• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl izoliacijos, žmonių šalinimosi ir karantino koronaviruso pandemijos metu intensyviai daugėja žmonių, kurie jaučiasi vieniši arba vienišesni, nei anksčiau. Šis reiškinys net vadinamas vienišumo epidemija.

Dėl izoliacijos, žmonių šalinimosi ir karantino koronaviruso pandemijos metu intensyviai daugėja žmonių, kurie jaučiasi vieniši arba vienišesni, nei anksčiau. Šis reiškinys net vadinamas vienišumo epidemija.

REKLAMA

Pasak Jungtinės Karalystės Nacionalinio statistikos departamento, apytikriai 7,4 milijono žmonių pasakytų, kad jų savijautą pirmąjį karantino mėnesį paveikė vienišumo jausmas. Vienišiems žmonėms taip pat sunkiau rasti dalykų, kurie padėtų pasijusti geriau, o taip pat jie rečiau jaučia turintys artimų žmonių, į kuriuos gali kreiptis paramos, rašoma mirror.co.uk.

Vienišumas padidina poreikį rūkyti

Vienišumas yra baisus ir pavojingas dalykas. Visų pirma, Bristolio universiteto mokslininkų teigimu, jis susilpnina savikontrolę, todėl yra labai sunku mesti rūkyti. Be to, iš tūkstančių žmonių surinkti duomenys leido dr. Robin Wootton, vyresniajai mokslo darbuotojai iš Bristolio universiteto, ir jos kolegoms padaryti išvadą, kad vienišumas padidina poreikį rūkyti.

Ji sako: „Radome įrodymų, kad vienišumas verčia rūkyti daugiau, žmonės dažniau pradeda rūkyti, surūko daugiau cigarečių ir rečiau meta rūkyti.“

REKLAMA
REKLAMA

Dr. Jorien Treur iš Amsterdamo taip pat sako: „Mūsų išvada, kad rūkymas taip pat sukelia daugiau vienišumo, yra preliminari, bet ji patvirtintų kitų naujų tyrimų rezultatus, kuriuose rūkymas identifikuojamas kaip prastos psichologinės sveikatos rizikos faktorius.  Galimas šio sąryšio mechanizmas yra tas, kad cigarečių dūmuose esantis nikotinas veikia smegenyse esančius neurotransmiterius, pavyzdžiui, dopaminą.“

REKLAMA

Tyrėja Deborah Arnott taip pat teigia: „Jei vieniši žmonės pradeda rūkyti dažniau ir jiems mesti yra sunkiau, jie dažniau kenčia dėl rūkymo padarytos žalos. Šis tyrimas parodo, kaip rūkantiesiems, kurie jaučiasi vieniši, reikia suteikti pagalbą, kad jie mestų rūkyti ir kad pagerėtų ne tik jų sveikata ir savijauta, bet ir kad jie jaustųsi mažiau vieniši.“

Dr. R. Wootton sako, kad dabar, kai milijonai žmonių yra socialiai izoliuoti, vienišumo vis daugės. „Buvo labai įdomu išsiaiškinti, kad vienišumas sumažina tikimybę, kad žmogus mes rūkyti, ir mes manome, kad tai labai svarbus aspektas tiems, kurie pandemijos metu nori atsikratyti šio įpročio.

Kad nesijaustumėte tokie vieniši ir mesti rūkyti būtų lengviau, vienas geriausių dalykų yra susirasti „bičiulį“, kuris irgi nori mesti rūkyti. Kartu galite dalintis savo užrašais, progresu, kalbėtis apie sunkumus ir derėtis tada, kai užeis noras rūkyti, kad nepasiduotumėte, kai atrodys, kad nebeliko ryžto.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų