Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
× Pranešti klaidą
Nori, kad Lietuva taptų turtinga, kaip Šveicarija, BIRŽELIO 29 DIENĄ ateik į referendumą ir balsuok “TAIP”. Kiekvieno rinkėjo balsas ypač svarbus, reikalingas ne mažesnis rinkėjų aktyvumas nei buvo vieną kartą Lietuvos istorijoje, tai yra 1991 metų plebiscite, kuriame buvo pasisakyta už nepriklausomą ir demokratinę Lietuvą. Šveicarai tiesioginę demokratiją įvedė 19 amžiuje. Kodėl Šveicarija yra turtinga? Todėl, kad gyventojai referendumais lengvai gali panaikinti korupcinius, valstybei ir žmonėms nenaudingus politikų sprendimus. O ir Šveicarijos politikai, žinodami apie šią piliečių teisę, stengiasi priimti teisingus įstatymus ir sprendimus. Referendumas yra gera kovos priemonė prieš korupciją, valstybės lėšų švaistymą. Tikroji arba tiesioginė demokratija yra daugelio problemų Lietuvoje išsprendimo priemonė.
Prevencija neveiksminga ne todėl, kad ten kažkas negerai, o todėl, kad apie 10 % žmonių populiacijos yra genetiškai linkę į priklausomybes. Žmogus su sutrikusią neuromediatorių (dopamino, serotonino, endorfinų ir kt.) apykaitą visada ieškos papildomų malonumo šaltinių, kadangi jam pastoviai "skauda dūšią" ir nuo to skausmo radikalaus gydymo kol kas nėra. Jei ne nuo heroino, tai nuo alkoholio ar sekso, ar bulimijos, ar lošimų... Net nuo kelionių tampa tokie žmonės priklausomi. Prevencinės progрamos naudingos tik tiems, kas ir taip niekada nenaudos jokių narkotikų :) Reikia apsaugoti jaunus žmones, su amžiumi keičiasi polinkis į priklausomybes. BLOKUOTI NARKOTIKŲ PASIŪLĄ!!! Žinoma, reikia padėti sergantiems, bet čia jau pasekmių šalinimas, kuris laaabai daug kainuoja. Keletą metu sistemingai vartojęs narkotikus, žmogus ir nutraukęs vartojimą lieka "buketo" chroniškų ligų turėtoju, nuolatiniu poliklinikų pacientu. Naikinti be gailesčio visus "taborus"!!!
Taigi,prevencija neveiksminga.Matomai toje vietoje kažkas negerai.Kodėl lėšų,skirtų prevencijoms(kovai su vėjo malūnais)neskirus reab.centrams,ar NA grupėms,kur pagalba yra akivaizdi.Tiesiog apie procentą,kuris gaunamas prevencijoje (neįrodyta) ar jis iš vis yra,ir jau prevencija gali užsiimti kad ir patys moksleiviai,o kažkokios lėsos lai būtų paskirstytos tiems ,kas tą procentą sugrąžina gyventi į pilnavertį gyvenimą be didelių triukšmų,straipsnių dirbdami savo tylų,prasmingą Darbą.
Gi, daktaras Čaplinskas puikiai žino, kad prevencinės programos neveikia. Kiekvienas pradedantis vartoti narkotikus yra įsitikinęs, kad jam taip niekada neatsitiks, kad jis puikiai kontroliuoja vartojimą :) Yra tik vienas veiksmingas būdas radikaliai mažinti narkotikų vartojimą, tai negailestingai naikinti jų pasiūlą. Reikia sukurti specialų policinį dalinį kovai su narkotikais (kaip SST ar VSD), ne vidaus reikalų ministerijos pavaldume. Va tam ir reikia skirti mokesčių mokėtojų pinigus.
REKLAMA
REKLAMA
S. Čaplinskas: su jaunimu reikia ne tik kalbėti, bet ir parodyti, ką daro narkotikai