Reguliariai suvalgant po 50 gramų perdirbtos mėsos, rizika susirgti žarnyno vėžiu yra 16 proc. didesnė, lyginant su tais, kurie jos nevartoja, rašo mirror.co.uk.
Pasauliniai tyrimai taip pat rodo, kad vienas iš dešimties moterų ir 14,5 proc. vyrų žarnyno vėžio atvejų yra susiję su reguliariu perdirbtos mėsos, pavyzdžiui, lašinių, dešrelių, rūkyto kumpio, vartojimu.
Ragina atsisakyti perdirbtos mėsos
Tačiau 2 tūkst. suaugusiųjų apklausa parodė, kad daugiau nei ketvirtadalis (27 proc.) nesijaudina dėl perdirbtos mėsos poveikio sveikatai ar didesnės rizikos susirgti žarnyno vėžiu.
Aštuoni iš dešimties respondentų, kurie valgo mėsą, tik 24 proc. mano, kad jos valgo per daug, o 58 proc. mano, kad suvartoja tinkamą kiekį.
Perdirbta mėsa – tai bet kokie mėsos produktai, kurie buvo apdorojami juos rūkant, sūdant, vytinant ar pridedant cheminių konservantų.
Tam tikros cheminės medžiagos, kurios dedamos į mėsą siekiant ją užkonservuoti, pavyzdžiu, nitritai ir nitratai, reaguoja su organizmu ir dėl šios reakcijos didėja žarnyno vėžio rizika.
Taip pat paaiškėjo, kad keturi iš penkių apklaustųjų valgo mėsą ir per dieną suvalgo vidutiniškai 40 gramų perdirbtos mėsos, o ketvirtadalis – daugiau nei 50 gramų per dieną.
Dr. Helen Croker, Pasaulinio vėžio mokslinių tyrimų fondo tyrimų skyriaus vadovė sakė: „Žarnyno vėžys yra ketvirtasis pagal dažnumą Jungtinėje Karalystėje ir 54 proc. žarnyno vėžio atvejų būtų galima išvengti.
Mūsų atlikta pasaulinių tyrimų analizė taip pat rodo, kad tiems, kurie reguliariai vartoja perdirbtą mėsą, didėja rizika susirgti žarnyno vėžiu.
Norime didinti informuotumą apie tai ir atkreipti dėmesį į veiksmus, kurių žmonės gali imtis, kad sumažintų šią riziką.“