Istorijos, aprašytos šiame straipsnyje, yra apie rusus. Tačiau ir lietuviai iš jų gali daug ko pasimokyti, nes mūsų turistų elgesys yra labai panašus.
Alkoholis ir meilė neatskiriami
Istorijos finalas būtų toks: Egipto sostinėje Kaire, įtarus prostitucija, buvo areštuotos trys rusaitės. Teismas jas išteisino, tačiau policija nuosprendį apskundė ir moterų iš kalėjimo vis dar neišleidžia.
Rusų žurnalistai, pasakodami apie šias moteris, patys savęs klausia: kodėl Egipte rusės yra užkabinėjamos, kodėl su jomis nepagarbiai elgiamasi? Juk gatvėje anglėms, vokietėms ar italėms pavymui niekas nelaidžioja dviprasmiškų užuominų, o rusės (neslėpkime – ir dalis lietuvaičių) būna užkabinėjamos.
„Yra viešbučių, kurie rusų visai neįsileidžia, – pasakojo Rusų gynybos centro (Egipte yra ir toks, nes vien Hurgadoje gyvena iki 20 000 rusų) vadovė Valentina Pulkačiova. – Vieno tokio viešbučio savininkui aš sakau: „Rusų merginos... Tai juk Čechovas, „Vyšnių sodas“. O jis man: „Koks Čechovas? Jos visą butelį viskio per vakarą išgeria“. Aš pati savo ausimis esu girdėjusi, kaip vyras sako žmonai: „Eik, pažiūrėk, ar vaikai nenuskendo baseine, ir kartu butelį atnešk“. Tačiau kad būtų tik alkoholis... Neretai atvažiavusios dvi draugės taip atsipalaiduoja, kad per 7 dienas pakeičia po 7 partnerius ir apie tai dar visiems giriasi... Arba kaip vertinti tokią situaciją: vyras rytą nuskendo Raudonojoje jūroje, o žmona po pietų eina ten pat paplaukioti, kad tik nedingtų dar trys likusios kelionės dienos..!“
Patiki gražiais žodžiais
„Rusų moterys pačios savęs negerbia, – Valentinos pasakojimą tęsia Fatima Bazijeva. – Net pačios neturtingiausios egiptietės prieš ištekėdamos eina į aukso parduotuves ir būsimieji vyrai joms ir jų giminėms perka aukso žiedus, o štai rusaites galima nusipirkti už vieną frazę: „Aš tave myliu“. Ir egiptiečiai tuo naudojasi. Šiaip pas juos griežtas žmonių suskirstymas: čia gydytojas niekada neims į žmonas medicinos sesers. O rusės mokytojos, gydytojos, ekonomistės teka už pardavėjų ar parduotuvėje dirbančių krovikų. Viena istorijos mokslų kandidatė ištekėjo vos ne už šiukšlininko. Pardavė Maskvoje butą ir dabar išlaiko ne tik vyrą, bet ir pirmąją jo žmoną ir vaikus. O užkibo moteris už žodžių, kuriuos egiptiečiai sako visoms moterims: „Aš tokių gražių akių ieškojau visą gyvenimą“. Ir puolė į jo glėbį.
Anot F. Bazijevos, rusai meilėje nemato pustonių, kaip ir pačiame gyvenime. Rusės Egipte tampa pačiomis aršiausiomis musulmonėmis. „Jos ne tik užsideda parandžą, bet ir prisidengia vieną akį. Jei mieste matai, kad iš po parandžos spokso viena mėlyna akis, gali būti tikras, kad tai rusė“, – sakė F. Bazijeva.
Viena moteris įtartina
Atvykusioms turistėms reikėtų bent trumpai susipažinti ir su šariato įstatymais. Štai viena turistė buvo areštuota už tai, kad į jos kambarį užėjo du vyrai. Jie paprasčiausiai sėdėjo balkone ir žiūrėjo į saulę, besileidžiančią į Nilą.
