• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pats paprasčiausias būdas tvarkytis su purvinais indais yra sudėti juos į indaplovę. Vis tik tiems, kurie į pagalbą pasitelkia indaploves, svarbu atminti, kad ne visus indus galima į juos dėti.

Pats paprasčiausias būdas tvarkytis su purvinais indais yra sudėti juos į indaplovę. Vis tik tiems, kurie į pagalbą pasitelkia indaploves, svarbu atminti, kad ne visus indus galima į juos dėti.

REKLAMA

Jeigu šiuo metu nemažai namuose šeimininkaujate, nieko nuostabaus, kad indaplovės pilnos indų. Visgi, yra tam tikrų daiktų, kurių žmonės turėtų nedėti į savo indaploves, ypač jei norite, kad indaplovė jums tarnautų daugybę metų.

„Domestic & General“ buitinės technikos remonto ekspertas Ianas Palmeris-Smithas išvardijo, kokių namų apyvokos daiktų nereikėtų dėti į indaplovę.

Į indaplovę dedant šiuos penkis daiktus – nuo stiklinių iki medinių indų – jie gali sudužti arba sugadinti indaplovę, rašo express.co.uk.

Stiklo dirbiniai

I. Palmeris-Smithas sakė: „Vis daugiau žmonių nupučia dulkes nuo savo gražiausių stiklinių indų ir ima juos naudoti dažniau.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi po pietų ar vakarienės gerai pasvarstykite, ar verta dėti juos į indaplovę. Bet kokius smulkesnius stiklinius indus ar vyno taures su labai plonomis kojelėmis turėtumėte plauti rankomis, kad šios nesudužtų.

REKLAMA

Taip ne tik išsaugosite savo mėgstamas taures, bet ir apsaugosite savo indaplovę. Jei stiklas sudužtų joje, tuomet reikėtų prietaisą remontuoti.“

Mediniai indai

Ekspertas patarė: „Mediniai indai ir pjaustymo lentelės – daiktai, kuriuos turėtumėte vengti dėti į indaplovę.

Taip yra todėl, kad aštrūs plovikliai gali pašalinti natūralius medžio aliejus, todėl jie tampa trapūs ir skilinėja.

Jei taip atsitiktų, tuomet medžio drožlės užkimštų filtrą, o to norisi išvengti, kad indaplovė tarnautų ilgai.“

REKLAMA
REKLAMA

Nepridegančios keptuvės

I. Palmeris-Smithas sakė: „Kitas daiktas, kurio niekada nereikėtų dėti į indaplovę, nesvarbu, koks metų laikas, yra nepridegančios keptuvės.

Dėl drėgmės ir karščio, atsirandančio indaplovės plovimo ciklo metu, laikui bėgant gali būti pažeista neprideganti danga.

Tai reiškia, kad nebegalėsite saugiai naudoti nepridegančių keptuvių, be to, gali užsikimšti indaplovės filtras, nes danga nusilups.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei plastikas suyra, gali būti pažeistas filtras, todėl prietaisas gali sugesti. Atsižvelgdami į tai, galite apsvarstyti galimybę plauti keptuves rankomis.“

Plastikiniai maisto indai

Jis tęsė: „Daugelio mūsų šaldytuvai būna pilni dėžučių su maisto likučiais, likusiais po vakarienių ir susibūrimų. Visgi, į indaploves draudžiama dėti bet kokius plonesnio plastiko plastikinius indus.

REKLAMA

Nors tvirtesni indai gali būti dedami į indaplovę, vis tik skirti maistui išsinešti, dažnai išsilydo, praranda formą arba sulūžta.“

Rankų darbo puodeliai

Jis taip pat pridūrė: „Karšto šokolado ir arbatos sezonas įsibėgėjo, todėl daugelis žmonių įprastus puodelius iškeitė į mėgstamus rankų darbo šventinius puodelius.

Visgi, šiuos puodelius verčiau plaukite rankomis, nes indaplovės ploviklis gali nuplauti dažus vos per vieną plovimą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų