• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pakaks kelionės iki virtuvės spintelės, ir jau turėsite stebinantį, natūralų fungicidą, kurį galite naudoti orchidėjoms gydyti – tai cinamonas.

Pakaks kelionės iki virtuvės spintelės, ir jau turėsite stebinantį, natūralų fungicidą, kurį galite naudoti orchidėjoms gydyti – tai cinamonas.

REKLAMA

JAV Aplinkosaugos agentūra (EPA) minimalios rizikos pesticidams priskiria tuos, kurie atitinka tam tikrus saugos žmonėms, gyvūnams ir aplinkai kriterijus – cinamonas yra šiame sąraše, kaip minimalią riziką keliantis patikrinto efektyvumo fungicidas.

Nors galima ir įsigyti įvairių cinamono aliejaus turinčių priemonių, paprasti malto cinamono milteliai tiesiai iš prieskonių dėžutės orchidėjoms padės ne prasčiau, rašoma homeguides.com

Gydymas

Cinamono galite pabarstyti tiesiai ant ligos apimtų augalų, bet kad jis veiktų, cinamonas neturėtų nubyrėti. Galite jo užbarstyti daugiau arba pasidaryti purškiklio ar pastos, kad cinamonas geriau priliptų prie augalo.

Amerikos orchidėjų asociacijos tinklapyje rekomenduojama pasigaminti pastos iš kazeino pagrindo klijų ir malto cinamono, kurią tuomet tepti ant augalo.

REKLAMA
REKLAMA

Klijai neleis orui įsiskverbti tarp cinamono ir gyjančios augalo žaizdos, o cinamonas dirbs savo gydomąjį darbą. Taip pat galima pasigaminti ir purškiklio, 2 valgomuosius šaukštus cinamono sumaišius su puse litro izopropilo alkoholio. Palikite mirkti pernakt, tuomet mišinį nukoškite per kavos filtrą ir skystį naudokite augalams purkšti.

REKLAMA

Ko reikėtų nepamiršti

Prieš cinamonu gydydami orchidėjas, pirma būtinai pašalinkite infekuotas augalo dalis. Naudokite sterilizuotas žirklutes ir nukirpkite ne tik infekcijos apimtą dalį, bet ir šiek tiek sveikos augalo dalies, kad infekcijos tikrai neliktų.

Nors cinamonas yra veiksmingas fungicidas orchidėjų infekcijoms gydyti, visų ligų jis išgydyti negali, ypač jei jos yra pažengusios.

Daugelio infekcijų išvengti galima orchidėjas pasodinus vazone, iš kurio vanduo gali laisvai nutekėti, naudojant medžio žievės pagrindo mišinį ir augalo per daug nelaistant.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų