„Nors alkoholis dažnai gali padėti greičiau užmigti, tačiau vartojant jį prieš pat miegą gali kilti keblumų“, – pažymėjo ekspertas iš „Bed Kingdom.“
Alkoholio vartojimas likus kelioms valandoms iki miego gali būti dažno pabudimo naktį priežastis, rašo express.co.uk.
„Tyrimai parodė, kad jei vartosite alkoholį kad ir keturias valandas prieš miegą, tai gali neigiamai paveikti miego tęstinumą ir trukmę“, – paaiškino ekspertas.
Teigiama, kad pabudus naktį tampa sunku vėl užmigti. Taigi, jei ketinate vartoti alkoholį, ekspertas pataria tą daryti ne vėliau kaip keturias valandas iki miego – taip suteiksite organizmui pakankamai laiko suvirškinti ir metabolizuoti alkoholį.
Kofeinas ilgai išlieka organizme
Kofeinas taip pat gali sutrikdyti miegą, tačiau gali nustebinti tai, kiek laiko jis išlieka organizme.
„Kofeinas veikia blokuodamas adenozino, neuromediatoriaus, kuris natūraliai kaupiasi organizme per dieną ir sukelia mieguistumą, poveikį, – pasakojo ekspertas. – Nors skamba neįtikėtinai, tačiau jei vakare jums sunku nugrimzti į sapnų karalystę, apsvarstykite galimybę atsisakyti kofeino 8-12 valandų prieš miegą.“
Manoma, kad vidutinis kofeino pusinės eliminacijos laikas yra maždaug penkios valandos, rašoma medicinos ir sveikatos informacinėje svetainėje „Medical News Today“.
„Jei paprastai einate miegoti 23 val., tai reiškia, kad paskutinį gėrimą su kofeinu reikėtų išgerti apie 13 val.“, – pridūrė ekspertas.
Informacinė labdaros organizacija „Sleep Foundation“ (Miego fondas) teigia, kad kofeino pusinės eliminacijos laikas yra nuo dviejų iki 12 valandų.
„Pusinės eliminacijos laikas reiškia laiką, per kurį jūsų organizmas metabolizuoja ir pašalina pusę suvartotos dozės“, – paaiškino jie.
Taigi, jei esate ypač jautrus kofeino poveikiui, net ryte pasimėgavus kava, vakare gali būti sunku užmigti.
Jei jus nuolat kankina miego sutrikimai, verta užsiregistruoti vizitui pas gydytoją.