Vargu ar atsirastų koks protingas mokslininkas ar virtualaus pasaulio ekspertas, kuris vienareikšmiškai galėtų atsakyti į klausimą, kam žmonės dažniau naudoja internetą – informacijos paieškai ir darbo reikalams, ar bendravimui ir naujų pažinčių mezgimui?
Pažinčių svetainės ir forumai jau ne vienerius metus dūzgia it bičių aviliai. Net ir didžiausias skeptikas dabar tikrai nesiryžtų pasakyti, jog meilė, gimusi tinkle – nevisavertė. Žiniasklaida jau nusičiupo ir papasakojo ne vienos laimingai susipažinusių įsimylėjėlių poros istoriją. Pasirodo, internete tūno ne tik visokio plauko maniakai bei apsimetėliai – esama čia ir normalių žmonių. Ir čia, virtualioje erdvėje, susirasti gyvenimo draugą tikrai ne mažiau šansų, nei šokiuose "Kam per 30".
Taigi tu – paprasta vieniša moteris ar mergina. Jei tik namuose turi kompiuterį ir internetą, be abejo, tikriausiai esi svarsčiusi galimybę susipažinti su kuo nors šauniu virtualiame pasaulyje. Tik kaip tą pažintį pradėti?
Visų pirma teks užsiregistruoti. Pažinčių portalai paprastai pateikia standartinę anketą, kurioje gali nurodyti daugybę savo duomenų: kas esi, kur gyveni, ką gyvenime veiki ir ką norėtum veikti. Nevertėtų šios anketos pildyti atmestinai: nepamiršk, kad jinai suteiks vertingos informacijos tiems, kas tavimi susidomės. O išradingai užpildyta anketa gali tapti tavo raktu į internetinių romanų sėkmę.
Slapyvardis
Pradėkime nuo slapyvardžio. Kokį pasirinkti? Širdutė, Laputė, Tigriukė, Gėlytė – gražu ir iki skausmo sentimentalu. Neabejoju, kad tu norėtum būti vadinama tokiais vardais. Tačiau interneto platybėse jie yra tokie nuvalkioti ir nuobodūs, kad neišvengiamai užklijuos tau aiškią etiketę: esi romantikos ištroškusi nuoboda. Viena iš šimto penkiasdešimt trijų šiame portale.
Kiek geresnis variantas – mažybinė tikro vardo forma. Bet ir tai sufleruos apie tavo infantilumą.
Taigi išdrįsk sugalvoti ką nors originalesnio – juk akį patraukia ne tik malonybiniai daiktavardžiai. Tavo slapyvardis gali būti ir būdvardis, ir dalyvis, ir prieveiksmis ir net veiksmažodis! Juk akivaizdu, kad žmogus, pasivadinęs Dingau,suintriguos kur kas labiau, nei Paslaptingoji.
Kitas gana patikimas variantas – skambi vardo ir pavardės raidžių, skiemenų kombinacija.
Hobis
Šis iš pirmo žvilgsni ne itin reikšmingas punktas iš tikrųjų gali būti lemiamas kriterijus, pagal kurį atsirenkama, su kokiu žmogumi bendrauti.
Be abejo, jei pildei anketą pakankamai atmestinai, pažymėjusi "muzika" ir "knygos" akivaizdžios naudos sau nepeši – tai pernelyg abstraktu. Juk "muzika" – tai ir Eugenijus Ostapenko, ir "Tokio Hotel", ir senoji geroji "Nirvana", ir grigališkasis choralas. Spektras neaprėpiamai platus, tad jei jau išties rimtai domiesi muzika – konkretizuok: Bacho vargoninė muzika ar pogrindinis pankrokas.
Neapsižiūrėjus galima nurodyti ir kitokį hobį. Tik... pagalvok, ar jis, kaip ir mažybinis slapyvardis, neprilipdys tau nepageidaujamos etiketės?
Štai kad ir moterų hobių karalius mezgimas – ar nepavers tavęs jis klasikine senmerge, sėdinčia supamajame krėsle, glostančia katiną ir mezgančią kojines? Daugybei vyriškosios lyties internautų nė motais, kad laisvą minutę virbalų iš rankų nepaleidžia tokios seksualios pupytės, kaip Cameron Diaz, Madonna ar Kate Moss. Be to, šis hobis praktikuojamas vienumoje, taigi mezgant naujas pažintis mezgimas virbalais vargu ar pravers, kad ir kaip kalambūriškai abu šie žodžiai beskambėtų.
Ir jau visai kas kita, jei domiesi Formule 1, jodinėji ar žaidi tenisą – gali būti, kad netrukus susirasi tokį pat pomėgį turintį kompanjoną.
Tavo virtualiai asmenybei šarmo suteiktų ir koks nors retas, gal net egzotiškas hobis. Domiesi persiškų kilimų raštais ar mokaisi arabų kalbos? Būtinai paminėk – tai parodys, kad esi nestandartinė, originali asmenybė.
Beje, sena, laiko patikrinta taisykle, esą kelias į vyro širdį eina per skrandį, gali pasikliauti ir internete. Taigi maisto gaminimas tavo pomėgių sąraše – riebus pliusas. O jei konkretizuosi, kad mėgsti gaminti kinų virtuvės patiekalus ar meistriškai kuri gurmaniškus šedevrus iš jūros gėrybių – tai bus dar ir stilingas pliusas (tiesa, gali būti, kad vėžiagyviams alergiškus pretendentus atbaidys).
Kandidatai
O kaip gi neužlipti ant virtualaus grėblio renkantis partnerį bendravimui? Kaip žinia, čia gali būti apstu įvairaus plauko apsišaukėlių. Vienoda tikimybė tiek susipažinti su simpatišku ir draugišku vyruku, tiek su hormonų audrų kamuojamu paaugliu, apsimetusiu keturiasdešimtmečiu viengungiu milijonieriumi. O kur dar Brado Pitto išvaizda ir Davido Beckhamo skoniu besipuikuojantys šaunuoliai, kurie realybėje tėra vargšai užguiti nuobodos languotais flaneliniais marškiniais?!
Kaip atskirti pelus nuo grūdų? Teks pasikliauti viskuo: ir Pono Šauniojo anketiniais duomenimis, ir jo rašytinės kalbos vingrybėmis, ir savo pačios intuicija, bet, aišku, vienas pirmųjų ir objektyviausių kriterijų – nuotrauka.
Kokį vyruką tikiesi išvysti – tavo skonio reikalas. Svarbiausia – būk ypač budri, jei pamatei nuotraukoje iš akies trauktą Keanu Reevesą, George Clooney ar jiems savo kerinčiu žvilgsniu prilygstantį gražuoliuką. Didžiausia tikimybė – kad tai apskritai ne jo nuotrauka (vadinasi, rizikuoji susipažinti su potencialiu sukčiumi, o visa jo internetinė asmenybė nuo realiosios skiriasi kaip diena nuo nakties). Tuo tarpu jei vyrukas išties toks stulbinamai gražus – pati pagalvok, ką gi jis veikia internetinių pažinčių portale? Veikiausiai tiesiog atsitiktinai užsuko pasismaginti, tad jei tikiesi susipažinti su žmogumi "rimtai draugystei", palik tokį ramybėje.
Patikimiausias tavo taikinys – paprastas vaikinukas, kuriame pavyks įžvelgti ką nors sau artimo. Gal jūsų pomėgiai panašūs? O gal tau patiko šmaikštus jo rašymo stilius? Originalus prisistatymas? Sielą virpinančios jo eilės?
Ieškok, ir būtinai atrasi! Jei ir ne meilę visam gyvenimui, tai bent jau artimą sielą, kurios elektroninį laišką visada bus malonu išvysti savo pašto dėžutėje.