Dovanų meistrė Odeta Plakienė pasakoja, kokias dovanas mamoms derėtų dovanoti ir kokių reikėtų vengti, kad nekiltų bereikšmių nesusipratimų.
Moteris sako, kad Motinos diena – ypatinga. Jos teigimu, kai kalbame apie sveikinimus versle, galima padaryti daug klaidų, tačiau mamų dovanoms griežtų taisyklių nėra.
„Dovanojant dovanas Šv. Valentino ar šv. Kalėdų proga, galime rasti niuansų ir taisyklių, kaip pasielgti, kad neįžeistumėm artimojo.
Mamos sveikinimas yra atskira kategorija. Mūsų mamos – pats svarbiausias žmogus. Čia atsiranda tam tikras paradoksas. Atrodo, kad sveikinimas mamai turėtų būti pats svarbiausias ir ypatingas, tačiau svarbu prisiminti, kad niekada mamai nepadovanosime tokios dovanos, kurią padovanojo ji – gyvenimo“, – šypsosi dovanų meistrė.
Svarbiausia – dėmesys ir laikas kartu
O. Plakienės teigimu, gyvybės dovanos niekada gyvenime neatpirksime, tad galime mąstyti, kaip kitais būdais pasveikinti patį svarbiausią žmogų.
„Kviečiu atsipalaiduoti ir nesureikšminti dovanos dydžio. Kad ir ką dovanotumėme, nederėtų galvoti apie kainas, nes mamai nebus nei per geros, nei per blogos dovanos“, – pataria moteris.
Odeta išryškina, kad mamoms svarbiausia dovana – dėmesys. Tad vien nuoširdus sveikinimas gali reikšti labai daug ir susišldyti širdį.
„Žinoma, nederėtų tiesiog išsiųsti SMS žinutės. Reikėtų įdėti pastangų. Puiki dovana mamai – atvirukas. Mamytės džiaugiasi atvirukais, perskaito juos keletą kartų. Ranka galite užrašyti nuoširdų tekstą. Ištartas gražus žodis yra jautrus gestas, tačiau užrašytos mintys yra labai galingos“, – pasakoja dovanų meistrė.
O. Plakienė pamini, kad kita mamoms svarbi dovana – laikas kartu. Dovana įgauna didžiausią vertę, kuomet nusprendžiate viską išbandyti ir patirti dviese – taip atspindėsite šiltus jausmus:
„Galima tiesiog aplankyti mamą ir su ja pabūti, tačiau galima įteikti bendros veiklos dovaną. Tai gali būti bilietai į koncertą, spektaklį, čekis poilsiui SPA.“
Dovanų meistrė akcentuoja, kad Mamos diena nebūtinai asocijuojasi su dovanomis. Visgi, tikriausiai be ko sunku įsivaizduoti sveikinimą mamai – gėlės. „Gelių puokštės yra puikus priedas prie dovanos – tai maloni emocija. Svarbiausia pagalvoti apie tai, kokios gėlės mamai patinka labiausiai“, – sako moteris.
Pašnekovės teigimu, kai užaugame, mama ne visada žino kuo tuo metu domimės. Todėl dar viena puiki idėja – pakviesti mamą į savo pasaulį ir parodyti, kuo tuo metu gyvename.
„Galbūt mamai jūsų veikla nėra artima, tad taip galėtumėte kartu praleisti smagų laiką. Pavyzdžiui, jeigu užsiimate joga ir mama to niekada nedarė, galite ją pakviesti išbandyti šį užsiėmimą atlikti kartu su jumis“, – pataria dovanų meistė.
Šių dovanų geriau nedovanokite
Odetos teigimu, mamos meilė yra besąlygiška, tad jei padovanosite keistą dovaną, dažniausiai ji tai priims nuoširdžiai.
„Negaliu sakyti, kad nedovanokite mamai šluotos. Jeigu ji visą gyvenimą svajojo apie šluotą, tai puiki dovana. Visgi derėtų prisiminti prietarus. Mūsų tautoje nuo senovės yra prietarų, kad negalima dovanoti laikrodžio, aštrių daiktų.
Tad jei žinote, kad mama bijo eiti per kelią, kai per jį bėga juoda katė, nedovanokite chrizantemų ar lelijų. Jos gali simbolizuoti laidotuves“, – įspėja Odeta.
Moteris išryškina, kad dovanų rinkime, kaip ir kitose srityse, galioja žmogiškosios taisyklės.
„Jeigu mama turi sveikatos problemų ir nevalgo tam tikrų produktų, jų dovanoti nederėtų. Pavyzdžiui, jei mamytė nevalgo alyvuogių ir jai padovanojate gurmaniškų alyvuogių rinkinį – tai nėra geras sprendimas. Taip rodote, kad esate nedėmesingas ir nepažįstate artimo žmogaus.
Turite atsižvelgti į žinutę, kurią norite perduoti. <...> Dovana turi atspindėti jausmus“, – pataria dovanų meistrė.
Taip pat moteris primena, kad nederėtų dovanoti gyvūnų ar to, kas galėtų indikuoti žmogaus trūkumus. Pavyzdžiui, nederėtų dovanoti dovanų, kurios simbolizuotų vyresnį tėvų amžių, senėjimą.
„Nerekomenduočiau dovanoti sporto reikmenų, jei dėl vyresnio amžiaus, žmogus nebesugeba atlikti tam tikrų jėgos pratimų ar kito daikto, kuris indikuotų siaurėjančias galimybes“, – pataria O. Plakienė.