Štai 10 dalykų, kurių karališkiesiems asmenims neleidžiama daryti (nors tikrai žinoma, kad jie pažeidžia protokolą), rašo insider.com.
Valgyti vėžiagyvius ar žalius kepsnius
Moliuskai ir žali kepsniai kelia didesnę riziką apsinuodyti maistu nei kiti maisto produktai, o karališkieji asmenys negali leisti, kad skrandžio sutrikimas trukdytų jų pareigoms.
Dalinti autografus
Karališkiesiems asmenims neleidžiama duoti autografų saugumo sumetimais, kad žmonės negalėtų suklastoti parašo. Tvirtinama, kad princas Čarlzas jei žmonės jo prašo, atsako: „atsiprašau, jie man neleidžia to daryti“. Tačiau Meghan Markle pažeidė šią taisyklę, kai 10-metės Caitlin Clarke autografų knygoje pasirašė su širdute ir „šypsniuku“.
Politikuoti
Karalienė savo kalba kasmet atidaro parlamentą, tačiau karališkoji šeima susilaiko nuo politinių pažiūrų išreiškimo, kandidatavimo ir balsavimo, kad bendrautų su visais visuomenės nariais, nepaisant jų politinės priklausomybės.
Žaisti „Monopolį“
Pranešama, kad princas Andrew uždraudė „Monopolio“ žaidimą karališkuosiuose rūmuose, nes jis tapdavo „pernelyg piktas“.
Nemūvėti kojinių dėvint suknelę
„Niekada nepamatysi karališkojo asmens be kojinių“, – anksčiau sakė karališkoji ekspertė Victoria Arbiter. „Sakyčiau, kad tai vienintelė griežta ir tvirta taisyklė, atsižvelgiant į tai, ko reikalauja Karalienė“.
Lakuoti nagus ryškia spalva
Pranešama, kad griežtas karališkosios šeimos aprangos kodas turi taisykles dėl nagų lako spalvų. Karališkieji asmenys vengia ryškių ar tamsių atspalvių. Teigiama, kad Karalienė mėgsta šviesiai rausvą „Essie“ atspalvį.
Daryti asmenukes su gerbėjais
Pranešama, kad Meghan Markle savo karališkųjų sužadėtuvių metu pasakė gerbėjui: „Mums neleidžiama daryti asmenukių“ ir dėl geros priežasties. Norint fotografuoti asmenukes, reikia atsukti nugarą karališkajam asmeniui (to paprasti žmonės turėtų vengti) ir būti arti, o tai gali kelti susirūpinimą saugumu.
Atrodo, kad šią taisyklę karališkieji asmenys kartkartėmis pažeidžia. Princas Williamas „džiugiai sutiko“ pasidaryti asmenukę, kai 2013 metais Sandraugos arenoje jo paprašė gerbėjas, kaip aprašyta knygoje „The Crown from the Crowd“.
Naudotis socialiniais tinklais
Princesė Eugenie yra vienintelė jaunesnės kartos karališkosios šeimos narė, turinti asmeninę socialinės žiniasklaidos paskyrą. Likusieji naudojasi oficialia Kensingtono rūmų paskyra, kad galėtų įkelti nuotraukas.
Meghan Markle ištrynė savo „Facebook“, „Twitter“ ir „Instagram“ paskyras, kai susižadėjo su princu Harry. Kensingtono rūmai sausį paskelbė pareiškimą, kuriame teigiama, kad „Ponia Markle yra dėkinga visiems, kurie daugelį metų sekė jos socialinių tinklų paskyras, tačiau, kadangi jau kurį laiką jomis nesinaudojo, ji nusprendė jas uždaryti“.
Valgyti kitu tempu nei Karalienė
Karališkojo valgymo etiketas siekia išlaikyti nusiteikimą, įskaitant valgymo ritmą. Taisyklė yra paprasta ‒ kai Karalienė pradeda valgyti, gali pradėti valgyti visi kiti. Kai ji baigs, visi turi baigti.
Sėdėti sukryžiavus kojas
Karališkoje aplinkoje nepritariama sėdėjimui sukryžiavus kojas.
„Sąvoką „hercogienės įstrižainė“ sukūrė „Beaumont“ etiketas, norėdamas apibūdinti, kaip sėdi Kate Middleton ‒ pakreipusi kelius ir kulkšnis į vieną pusę. Tai fotografavimui pritaikyta poza, kai kunigaikštienė dėvi sijoną ir tai leidžia jai išlaikyti nuotaiką ir laikyseną“, – sako karališkoji „Beaumont“ etiketo ekspertė Myka Meier.