Samanos yra nekraujagyslinių sporinių sausumos augalų rūšis, kurių visame pasaulyje yra daugiau nei 12 tūkst. rūšių, rašo express.co.uk.
Jos dažniausiai aptinkamos drėgnose, pavėsingose vietose, pavyzdžiui, miškuose ir miško paklotėse. Samanos ne tik gadina aplinkos estetinį vaizdą, bet ir neigiamai paveikia aplinkinius augalus.
Nesvarbu, kur samanos auga – ant grindinio, važiuojamosios dalies ar plytų sienų, yra daugybė paprastų priemonių, kurios gali padėti jų atsikratyti.
Yra keletas būdų, kaip išnaikinti ant kietų paviršių ir vejoje augančias samanas, ir tai galima padaryti naudojant vos kelis namų apyvokos daiktus.
Naudokite baltojo acto tirpalą
Baltasis actas puikiai tinka ne tik virtuvėje, jis taip pat gali daryti stebuklus jūsų sode. Tereikia purkštuvėlyje sumaišyti baltąjį actą ir vandenį lygiomis dalimis ir gerai suplakti.
Pasigamintu mišiniu gausiai apipurkškite vietas, kur auga samanos. Palikite visai dienai, kitą dieną patikrinkite, ar mišinys prasiskverbė iki reikiamų sluoksnių.
Kad mišinys suveikė suprasti paprasta – žalios samanos paruduoja ir yra lengvai pašalinamos nuo kieto paviršiaus.
Tuomet mentele ar kastuvėliu pašalinkite jas nuo betoninių paviršių, trinkelių ir kitų vietų. Plotą, kuriame augo samanos, dažnai apipurkškite šiuo mišiniu, kad samanų nebūtų visą vasarą.
Išbandykite indų ploviklų
Vienas iš paprasčiausių būdų pašalinti samanas – fiziškai jas nulupti nuo paviršiaus, nušveičiant pažeistą vietą. Užlašinę kelis lašus skysto indų ploviklio, galite samanas lengvai išnaikinti, jas pašalinti bus dar paprasčiau.
Naudokite didelį šepetėlį su standžiais šereliais, ant jo užlašinkite vos kelis lašus turimo indų ploviklio.
Kruopščiai nušveiskite ir nuplaukite plotą, kur auga samanos, kad pašalintumėte jų likučius iš plytelių plyšių, įtrūkimų ar kitų sunkiai pasiekiamų vietų.
Nupurkškite veją naminiu mišiniu
Jei samanos auga vejoje, svarbu naudoti švelnius ingredientus, kad nepadarytumėte žalos vejai. Įlašinkite kelis lašus indų ploviklio į purkštuvėlį su vandeniu.
Samanų paveiktą vejos vietą apipurkškite šiuo mišiniu. Šis būdas veikia puikiai, jei padarysite viską laiku – geriausia purkšti sausą dieną, kai mažiausiai 24 valandas nenumatomas lietus.
Kaip užkirsti kelią samanoms
Išnaikinus samanas, svarbu imtis prevencinių priemonių, kad jos iš naujo neužsiveistų jūsų sode. Būtina atsižvelgti į du pagrindinius veiksnius – dirvožemio pH lygį ir jo pavėsingumą.
Būtina atsižvelgti į du pagrindinius veiksnius – dirvožemio pH lygį ir užtikrinti, kad sode nebūtų per daug saulės.
Jei vejoje eilę metų pastebite samanas, naudokite sodą, kad subalansuotumėte dirvožemio rūgštingumą.
Sumaišykite vieną šaukštą sodos su keturiais litrais vandens ir užpilkite ant vietos, kurioje dažniausiai auga samanos.
Galite pasigaminti didesnės koncentracijos mišinį, jei vejoje auga dideli plotai samanų. Tiesiog į tą patį vandens kiekį įberkite daugiau sodos.
Pakartokite tai du ar tris kartus per savaitę, taip subalansuosite pH lygį ir galiausiai jis bus nepalankus samanoms augti.
Taip pat aštriu sekatoriumi apgenėkite išsikerojusias medžių šakas, kad samanotoms vietoms tektų daugiau saulės šviesos.