Nesvarbu, kaip ir kur naudojate jogurtą, jis organizmui suteikia daugiau nei kalcį.
Pusryčių maistas, kuriame gausu būtinų mineralų ir vitaminų, gali padėti sumažinti aukštą kraujospūdį, dar vadinamą hipertenzija.
Labai svarbu stebėti kraujospūdžio rodmenis, nes hipertenzija yra širdies priepuolių ir insultų pirmtakas, rašo express.co.uk.
„Jogurtas yra pieno produktas, kuriame yra mineralų, kalcio, kalio ir magnio bei vitamino D, – sakė gydytoja Deborah Lee iš Dr Fox internetinės vaistinės. – Įrodyta, kad šie mineralai mažina kraujospūdį dėl tiesioginio poveikio arterijų sienelėms. Be to, kai kurios kazeino ir išrūgų aminorūgštys, esančios pieno produktuose, veikia kaip angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitoriai.“
„Jie slopina renino-angiotenzino sistemą – tai pagrindinė kraujospūdžio kontrolės sistema reabsorbuojant natrį ir vandenį“, – pridūrė ji.
Ką sako moksliniai tyrimai?
Gydytojos žodžius patvirtina moksliniai tyrimai, paskelbti žurnale „The International Dairy Journal“, kurie taip pat patvirtina teigiamą jogurto poveikį kraujospūdžiui.
Nustatyta, kad daugiau jogurto vartojusių dalyvių tiek sistolinis, tiek diastolinis kraujospūdis nežymiai sumažėjo, tačiau tik tiems kurie iš pradžių turėjo aukštą kraujospūdį.
D. Lee rekomenduoja rinktis paprastą jogurtą, pagamintą iš gyvų kultūrų – taip gausime daugiau probiotikų.
„Venkite aromatizuotų jogurtų, nes juose gali būti dirbtinių kvapiųjų medžiagų, dažiklių, emulsiklių ir saldiklių“, – perspėjo ji.
Atsižvelgdama į tyrimo išvadas, gydytoja rekomendavo suvartoti dvi ar daugiau jogurto porcijų per savaitę.