Šariato įstatymai yra Egipto įstatymų pagrindas ir jų pakeisti neįmanoma. Jeigu jūs gyvenate viena, į savo butą negalite pasikviesti jokio vyro. Net dieną, net kavos išgerti. Net jei esate ištekėjusi, pas jus užsukti vyro draugas vienas irgi negali. Jei pas šeimininkę ateina santechnikas, ji privalo tuo metu laikyti atidarytas visas duris – kitaip kaimynai gali paskųsti moralės policijai.
Egipte dar tebegalioja prieš 28 metus įvesta ypatingoji padėtis. Vadovaujantis ja, bet koks policininkas gali užeiti į butą ir atlikti kratą. „Nusikaltimas yra mylėtis su svetimu vyru. Kad už tai sėstum į kalėjimą, policija turi sugauti „nusikaltimo vietoje“ arba apie tai turi paliudyti keturi vyrai“, – Egipto įstatymų vingrybes aiškino Rusų gynybos centro moterys.
„Iš principo moteris, atvažiavusi viena į Kairą ir apsigyvenusi viešbutyje, jau yra policijos dėmesio akiratyje, – sako rusų konsulato vertėjas Nederas Negmas. – Moralės policija seka, kad šalyje nebūtų prostitucijos, gaudo sutenerius ir prostitutes, kontroliuoja internetą. Policininkai kartais net patys apsimeta klientais ir taip sugauna rusaites. Kova su prostitucija čia yra valstybinės svarbos reikalas, prostitučių niekas neužjaučia. Daugelis egiptiečių skursta, tačiau prostitucija neužsiiminėja“.
Tad moterys, važiuodamos į Kairą, turėtų suprasti, kad šis miestas – ne romantiškiems susitikimams ir ne kojoms demonstruoti. Į Kairą važiuojama pasimatyti su istorija.
Paslaptingas prancūzas
Kaip tik to nežinojo trys rusaitės, kurių viena, Tatjana, beje, gali turėti ryšių su Lietuva. Jos pavardė – Trečiokas. Išsiskyrusi, du vaikus auginanti moteris į Kairą atvažiavo, kad susitiktų su prancūzu, su kuriuo iki tol ji bendravo internetu. Kartu pasikvietė ir draugę Natašą.
Tačiau prancūzas viešbutyje nepasirodė. Užtat prie baseino prie Tatjanos pristojo kitas prancūzas. Vyras vulgariai pajuokavo ir Tatjana jam mestelėjo: „Penki tūkstančiai dolerių, ir aš apie tai užmiršiu“. To užteko: po dienos pas moterį į kambarį pasibeldė policijos pareigūnai.
Toks yra Tatjanos pasakojimas. Kiek čia teisybės, spręsti sunku, nes Tatjana kai ką nutyli. Moralės policija turi erotinių moters nuotraukų, kurias rado kažkokiame sekso tinklalapyje. Galbūt ji su savo drauge ir atvažiavo į Kairą uždarbiauti, bet policijai jos susekti nepavyko, nes teismui jokių įrodymų pateikta nebuvo. Tačiau policija vis dar laiko moteris už grotų ir bando surasti daugiau įrodymų.
O kad vis daugiau rusaičių papuola į Egipto kalėjimus, patvirtino ir stačiatikių vienuolių vyresnysis Leonidas, Maskvos patriarchato atstovas Afrikai: „Laisvė yra pats brangiausias turtas, kurį mums davė Viešpats, ir naudotis ja reikia labai atsargiai, – sako Leonidas. – Kai mes ją turime, jos nepastebime, bet kai netenkame, iš karto pajuntame. Dar skaudžiau jos netekti užsienyje, kur ir kalba, ir papročiai, ir religija kita. Laimės ieškoti neuždrausta niekam, tačiau prieš paleidžiant strėlę, reikia pagalvoti, į kokią varlę pataikysi. Ieškoti tinkamo vyro ne nuodėmė, bet pardavinėti savo kūną – tai ne tik nuodėmė. Egipte – tai dar ir didelis įstatymo pažeidimas. Kai kuriose Persijos įlankos šalyse už tai numatyta net mirties bausmė“.