• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įvairūs susitikimai ir kaimo turizmo sodybos – tai du, rodos, neatsiejami dalykai. Seniai nesimatę bendraklasiai mielai renkasi jaukų namuką už miesto, kur tiek ramiai prisimina vėjavaikiškas dienas, tiek pakelia už jas taurę vyno. Darbo kolektyvai taip pat susiburia gamtos prieglobstyje norėdami sutvirtinti kolegiškus santykius.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, anot pačių  sodybų šeimininkų, tokių susibūrimų sumažėjo. Bet kas tai lemia? Pinigų stygius ar apie tinkamas vietas susitikimams nepakankamai informuoti jų organizatoriai?



Turi „nuosavą“ jūrą

REKLAMA

„Iš tikrųjų svajojome apie restoraną ant jūros kranto. Tačiau galiausiai nutarėme užsiimti kaimo turizmu. Įsikūrėme šalia buvusio Radailių dvaro. Beje, nuo  to kilo ir dabartinis mūsų restorano pavadinimas“, - kalbėjo Klaipėdos rajone veikiančio „Radailių dvaro“ savininkė Vita Aušrienė.

REKLAMA
REKLAMA

Iš pradžių  moteris vertėsi žuvies verslu. Tačiau laikui bėgant iškilo įvairių sunkumų ir galiausiai nebeapsimokėjo tuo užsiimti. Atsisakiusi šio užsiėmimo, V.Aušrienė neilgai trukus nutarė atidaryti restoraną su pokylių salėmis, pirtimis bei kitais poilsiui reikalingais malonumais. „Netoliese buvo senas dvaras, šalia dabar stūkso malūnas. Aplinkui - labai jauki atmosfera“, - dėstė moteris. Nors jos didžioji svajonė atidaryti restoraną ant jūros kranto dar neišsipildė, bet tai – nėra užmiršta idėja, veikiau atidėta. „Dabar mes turime išsikasę savo jūrą“, - juokavo įspūdingu tvenkiniu šalia „Radailių dvaro“ pasigirti galinti jo šeimininkė.



Vaišina graikiniais riešutais


Tuo tarpu Kėdainių  rajone metus veikiančios kaimo sodybos „Graikinė“ savininkė Olga Afonenkova sakė, kad pagrindinis motyvas užsiimti tokiu verslu buvo jo perspektyvumas. „Prieš trejetą metų kilo tokia mintis. Tada augo sodybų paklausa, bet buvo jų trūkumas. Be to, norėjome veiklos, turėti kažką nuosavo“, - pasakojo šeimininkė. Savo idėją ji nusprendė įgyvendinti būtent šiame Lietuvos krašte, nes turėjo žemės su senos sodybos pamatais. Didžiausi, anot moters, sodybą juosiančios vietos pranašumai – patogi geografinė padėtis, žyminti Lietuvos centrą, bei nedidelis sodybų skaičius šiose apylinkėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Egzotišką „Graikinės“  pavadinimą pasufleravo sodybos viduryje augantys du dideli graikiški riešutmedžiai. „Jais mielai vaišiname atvykstančius svečius“, - šypsojosi O.Afonenkova. Beje jų čia susirenka pačių įvairiausių – sodyboje dažnai organizuojami bendraklasių, universiteto draugų, kolegų susitikimai, vestuvės, įvairūs seminarai. Viena iš linksmiausių čia vykusių švenčių – tėvų, auginančių dvynukus ir trynukus, susitikimas. „Tą dieną akyse dvejinosi visiems“, - juokėsi ponia Olga.



Svarbiausia – meilė darbui


Paklausus, kokia yra V.Aušrienės dabartinio verslo sėkmės paslaptis, ji negalvodama atsakė: „Svarbiausia – mylėti savo darbą. Tai turi būti tavo gyvenimo idėja, vizija“.

REKLAMA

Tuo tarpu O.Afonenkova mano, kad svarbu kiek bus įdėta darbo ir ką žmogus yra pasiryžęs dėl to paaukoti – gal poilsį, ramybę, gal visą savo laisvalaikį. „Manau, kad ne viskas piklauso nuo sėkmės. O sėkmingo verslo formulę turbūt žinosime tik po poros metų, nes dar mokomės iš savo klaidų, nepatyrimo“, - kalbėjo moteris.

REKLAMA

Žmonių srautai sumažėjo

Tačiau kaimo turizmo sodybų bei kitokių panašaus tipo poilsiaviečių savininkai vieningai teigia, kad šiuo periodu verslas sekasi kur kas prasčiau nei iki šiol. „Žmonių srautai labai sumažėjo“, - vienbalsiu teigia savininkai ir, anot jų, tai labiausiai lemia sunkmetis.  Vienos Lazdijų rajone veikiančios sodybos šeimininkai net pradėjo svarstyti, ar nevertėtų šio verslo pristabdyti – tai nebeduoda jokios finansinės naudos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Radailių dvare“  šeimininkaujanti V.Aušrienė sakė, kad per pastaruosius metus lankytojų sumažėjo net perpus. Tuo tarpu sodyba „Graikinė“ vis dar sulaukia nemažai lankytojų. Tačiau jos savininkė neslėpė, jog sunkmetį jaučia – kaip ir visi, dirbantys paslaugų sektoriuje. „Žmonės taupo, labai derisi, keičia planus. Su sunkmečiu nepakovosi – jį reikia pralaukti ir išgyventi. Mes daug dirbame, mažiname kainas, stengiamės prisitaikyti prie žmonių galimybių. Taip pat gilinamės ir į kitas sritis, kuriose galėtumėme kompensuoti tam tikrus praradimus. Išliks stipriausi. Tikimės, kad būsime tarp jų“, - optimizmo netrūko O.Afonenkovos žodžiuose.  



Pagalbos ranka sunkmečiu

REKLAMA

Visai neseniai į pagalbą kaimo turizmo sodyboms atskubėjo internetinis portalas Klase.lt. Mat šiame socialiniame tinkle, vienijančiame visos Lietuvos bendraklasius, universiteto laikų draugus bei bendraminčius, atsirado naujovių. Visai neseniai čia pradėjo veikti paieškos katalogas „Rekomenduojamos vietos susitikimams“. Tiek kaimo sodybą „Graikinė“, tiek „Radailių dvarą“, tiek ir kitas panašiu verslu besiverčiančias vietas vartotojai jau gali rasti jame.

REKLAMA

„Šiuo metu Klase.lt sistemoje registruoti vartotojai yra inicijavę net 15 tūkstančių klasės susitikimų. Negana to, kaip rodo mūsų apklausos rezultatai, keturi iš penkių vartotojų tokiam susibūrimui rinktųsi būtent kaimo sodybas. Taigi nusprendėme, kad paieškos katalogas būtų labai reikalingas“, - kalbėjo „Klase.lt“ vadovas Augutis Kučinskas.

Atėjus sunkmečiui, kuris kaimo sodyboms yra tikrai juntamas, ypatingai svarbu priminti apie save, būti pastebėtiems. Katalogo kūrėjai tikisi, kad naujoji paieškų erdvė bent kiek padės ištverti krizinį laikotarpį.

Klase.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų