Šv. Velykos ir įsibėgėjantis pavasaris dažnai „užkuria“ viduje norą apsivalyti visomis prasmėmis, taip pat ir iš pagrindų sutvarkyti, pakeisti, atnaujinti savo namų erdvę.
Nuo ko pradėti ir ką verta daryti, jei iki ypatingai laukiamos šventės liko vos kelios dienos, o, rodos, visi namų kampai „šaukiasi“ pagalbos?
1. Jei nežinote nuo ko pradėti, pirmyn tvarkyti koridoriaus – erdvės, kuri pirmiausia pasitinka mus pačius ir mūsų svečius. Padarykite erdvės batų, paltų laikymo spintose, spintelėse, kabyklose, suslėpkite tai, kas nebetinka pavasariui ir palikite erdvės svečių paltams ir batams. Atlaisvinkite koridorių nuo griozdų, kliūčių, daiktų, kuriems ne vieta gyventi ten, kur mes pasitinkame ir išlydime savo artimuosius.
2. Pats geriausias būdas atnaujinti savo namus, tai pasiimti du didelius šiukšlių maišus ir pagaliau į juos sudėti tai, kas nebereikalinga, sena, nebemiela, erzina ir seniai nebeteikia džiaugsmo. Į vieną dedame daiktus, kuriuos galime nešti į šiukšlių konteinerį, o į kitą – tai, kas gali būti reikalinga ir naudinga kitiems – paaukoti, padovanoti, parduoti.
Svarbi sąlyga – pilnus maišus kuo greičiau išnešti iš namų, kad jie neužgriozdintų koridoriaus ir negundytų apsigalvoti ir suteikti išmestiems daiktams antrą šansą.
3. Svarbiausios ir dažniausiai naudojamos namų zonos – virtuvė, svetainė ir vonios kambarys, tad prasminga skirti didesnį dėmesį būtent šioms erdvėms pirmiausia išnešant iš jų tai, kas jas apkrauna, suteikia netvarkos, trukdo laisvai ir erdviai ruošti maistą, susėsti prie stalo, jaukiai leisti laiką su artimaisiais.
Iš anksto pasirūpinkite lengvu dideliu krepšiu ar dėže, į kurią sudėsite tai, kas netinka konkrečiai erdvei, tam, kad nenukrautumėte kampų daiktų krūvomis ir neeikvotumėte savo energijos lakstydami po kambarius ir ieškodami atskiriems daiktams jų vietos.
4. Ruošdamiesi ir švęsdami daug laiko praleisime virtuvėje, todėl kartu su artimaisiais galite išvalyti šaldytuvą, atlaisvinti virtuvės paviršius nuo rakandų ir daiktų, kurie trukdo efektyviai ir lengvai gaminti, ruošti maistą. Virtuvėje svarbiausia tušti paviršiai, neužgriozdinta, švari kriauklė, iš anksto paruošti švarūs indai ir įrankiai švenčių stalui.
O visų svarbiausias patarimas moterims – pirmiausia pasirūpinkite savimi: apgalvokite, kuo norite pasipuošti, kaip norite atrodyti, nuspręskite, ką būtina padaryti, kad pati jaustumėtės puikiai, geros nuotaikos, pailsėjusi, įvertinkite savo emocinę nuotaiką ir ruoškite, tvarkykite tiek, kiek suspėsite lengvai, harmoningai sau ir namų aplinkai.
Puikus būdas nepervargti – apriboti save konkrečiame laike ir išsikelti sau iššūkį, pvz., sutvarkyti virtuvę ir svetainę lygiai per vieną valandą arba vonios kambarį per 15 min.
Tad vienas svarbiausių tvarkymosi įrankių turėtų būti – mobilus telefonas su jame užstatytu laikmačiu, padedančiu namais pasirūpinti efektyviai ir su entuziazmu.