„Bright Side“ pateikia 6 greitus būdus šią problemą išspręsti, kad į tualetą eitumėte su malonumu. O papildomame šio straipsnio skyrelyje sužinosite, kokią klaidą tualete darome beveik visi!
1. Gerkite medaus ir citrinos arbatą.
Pasidarykite arbatos į karštą vandenį įdėję medaus ir citrinos. Medus yra natūrali laisvinamoji priemonė, taip pat padedanti pasaldinti citrinos rūgštumą arbatoje. Citrina veikia kaip natūralus virškinimo sistemos stimuliantas ir padeda organizmą išvalyti nuo toksinų.
2. Gerkite daug vandens.
Vyrams per dieną reikėtų išgerti mažiausiai 3,7 l skysčių, o moterims – 2,7 l. Tai rekomenduojama todėl, kad dažniausia užkietėjusių ir išsausėjusių vidurių priežastis yra nepakankama organizmo hidracija – todėl geriant daugiau vandens problema kaip mat išsispręs.
Geriausiai kovai su užkietėjusiais viduriais tinka vanduo ir vaisių sultys. Kriaušių ir obuolių sultys yra švelnūs natūralūs laisvinamieji, todėl geriau pasijusite atsigėrę būtent jų.
Venkite gėrimų su kofeinu ir gazuotų gėrimų – tai diuretikai, kurie vietoj organizmo hidracijos ištraukia iš jo skysčius.
3. Valgykite daug skaidulų turintį maistą.
Daug skaidulų turintis maistas turi laisvinamąjį poveikį. Skaidulos užtikrina, kad pakankamą vandens kiekį virškinimo sistemoje. Jūsų kasdieniame valgiaraštyje turėtų būti mažiausiai 20–35 gramai skaidulų, kad viskas eitųsi sklandžiai. Daug skaidulų yra Briuselio kopūstuose, obuoliuose, figose, sėlenose ir juodosiose pupelėse. Taip pat tinka įvairios sėklos ir riešutai – moliūgų, sezamo, saulėgrąžų, linų sėklos yra puikūs skaidulų šaltiniai. Tačiau būkite atsargūs – jei turite kraujavimo sutrikimų, virškinimo sistemos trukdžių ar aukštą kraujospūdį, linų sėklų nevalgykite. Jų taip pat turėtų vengti nėščiosios ir maitinančios krūtimi.
4. Valgykite slyvas.
Slyvose ne tik yra daug skaidulų, bet ir nemažai sorbitolio – vidurius laisvinančio cukraus, kuris natūraliai išsprendžia užkietėjusių vidurių problemą. 100 gramų slyvų yra 14,7 gramų sorbitolio. Jei jums nepatinka slyvų skonis, galite išgerti stiklinę jų sulčių. Nors sultyse skaidulų yra mažiau nei šviežiuose vaisiuose, tai vis tiek turėtų suveikti.
Atminkite, kad kol slyvos pradės daryti savo darbą, gali tekti kiek palaukti, todėl pakentėkite valandą ar dvi. Ir nepersistenkite!
5. Vartokite specialias veikliąsias medžiagas
Laisvinamuoju poveikiu pasižymi įvairios žolelės – vaistinė ožragė, linų sėmenys, balkšvasis gyslotis. Jei vargstate dėl užkietėjusių vidurių, vartokite jas ir gerkite daug vandens. Taip pat galima įsigyti arbatų su šiomis žolelėmis – išbandykite ir jas.
6. Valgykite jogurtą, bet laikykitės atokiai nuo kitų produktų.
Nors užkietėjus viduriams rekomenduojama atsisakyti pieno produktų, jogurtas sudaro išimtį. Jogurte yra probiotikų – pavyzdžiui, Bifidobacterium longum bei Bifidobacterium animalis bakterijų. Tyrimai rodo, kad jos padeda tuštintis dažniau ir mažiau skausmingai.
Papildomas patarimas: Ant klozeto sėdėti reikia teisingai.
Vakarietiško stiliaus klozetais paprastai naudojamasi ant jų sėdint kojas sulenkus 90° kampu. Tačiau ši pozicija yra labai netinkama. Tokiu būdu tuštinimosi kanalas susiaurėja, nes traukiamas puborectalis raumuo. Tai – tiesiosios žarnos galą supančių raumenų grupė.
Kai tarp klubų ir šlaunų susidaro 90° kampas, šis raumuo yra įtempiamas, todėl tiesioji žarna gerai neatsiveria. Tinkamiausias būdas sėdėti ant klozeto yra taip, kad stuburas su šlaunų linija sudarytų maždaug 35° kampą.