1. Kostiumai
Vyriški kostiumai dažniausiai gaminami iš medžiagų, kurios neatsakingai prižiūrint gali susitraukti ar išsitampyti, net skalbiant švelniu skalbimu, todėl kostiumus valyti reikėtų tik valyklose.
2. Siuvinėti drabužiai
Visi drabužiai su prisiūtais blizgučiais ar siuviniais neturėtų atsidurti skalbyklėje. Visi papuošimai gali lengvai nutrūkti, jei yra prisiūti, o aukštos temperatūros vanduo gali ištirpinti klijus, kuriais priklijuoti blizgučiai. Plovimas rankomis yra saugiausias pasirinkimas.
3. Drabužiai su užtrauktukais ir sagomis
Nesijaudinkite, vis dar galite džinsus ar megztinius dėti į skalbyklę, tačiau tą reikia daryti tinkamai. Užsekite užtrauktukus, kad jie nesudraskytų kitų drabužių ir skalbkite juos išvertus į blogą pusę. Taip pat sagomis susagstomus drabužius skalbkite atsegtus – taip neišsitampys skylutės, padarytos sagoms, rašo eu.cincinnati.com.
4. Maudymosi kostiumėliai
Jei nenorite, kad maudymosi kostiumėliai prarastų formą, teks juos skalbti rankomis. Skalbiami skalbyklėje jie praranda savo savybes ir tampa nebe tokie elastingi, kadangi maudymosi kostiumėlių medžiagos dažniausiai neatsparios karštam vandeniui. Taip pat, jų jokiu būdų nedžiovinkite džiovyklėje.
5. Liemenėlės
Taip pat formą prarasti gali ir netinkamai prižiūrimos liemenėlės. Be to, jų užsegimai gali įstrigti skalbyklės būgne, o taip ji gali apskritai suplyšti. Jei labai tingisi visas liemenėles skalbti rankomis, įsigykite specialų skalbinių maišelį, kuris bent šiek tiek apsaugos jūsų apatinius.
6. Bėgimo batai su odos detalėmis
Nors kai kuriuos sportbačius galite skalbti skalbyklėje, bėgimo batai su odos akcentais niekada neturėtų atsidurti skalbyklėje. Iš tikrųjų, niekas, kas turi odos detalių, neturėtų atsidurti skalbyklėje – taip sugadinama oda, krui dažnai nusilupa.