vaikęsis „seksrevoliucinių“ idėjų, jaunuolis mokėsi iš knygų.
Jis pasakojo apie vieno romano veikėją, kuris susapnavo savo vestuves. Ten jaunikis kartu su nuotaka atsistoja priešais kunigą ceremonijai. Staiga šalia išsirikiuoja penketas gražių moterų ir jam meiliai šypsosi. Nuotaka, nustebusi paklausia – kas šios moterys? Jaunikis nusigandęs paaiškina, kad tai buvusios merginos, kurioms buvo paskyręs po dalį savo širdies. Nuotaka klausia; „O man?“ „Tau, kas liko.“
Požiūrį į nekaltybę formavo ir tikėjimas Dievu. Katalikybę praktikuojantis jaunas vyras sekso anaiptol nenuvertina, nelaiko jo nuodėme ar velnio pramanu. Mylėjimąsi jis laiko Dievo dovana ir stengiasi ja tinkamai naudotis, nesugadinti. „Pirmiausia, jis skirtas išreikšti tarpusavio meilę, ir tik paskui – pradėti vaikus. O jų labai noriu“, – sakė jaunas vyras.
Po vienos nakties į dugną
20-metę merginą iki šiol lydi juodas prisiminimas apie tą naktį. Jai buvo 15. Draugo gimtadienis, daug alkoholio ir marihuanos. Jau seniai šalia trynėsi aštuoniais metais vyresnis vaikinas, azartiškai nusiteikęs „paturėti nekaltą mergelę“. Mergina beveik nieko neprisimena, tik skausmą ryte ir siaubingą jausmą.
„Po šio įvykio visiškai nusiritau, savęs nebegerbiau, pradėjau bastytis per naktis. Nebepritapau jokioje kompanijoje. Nemylėjau savęs, nemylėjo ir kiti“, – dalijosi skaudžia patirtimi mergina.
Dabar ji tikra – nekaltybę reikia saugoti iki vestuvių ir – vieninteliam vyrui.
Atneša ligas, abortus, nevaisingumą
Šiaulietė gydytoja Asta Damkuvienė, ilgus metus dirbanti mergaičių ginekologe, mokyklose skaitanti paskaitas apie lytinius santykius teigė, kad kas šešta šeima Lietuvoje yra nevaisinga.
Dažnai ji sulaukia 16-mečių, besiskundžiančių, kad sekso metu nejaučia malonumo. O mokyklose mokiniai prapliumpa juokais, išgirdę apie nekaltybę iki vestuvių arba seksualines patirtis tik su tuo vieninteliu.
A. Damkuvienė akcentuoja, kad lytiniai santykiai apskritai negali būti pradedami iki 18 metų, nes iki tol vyksta lytinis brendimas. Ji klausė – kaip vaikui gali teikti malonumą tai, kas priklauso suaugusiam? Be žalos ankstyvi santykiai nieko daugiau neatneša.
Anot gydytojos, moters tolesnis gyvenimas labai priklauso nuo pirmųjų lytinių santykių: „Jeigu partneris bus grubus, girtas, jeigu tai vyks garaže, parke, laiptinėje, tai išliks baisūs prisiminimai.
Moteris gali apskritai nenorėti lytinių santykių, susidaryti apie vyrus tokią blogą nuomonę, kad nuspręs netekėti, neturėti vaikų.“
Jaunimas savo palaidą elgesį teisina poreikiu išbandyti partnerį. Gydytoja jų klausia: kiek kartų bandysite – 15?
Ji aiškino, kad taip prisirenkama lytiniu keliu plintančių ligų. Dalis jų yra neišgydomos, kitos sukelia nevaisingumą.
Dar viena pasekmė – nepageidaujamas nėštumas, nes jaunimas nesupranta apie kontracepciją. Jų galvoje yra neutralizuojantis planas – išvalymas, abortas.
„Čia – ne išvalymas, o moters sužalojimas fiziškai, psichiškai, dvasiškai. Nutraukus pirmąjį nėštumą, moteris dažnai nebepastoja“, – sakė gydytoja.
Ji žurnaluose, televizijos laidose, kur apstu sekso patarimų, pasigenda pamokų apie meilės meną, tikrąją romantiką.
Pasąmonė prisimena
Laimės mokytojas, ekobendruomenės narys Darius Ražauskas savo paskaitose apie porų santykius sulaukia daugybės jaunų klausytojų.
Paklaustas apie ryšį, liekantį po lytinių santykių, jis pasakoja apie sovietmečiu mokslininkų atrastą telegonijos efektą. Mėginant sukryžminti arklį su zebru kumelė nesulaukė palikuonių, tačiau po kelių metų apvaisinta arklio, ji atvedusi pusiau dryžuotų arkliukų.
Anot D. Ražausko, šis tyrimas buvo priskirtas pseudomokslui, nes buvo nepalankus didiesiems verslams, žmones skatinantiems vartoti, laisvai elgtis.
Jo teigimu, bet kuris arklių ar šunų veisėjas jau prieš 500 metų būtų paaiškinęs, jog kumelė ar kalė nors vieną kartą gyvenime susiporavusi su neveisliniu ristūnu ar skaliku niekada neatves palikuonio, atitinkančio visus veislės bruožus.
Su žmonėmis esą tai veikia dar stipriau. Pirmasis sekso partneris išlieka pasąmonėje visam gyvenimui. Moteriai, kuri išbarsto save, susilpnėja suvokimas ir intuicija, kaip tapti laimingai, kaip sukurti darnią šeimą.
D. Ražauskas sako, kad lytinių santykių metu susidaro elektromagnetiniai kanalai. Perimamos ligos, savybės, potraukiai. O ir vaikai gimsta su prieš tai buvusių partnerių charakterio ar fizinėmis savybėmis.
Lektorius aiškina, jog tuos ryšius galima nutraukti nuoširdžia meditacija, malda arba mantra. Svarbiausia – nuoširdžiai tuo tikėti. Buvusiems partneriams reikia atleisti, neapkalbėti, nepykti ir negalvoti neigiamai.
Gintarė VALUCKYTĖ