Viena didžiausių orchidėjų priežiūros problemų yra per gausus arba nepakankamas laistymas. Rasti tobulą pusiausvyrą pradedantiesiems orchidėjų augintojams yra vienas iš sunkiausių dalykų, rašo express.co.uk.
Augalų profesionalė pažymėjo, kad ledo kubeliai yra pats netinkamiausias būdas laistyti orchidėjas, nes tai tikrai pakenks augalo sveikatai.
Ji sakė: „Kai kurie kambarinių augalų entuziastai gali susigundyti laistyti ledo kubeliais, nes manoma, kad lėtas vandens lašėjimas iš tirpstančio ledo kubo primena vandens lašėjimą nuo lapų atogrąžų klimato sąlygomis, kur auga orchidėjos.
Tačiau šalti ledo kubeliai gali sukelti šoką augalo šaknų sistemai, o tai savo ruožtu trukdys sveikam orchidėjos augimui“.
Negalima laistyti lediniu vandeniu
Taip yra todėl, kad dauguma orchidėjų veislių yra kilusios iš Pietryčių Azijos vietovių, todėl yra pripratusios prie šilto atogrąžų lietaus.
Orchidėjų ekspertė Amanda Matthews sutiko, kad šių kambarinių augalų negalima laistyti lediniu vandeniu dėl didžiulio temperatūrų skirtumo.
Ji sakė: „Temperatūra sodinimo terpėje yra mano svariausias argumentas prieš ledo kubelių naudojimą laistymui“. Augalų guru perspėjo, kad tuo metu, kai ledo kubelis ištirps, vandens temperatūra vis dar bus neįtikėtinai žema, todėl nukentės šaknys.
Tiriant orchidėjų laistymo ledo kubeliais metodą, nustatyta, kad tuo metu, kai ledo kubeliai ištirpsta ir vanduo sąveikauja su šaknimis, vandens temperatūta tesiekia 13 laipsnių. Tik po penkių valandų vanduo pasieks kambario temperatūrą.
Orchidėja kentės ne tik nuo žemos ledo kubelių temperatūros, tačiau jai neužteks ir drėgmės. „Ohio Tropics“ augalų ekspertai sakė: „Duodame orchidėjai tris ledo kubelius, kaip dažnai patariama, jie lėtai ištirps ir prasiskverbs į mišinį. Bet jie tikrai neduos pakankamai vandens.
Problema ta, kad laikui bėgant, orchidėja sunyks ir mirs. Orchidėjų šaknims reikia oro, tačiau jas taip pat būtina gerai sudrėkinti.
Jei matote, kad orchidėja auga žievėje, trys ledo kubeliai dar prasčiau sudrėkins visą vazono žievę. Tai tiesiog neturi prasmės“.
Užuot naudojus ledo kubelių metodą, Kate rekomendavo kambarinį augalą mirkyti drungname vandenyje. Ji paaiškino: „Geriausia į išorinį indą pripilti drungno vandens, kad visas kompostas vazone būtų apsemtas.
Palikite valandą pastovėti, tada vandenį nupilkite. Palikite dar valandą nuvarvėti, kad augalas nemirktų vandenyje, nes orchidėjos yra jautrios šaknų puvimui.
Neišpilkite vandens ‒ juo galite laistyti kitus kambarinius augalus! Kai jūsų orchidėja visiškai išsausės, pakeiskite vidinį vazoną į išorinį dekoratyvinį vazoną.
Tiesą sakant, savininkai, turintys labai išsausėjusi augalą su susitraukusiomis šaknimis, gali naudoti šį metodą ir pamerkti jį net nakčiai ir tai daryti bent kartą per savaitę, kol orchidėja ims atsigauti.
Arba galima tiesiog nunešti orchidėją į kriauklę ir į vazoną įpilti drungno vandens, kad vazono terpė gerai išmirktų. Po to tiesiog leiskite vandeniui nutekėti per drenažo angas. Šis metodas puikiai tinka, jei kambarinis augalas yra geros būklės ir nėra labai išsausėjęs.