Su kuo jums asocijuojasi pasakymas „ramus kurortinis miestelis“? Manote, kad tai vieta su nepriekaištingai prižiūrimais parkais ir alėjomis, kur niekas niekur neskuba, o gyvenimas teka sava vaga, siūlydamas atvykėliams itin ramų poilsį? O kaip reaguotumėte gavę pasiūlymą nuvykti į tokį kurtinį miestelį, kur pasakymas „ramus“ reiškia, kad jame beveik niekas negyvena? Nustebote, kad pasaulyje esame kurortų-vaiduoklių?
Kinijos ir Pietų Korėjos turi turistai galimybę aplankyti beveik negyvenamą kurortinį miestą Mount Kumgang, Kumgango regione, kuris iš Pietų Korėjos pasiekiamas vandeniu, tad dažniausiai čia plaukiama kriuziniais laivais arba vykstama autobusu. Tiesa, Šiaurės Korėjos pusėje yra nutiesta geležinkelio linija, bet ji pasibaigia ties šalies siena. Pati vieta atvykėlius žavi savo natūralia gamta ir užburiančiais kraštovaizdžiais.
Aukšta žolė želia viešbučių ir parduotuvių teritorijose, o ant bankų ir prekybos centrų pastatų kabo ne kvietimai užeiti, o spynos ir voratinkliai. Toks vaizdas pasitinka turistus užsukusius į kurortinį miestelį Šiaurės Korėjoje, kurią jau kurį laiką finansuoja turtinga kaimynę iš pietų.
Šis apleistas kurortas ilgą laiką buvo Šiaurės ir Pietų Korėjų draugystės ir bendradarbiavimo simboliu, bet šiandien tai akivaizdus priminimas apie šių šalių teritorijų pasidalijimą ir formaliai tebesitęsiantį karą, mat po 1950-1953 metais trukusio karo abi šalys tebėra pasirašiusios paliaubų, bet ne taikos sutartis.
Šis kurortinis miestelis yra viena iš nedaugelio galimybių Šiaurės Korėjai plėtojant turizmą gauti valiutos iš užsienio. Apie šios šalies sunkią finansinę situaciją ir kai kuriuose regionuose kilusį badą vis dažniau prabylama žiniasklaidoje.