Visi girdėjome, kad prieš miegą nereikėtų valgyti sūrio, nes jo suvalgę sapnuosime košmarus. Kai kurie tyrimai rodo, kad jo nepatartina valgyti dėl to, kaip jis virškinamas.
Tačiau paaiškėjo, kad sūris nėra vienintelis produktas, kuris sutrikdo miegą – yra dar vienas daugelio mėgstamas užkandis, kurio reikėtų vengti prieš miegą, jei nenorite sapnuoti itin ryškių košmarų. Tai bloga žinia tiems, kurie prieš miegą mėgsta suvalgyti ką nors saldaus.
Tinklaraščio „ComfyNorth“ autorė Alex Savy išnagrinėjo daugybę mokslinių tyrimų apie maisto produktus, kurie paskatina sapnuoti košmarus, rašo mirror.co.uk.
Nors sūris ir kiti pieno produktai yra košmarus sukeliančių produktų sąrašo viršuje, saldžių užkandžių – įvairių šokoladinių batonėlių, cukraus vatos arba sausainių taip pat vertėtų vengti prieš miegą.
Dėl to, kad jie skatina kūno šilumos išsiskyrimą, kyla rizika, kad tai gali sutrikdyti miegą ir priversti jaustis nepatogiai miego metu.
„Frontiers in Psychology“ publikuotame tyrime nagrinėta sąsaja tarp mitybos ir sapnų. Iš 396 studentų, kurie dalyvavo tyrime, 31 proc. jų pranešė, kad sapnavo košmarus, jei suvalgydavo sausainių prieš miegą.
Šokolade yra ne tik daug cukraus – jame taip pat yra ir kofeino, kuris gali sutrikdyti miego ciklą.
Gali paskatinti košmarus
Trečioje vietoje rikiuojasi aštrūs arba krakmolingi produktai, kurie gali paskatinti košmarus dėl savo maistinės sudėties.
Nekokios naujienos ir greito, perdirbto maisto mėgėjams, nes riebus maistas yra sunkiausiai virškinamas. To rezultatas – naktį pabudinėsite daug dažniau nei įprastai.
Galiausiai, mėsa yra dar vienas produktas, dėl kurio dažniau sapnuojame košmarus. Taip yra dėl mėsoje esančių riebalų ir baltymų, kuriuos organizmui gerokai sunkiau suvirškinti.
Pasak miego medicinos gydytojo dr. Charles Bae, kai mūsų kūnui reikia dėti daug pastangų, kad suvirškintų suvalgytą maistą, yra didesnė tikimybė, kad miego tęstinumas bus pertrauktas.
„NBC News“ jis sakė: „Jei valgome likus nedaug laiko iki miego, to pasekmė gali būti tai, kad daugiau sapnuosime, nes užkandžiavimas prieš miegą aktyvuoja metabolizmą ir padidina kūno temperatūrą.
Suaktyvėjęs metabolizmas ir padidėjusi temperatūra gali paskatinti ir aktyvesnę smegenų veiklą, jose vyks daugiau procesų REM miego ciklo metu.“