Gonorėja – bakterijų sukelta infekcija, plintanti lytiniu būdu. Tai dažniausiai diagnozuojama lytiškai plintanti liga. Vien tik JAV kasmet nustatoma 820 tūkst. šios ligos atvejų.
JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras lytiškai aktyvioms moterims, jaunesnėms nei 25 metai, kasmet rekomenduoja atlikti šlapimo testą, kuris padės nustatyti ar nesergama gonorėja. Šio tyrimo ignoruoti neturėtų ir vyresnės naują ar kelis sekso partnerius turinčios damos.
Reguliarus lankymasis pas gydytoją ir tyrimų atlikimas yra labai svarbūs, kadangi gonorėja itin dažnai nesukelia jokių simptomų, teigė Ligų kontrolės ir prevencijos centro Lytiškai plintančių ligų prevencijos skyriaus vadovė Elizabeth Torrone.
„Net jei nepastebite jokių šios ligos požymių, infekcija gali sukelti rimtas komplikacijas ir netgi tapti nevaisingumo priežastimi“, - sakė ji.
Štai kodėl labai svarbu žinoti, kokius simptomus, kalbant apie šią lytiškai plintančią ligą, pastebėjus reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją.
Skausmas šlapinantis
Rėkti iš skausmo šlapinantis tikrai nėra normalu. Tai gali būti daugelio su lytiniais organais susijusių infekcijų požymis. Skaudėti ima uždegimui atsiradus ne tik makšties srityje, bet ir pačiuose šlapimtakiuose.
Maudžia pilvą
Kai kurias gonorėja sergančias moteris pilvo srityje kankina nemalonus pojūtis, skausmas, visiškai kitoks nei tas, kuris atsiranda sergant mėnesinėmis. Jei išgėrus vaistų nuo skausmo jis nepranyksta, metas vykti į gydymo įstaigą.
Pagausėja išskyrų
Neįprastos išskyros ar padidėjęs jų kiekis yra laikomas dar vienu gonorėjos simptomu. Kartais jos įgauna žalią spalvą, būna, jog išskyros skleidžia nelabai malonų kvapą. Visa tai atsiranda dėka lytiniuose organuose apsigyvenusių bakterijų.
Kraujas ne mėnesinių metu
Jei tarp mėnesinių jūs kraujuojate, tai reiškia, jog dėl infekcijos jūsų gimdos kaklelyje atsirado uždegimas. Jei ant apatinių pastebėjote kraują, kuo greičiau vykite pas savo ginekologą, kuris, atlikęs tyrimus, nustatys tikslią šio simptomo atsiradimo priežastį.
Kraujuojate sekso metu ar po jo
Taip nutikti gali dėl tos pačios priežasties, kaip ir kraujavimas ne per mėnesines. Kai sekso metu vyro penis sukontaktuoja su pažeistais makšties audiniais, jie ima kraujuoti. Vėlgi, jei taip nutiko, nedelskite nė minutės ir skambinkite medicinos specialistui.
Sekso metu skauda makštį
Kalbant apie skausmą sekso metu, kiekviena moteris jį supras savaip. Vienoms skausmas pasireikš nedideliu diskomfortu, kitoms jis primins aštrius dūrius. Makšties ir gimdos kaklelio audiniuose atsiradus uždegimui, jie tampa labai jautrūs. Jei moterys mylisi be apsaugos, labai svarbu, kad jos kasmet tikrintųsi ar neserga jokiomis lytiškai plintančiomis ligomis.
Niekaip nepraeinantis gerklės skausmas
Šis simptomas nėra toks dažnas, tačiau, jei jau kurį laiką jums skauda gerklę, jos neišgydo net vaistai, gali būti, jog sergate gonorėja.
Šia liga susirgti galima ir užsiimant oraliniu seksu. Bakterijos, pažeidžiančios lytinių organų audinius, šį kartą sukėlė uždegimą būtent gerklėje. Labai dažnai perštinti gerklė yra susijusi su peršalimo ligomis, tačiau nepamirškite apsvarstyti ir šios tokio skausmo priežasties.
Sudirgusi išangė
Galiausiai, gonorėjos simptomai gali atsirasti ir jūsų išangėje. Jei su bakteriją nešiojančiu asmeniu mylėjotės analiniu būdu, gali būti, jog jūs užsikrėtėte būtent šia liga.
Dažnai nutinka ir taip, jog apie gonorėją, į jūsų organizmą patekusią analinio sekso metu, jūs nė nesužinote, tačiau, jei tiesiosios žarnos audiniuose atsirado uždegimas, jie pažeisti, jaučiate skausmą ar pastebėjote išskyras, metas vizitui pas gydytoją.