Prieš kelionę dažniausiai kraunamės lagaminus ir jaudinamės, jog galime pamiršti ką nors be galo svarbaus. Tačiau, tiesa pasakius, vieninteliai daiktai, kurių tikrai nereikėtų pamiršti yra pasas bei pinigai. Tuo tarpu besirūpindami kremu nuo saulės bei rūbais dažnai pamirštame, kad kelionės sėkmė priklauso ne nuo pasiimtų daiktų skaičiaus, bet nuo psichologinio nusiteikimo.
Tad norint gerai pailsėti verta skirti šiek tiek laiko bei pasiruošti tam, kas mūsų laukia.
Pirmiausia, derėtų pagalvoti, kaip jūs įsivaizduojate vietą, kur vykstate. Nepakenktų surašyti savo mintis apie tos šalies kultūrą be to pagalvoti, kokie jos gyventojų bruožai ir įsitikinimai gali skirtis nuo jūsiškių.
Antra, nederėtų pamiršti informacijos svarbos. Prieš vykstant į užsienį derėtų perskaityti vieną ar kelias knygas apie tą vietą. Geriausia, neapsiriboti tik turistiniais vadovais, išvardinančiais vietines įžymybes bei virtuvės ypatumus. Vertėtų nepatingėti ir susirasti tos šalies ar regiono autoriaus grožinę knygą, pažiūrėti filmą. Be to, smagu būtų pasiskaityti forumus internete – tiek lietuvaičių gyvenančių toje šalyje, tiek ten jau ten keliavusių turistų.
Visus šiuos dalykus derėtų padaryti dar planuojant kelionę – galbūt, skaitydami apie šalį ar vietą aptiksite dalykų ar atsiliepimų, kurie jus privers susimąstyti, ar tikrai tai – ideali vieta jūsų atostogoms. Taip pat, reikėtų gerai pasvarstyti ir pasidomėti prieš sutinkant keliauti su draugais „už kompaniją į tikrai tikrai nuostabią vietą“. Gal jiems saulėti Turkijos paplūdimiai – rojus, o jums – kepti ten – tikras pragaras.
Apsisprendus kur vyksite, reikėtų gerai apgalvoti kokie yra pagrindiniai kelionės tikslai ir surašyti jų sąrašą išdėstant pagal prioritetus. Vykstant į Turkija tai gali būti senovinių miestų lankymas, kaitinimasis saulutėje ar auksinių papuošalų pirkimas. Čekijai – klaidžiojimas po senamiestį ir alaus ragavimas etc. Sąrašiuką vertėtų pasiimti į kelionę – jo nebūtina laikytis kaip Biblijos, tačiau užmesti akį atostogų metu visada pravers.
Remiantis perskaityta informacija galima susidaryti kelionės planą – jis gali būti itin bendras, toks, kuris neprimintų organizuotos turistinės išvykos tvarkaraščio ir būtų lengvai keičiamas, arba, jei turite daugiau informacijos ir aiškiai apsibrėžtus kelionės prioritetus – itin tikslus, su surašytomis dienomis. Vienaip ar kitaip, tokio plano sukūrimas padės greičiau pamiršti likusius namie darbus, pradėti planuoti ir galvoti apie atostogas bei... ilsėtis.
Prieš kelionę su kompanionu ar kompanionais derėtų aptarti svarbius kiekvienam dalykus – kelionių tikslus, keliavimo būdus (keltis anksti/ vėlai, ilgai vakaroti/ šėlti vakarėliuose/ miegoti etc.) bei, tai itin svarbu – finansines galimybes. Kiek kartų per savaitę valgyti restorane, o kiek kartų namie ir t.t. Taip išvengsite nemalonių barnių kelionės metu.
Ir, galiausiai, kalbant apie pinigus, derėtų nuspręsti, kiek skirsite šiai kelionei. Sunkmetis, ar ne, tačiau retas iš mūsų kiekvienos kelionės metu gali išleisti tiek, jog „nieko sau negailėtų“. Panaršę internete išsiaiškinkite ekskursijų, kuriose ruošiatės dalyvauti, muziejų, transporto bei maisto kainas. Tai padės išvengti netikėtumų ir visada žinoti kiek galite išleisti ir kur. Be to, vykdami į svečias šalis pasidomėkite valiutų keitimo kursu.
Visas šis pasiruošimas gali pasirodyti ilgas, sudėtingas ir betikslis. Bet skyrę šiek tiek laiko prieš kelionę, galėsite tikrai atsipalaiduoti, išvengti nereikalingo streso, blaškymosi ir išlaidų. Juk svarbiausia – gerai pailsėti.