Hortenzijos gali būti ne tik gražios, bet ir pavojingos.
Hortenzija – ką reiškia šis augalas
Dauguma žmonių sodina hortenziją, nes žydėjimo metu ji geba sodą paversti rojumi. Tačiau tik nedaugelis susimąsto, kad šis augalas turi skirtingą simboliką, priklausomai nuo kultūros ar šalies.
Pavyzdžiui, japonams hortenzija simbolizuoja dėkingumą, meilę, gražius jausmus ir nuolankumą. Tačiau amerikiečių kultūroje ji reiškia klestėjimą ir gerovę.
Europoje hortenzija laikoma pagarbos ir amžinos meilės simboliu, moteriškumo ir grožio įsikūnijimu.
Ne mažiau svarbi ir gėlės spalva. Pavyzdžiui, baltos spalvos hortenzijos simbolizuoja tyrumą ir nekaltumą. Rožinė – švelnumą ir meilę. Mėlyna – mistinį pažinimą, išmintį.
Kaip prižiūrėti hortenziją, kad ji džiugintų žiedais
Pirmiausia reikėtų atsižvelgti į tai, kad hortenzijos mėgsta saulės šviesą. Todėl ją reikėtų sodinti tokiose vietose, kur ji nuolat pasiekiama. Jei pasodinsite ją namo ar medžio pavėsyje, krūmas augs labai lėtai ir nustos žydėti.
Taip pat hortenzijos mėgsta rūgščią dirvą. Jei sode jis šarminis, augalas tiesiog negaus visų augimui reikalingų maisto medžiagų. Ilgainiui krūmas gali net žūti.
Hortenzijos užauga į gana plačiai išsikerojusius krūmus, kuriems reikia daug vietos. Jei ją pasodinsite tiesiai prie langų, ji gali juos stipriai užtemdyti. Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, kad augalo šaknys gali įaugti į namo pamatus, nei gali juos pažeisti.
Kuo pavojinga hortenzija: kodėl jos nereikėtų auginti prie namo?
Japonijoje gajus senas įsitikinimas, kad hortenzijos negalima sodinti šalia namo vazonuose. Tikima, kad taip augalas pririš prie namų mirtį ir nelaimę.
Iš tiesų hortenzijos pavojus yra kitoks. Kai kurios šio augalo rūšys yra nuodingos. Pavyzdžiui, didžialapėje hortenzijoje yra daug cianido.
Apskritai ekspertai ją priskiria prie vidutiniškai nuodingų augalų. Jei ši gėlė vartojama maiste, galite sunkiai apsinuodyti maistu. Be to, visose hortenzijos dalyse yra daug silicio, kuris gali sudirginti odą ir gleivinę.
O šioje gėlėje taip pat yra lektino, kuris suvalgius didelį kiekį sukelia pykinimą, viduriavimą, vėmimą. Jei šeimoje yra mažų vaikų, turėtumėte įsitikinti, kad jie nenuryja hortenzijos lapų, neima šios gėlės į rankas.
Kilus menkiausiam įtarimui, kad vaikas galėjo suvalgyti šį augalą, būtina kreiptis į gydytoją.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!