Daugumai vyrų kartais nepavyksta pasiekti erekcijos, o ją sutrikdyti gali įvairios priežastys. Erekcijos sutrikimą gali sukelti stresas, nuovargis, nerimas arba per didelis alkoholio vartojimas.
Ekspertai teigia, kad visada egzistavo ryšys tarp rūkymo, erekcijos disfunkcijos bei širdies ir kraujagyslių ligų, o NHS teigia, kad vienas iš būdų padėti išvengti erekcijos sutrikimų yra mesti rūkyti, rašo thesun.co.uk.
Du kartus dažniau skundžiasi erekcijos sutrikimais
„American Journal of Preventive Medicine“ ekspertai teigė, kad 20–65 metų vyrai, kurie anksčiau nesirgo širdies ir kraujagyslių ligomis bet rūko elektronines cigaretes, du kartus dažniau skundžiasi erekcijos sutrikimais nei tie, kurie jų niekada nevartojo. Ekspertai teigia, kad erekcijos sutrikimai buvo pastebėti pacientams, kurie vartojo elektronines cigaretes, nepriklausomai nuo jų amžiaus.
Mokslininkai teigia, kad šiuos prietaisus naudojantys žmonės turėtų būti informuojami apie galimą ryšį tarp erekcijos disfunkcijos ir elektroninių cigarečių rūkymo.
Pagrindinis tyrimo autorius ir Niujorko universiteto Gyventojų sveikatos katedros profesorius Omar El Shahawy teigė, kad šį ryšį būtina toliau tirti.
„Mūsų išvados pabrėžia, kad reikia atlikti tolesnius tyrimus, siekiant kontekstualizuoti elektroninių cigarečių vartojimo modelį, kuris yra santykinai saugesnis nei rūkymas.
Analizės metu buvo atsižvelgta į tyrime dalyvavusių vyrų cigarečių rūkymo istoriją, įskaitant ir tuos, kurie iš pradžių niekada nerūkė, todėl gali būti, kad kasdienis elektroninių cigarečių vartojimas gali būti susijęs su didesne erekcijos disfunkcijos tikimybe, nepaisant rūkymo istorijos“, – sakė jis.
15% dažniau patyrė insultą
Ekspertai naudojo gyventojų tabako ir sveikatos vertinimo (PATH) tyrimo duomenis. Jie išanalizavo 13 711 20‐mečių ir vyresnių vyrų, kurie užpildė apklausos anketą apie erekcijos sutrikimą, duomenis. Tie, kurie dalyvavo tyrime, buvo klasifikuojami kaip niekada nerūkę, buvę ar esami rūkaliai.
Beveik pusė dalyvių ‒ buvę rūkaliai, 21% – dabartiniai rūkaliai, 14% vartojo kitus tabako gaminius. Lyginant su niekada nevartojusiais elektroninių cigarečių, jas nuolat rūkantys vyrai daugiau nei du kartus dažniau pranešė apie erekcijos sutrikimus. Taip pat buvo reikšmingas ryšys tarp e-ciagrečių vartojimo ir erekcijos sutrikimų tarp 20–65 metų amžiaus respondentų.
Šie žmonės turėjo normalų kūno masės indeksą (KMI) ir neturėjo išankstinės širdies ir kraujagyslių ligų rizikos, o tai rodo, kad ryšys tarp erekcijos disfunkcijos ir elektroninių cigarečių realiai egzistuoja ir „sveikiems žmonėms“.
Ekspertai pridūrė, kad tyrimas buvo ribotas, nes buvo pagrįstas pačių tiriamųjų pateiktais duomenimis. Dalyviai neturėjo atskleisti, ar jie vartojo tam tikrus vaistus, tokius kaip antidepresantai ar beta blokatoriai, kurie yra siejami su erekcijos disfunkcija.
Elektroninės cigaretės yra naudojamos padėti cigaretes rūkantiems žmonėms atsikratyti šio įpročio. NHS teigia, kad, naudodami šiuos prietaisus, daug tūkstančių žmonių JK jau metė rūkyti.
Anksčiau atliktas tyrimas taip pat parodė, kad vidutinio amžiaus e-cigarečių vartotojai 15% dažniau patyrė insultą.